Gebeyim ve toksoplazmam pozitif cikti:(

Miniksincapinhikayesi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2017
4
0
34
Merhaba araniza yeni katildim keske guzel haberlerle gelseydim fakat buradan cok kisinin birbirine destek oldugunu gorunce ben de danismak istedim. 5 haftalik hamileyim toksoplazma igg ve igm degerlerim pozitif cikti dun acil avidite testi istedi doktorum bugun aksam sonuclar cikacak fakat ben stresten uyuyamadim bile aranizda bu durumu yasayan var mi? Eger aviditem dusuk cikarsa enfeksiyon bebege de gecmis ve bebek icin buyuk risk demekmis. Yorumlarinizi bekliyorum, cok sagolun simdiden

O dediğiniz şeyler ne bilmiyorum ama benim de toksoplazmam pozitifti ama doktor bağışıklık kazandığımı o yüzden etkilenmedigimi söylemişti çünkü senelerdir hayvanlarla iç iceydim. Geçmiş olsun umarım ciddi bişey degildir

Arkadaşımın pozitifti ve bu da daha önce enfeksiyon geçirdiği anlamına geliyormuş. Çok rahat bir gebelik geçirmişti ☺ kızı 4 yaşında. Rahat olun hiçbirşey çıkmayacak inşallah

Canım merhaba 8 haftamdayum bende de toksoplazma pozitif çıktı antibiyotik tedavisi başlandı. Bebeğe geçerse ağır hasarlı doğarmış dedi doktor. Çok endişeliyim. Sende süreç nasıl ilerledi sonuç ne oldu merak ediyorum

Merhaba şuan durumunuz nedir bende 9 haftalık hamileyim aynı durumdayım bilgi verebilir misiniz amniyosentez yapıldımı size

Merhaba ben de 8 haftalık hamileyim ve merak ettim toksoplazma belirti veriyor mu belirti verdiği için mi test yaptırdınız yoksa rutin testlerde mi anlaşılıyor ben de endişe ettim gidip test yaptırmalı mıyım sokakta yavru kedi görmüştüm çok sevimliydi ben de sevmiştim onu ama baya sevmiştim şimdi korktum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…