Menopoz Geç denilecek yaşta menopoza girmis kişiler ya da yakinlari bana yazar misiniz?

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

Thallosofili

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2018
3.450
6.122
Merhaba,burda acilmis menopoz konularini inceledim ve cogu erken menopoz ya da zamaninda olanlariydi.Benim sormak istedigim; 50 yaş ve üzeri menopoza giren ya da bu süreci o zaman tamamlayan kisiler nasil gecirdiler ? Ben 49 yasindayim ve yaklasik 4 yildir adet düzensizligim var.Bu sürede cok dr gittim ,tahlil,tedavi vs oldum fakat halen tam olarak giremiyorum En son hormonlu spiral mirena takti doktorum ,kanamalarim cok cok azaldi günlük ped tarzi fakat bu sefer de son gittigimde yumurtalik kistim oldugunu söyledi.Uzayan lekelerim icin gitmistim.Daha girmemissin dedi.Kist icin de sadece 1 kereligine ginera dogum kontrol hapi verdi.Ginera bu lekeleri de keser dedi ,2 gündür iciyorum ama lekem az da olsa geliyor.Bu konularda bilgisi olanlar bana yazabilir mi? Bir an önce girsem de kurtulsam artik diyorum.Cok tesekkur ederim yazacak arkadaslara simdiden Umarim görür ve yazarsiniz.

49 yasa erken menapoz mu diyorsun ben 34 yaşında tanistim evliyim 5 senedir cekiyorum hiç çocuğum yok benim iki kere hamile kaldim düşük yaptim bir tüp bebek denemesi yaptim boş yumurta cıktı
Eşimde bir problem yok kara kara kendi kendime düşünüyorum benim yüzünden hiç çocuğu olmayacak diye Bende bebekleri çok seviyorum keşke benim de bana benzeyen bir çocuğum olsaydı diyorum
Ama kara kara düşünüyorum ailesi oğullarından çocuk ister yaa beni bosatirlarsa diyorum yaa kocam da omur boyu çocuksuz olmayı kabul eder mi şu an bir sıkıntı yok ona göre ama yaa ilerde olursa
Sürekli bu korku ile yaşamak kendini evliliğine salamamak

Ben erken menopoz demedim iyi okumamişsiniz sorumu sanirim.Buraya acilan konular erken menopoz ile ilgiliydi cogunlukla diye yazdim.49 yas erken menopoz demedim.Yasi 50 civari olup da bu süreci nasil atlattiklarini sordum özellikle altini cizerek.Gecmis olsun size de.Herkes farkli farkli yasiyor bunu.

Genç menapoz değil, geç menapoz demiş arkadaş.
Size de geçmiş olsun, umarım bir çıkış yolu bulabilirsiniz. Kadınlar kulübünde Ukrayna ve Kıbrıs'ta yapılan yumurta donasyoni konulari var,aynı şekilde evlat edinme konulari..belki o forumlarda gezmek size ilham olabilir

Cok tesekkur ederim.yanlis okumus kendisi evet.

Allah yardımcın olsun gönlüne göre versin inşallah

ben 54 yaşımdayım 51 girdim. 3 yıldır perişan vaziyetteyim normon almadan atlatmak istedim gece uykusu hiç yok neredeyse arada uyku ilacı alıyorum . bardaktan boşalır gibi sabaha kadar terliyorum çarsaf degiştiriyorum hep idrar enfeksiyonu da cabası bitsin diyordum bende ama hiç öyle olmadı daha zor bu durum

Gecmis olsun cok.Siz tam olarak girene kadar sıkıntı yasamadiniz sanirim .Daha sonra girince sikayetleriniz olmus anladigim kadari ile.Anlattiginiz durumlarda bol bol yürüyüs yapip ,duş almayi ,akli mesgul edicek sosyal faaliyetler ,hobby vs ile ugrasmayi tavsiye ediyorlar.Gecici bir sürec sonucta,elbet bitiyor eninde sonunda.Hayirlisi olsun insallah.Herkes kendi yasadigini biliyor umarim en az sıkıntıyla atlatiriz bu sürecleri

tesekkür ederim . önce belirti falan olmadı birden bire bitti sayılır . belkide vardı çok fark etmedim çalışıyorum hala. yürüyüş yaparım bol bol olmasa zaten kötüyüm, gecelerim kabus gündüz iyi kötü geç,iyor . geceleri duş almaya korkuyorum sabah işe gitmek için uykum iyice gidiyor . allah yardım eder diyeyim hepimize saglık versin

Amin insallah Herkesin farkli tabii.Benim öncesinde cok sıkıntı oldugu icin _4 yili gececek nerdeyse bu _ o yüzden bir an önce bitsin diye dualar ediyorum.Insallah ben de sizin gibi girerom yakında aniden uykusuzluk ya da terlemeyi kafama takmayacagimi biliyorum ,yeter ki gireyim.Terin de ,uykusuzlugun da caresi vardir ama sürekli kaynanalarla,lekelerle ugrasmak inanilmaz yorucu ve hep kontrol gerektiyor jinekologda.Allah hepimizin gönlünce versin,sagliklar dilerim

Cok pardon kanamalarla yerine kaynanalarla yazmisim

Merhaba canım yorumunun üzerinden 2 yıl geçmiş şu anda aynı sorunu ben yaşıyorum tahlilde menapoz görünüyor fakat ben 4 ayda bir adet oluyorum ve bitmek bilmiyor. Bu ayın sonunda 50 yaşıma giriyorum. Bu sene be durumdasın çok merak ediyorum bende hayırlısıyla menapoza girmek istiyorum artık

Bu arada neredeyse 5 ayda bir muayene oluyorum hatta adetim kesilmediği için adetliyken gitmiştim doktora herşey temiz yumurtalıkların ufalmış dedi dr yaklaşık 3 yıldır bu durumdayım. Daha önceleri primolut hap verdiler kullanınca kesiyordu dört ay önceki kanamamı kesmedi. Şimdi de adet dönemindeyim 20 gün oldu bazı günler azalıyor lekelenme şeklinde ertesi gün çoğalıyor artık çok yoruldum

Benim annem 60 yaşında menepoza girdi 3 senedir olmuyor herhangi bir problem yaşamadı çok şükür doktorda sıkıntı yok ne kadar geç o kadar iyi demişti o zamanlar

Ben de bu sene (50 yaş) birdenbire girdim menopoza. Hiç bir belirti veya sıkıntı olmadı. Ne öncesinde ne sonrasında terleme, lekelenme, sıcak basması, hiç biri olmadı. Tam çok şükür derken, ileri seviyede kemik erimesi sonucu çıktı. O yüzden ve kan değerleri henüz menopoza uygun olmadığından, dr tekrar regl olmam için hormon tedavisine başladı. Hayat işte.. Sürekli ultrason vs ile muayene olup ilaç kullanmak bu sene bıktırdı beni. Böyle sürekli ilaç kullandığım olmamıştı hiç. Bir faydasını görecek miyim, onu da bilemiyorum.. Allah başka sıkıntılar vermesin inşallah, bu kadarla kalsın.

Çok geçmiş olsun ,kemik erimesi belirtileri oldu mu peki sizde? Şu an hormon ile düzenli regl mi oluyorsunuz? Ne zamana dek almanız gerekirmiş hormonu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…