Gebelikte zofran kullanan

buseltn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2016
542
152
32
Arkadaşlar mide bulantısı için ilaç kullanan oldumu aranızda doktor bana zofran adında bi ilac verdi ama kullanan varmı iyi geliyormu

6.haftamdan beri muadili olan zofer kullaniyorum. Bana iyi geliyor simdi bile almasam kusmaya başlıyorum.

Surekli icmenin bi zararı olmazmı ama ya biraz agır bi ilac sanki aldım ama icemiyorum cok kotu olursam icerim diye koydum bi kenara

Ben bulantim yogunken gunde 2 sefer 8 mglik iciyordum simdi gunde 1 kere 4 mglik alıyorum. Kusmaktan ve vucudumuzu susuz tutmaktan cok daha iyidir. Kullanan ve dogum yapan arkadaslarin yazdiklarini gordun mu bilmiyorum ama kimsede bir sıkıntı olmamış. Allaha şükür bizde de bir problem yok görünürde. Kendini zorlama hangi doktora gittiysem seni rahatlatiyorsa kullan birakmaya bile ugrasma dediler.

Hadi ya. Ben su kusuyorum sadece normal kusmuyorum ama bulantım çok fazla yani 2gun yemek yiyemiyorum bazen ama bazı yorumları okuyunca korktumda gerci zararlı olsa doktor niye versin tabide

Ben yedigim ictigim her seyi 10-15 dk icinde çıkarıyordum ve bulantidan kafami kaldiramaz haldeydim. Surekli serum alıyordum. Seni rahatlatiyorsa al korkma tabiki doktorlar bize zararli ilaç vermezler.
Benim artik bulantim kalmadi ama hala ilaci almazsam 15dk icinde yedigimi ictigimi cikariyorum. Ben doguma kadar kullanmak zorunda kalicam gibi geliyor bana.

Merhabalar. Sırf sizinle iletişim kurmak için siteye kayıt oldum.17 haftalik gebeyim, ilk gebeligim ve yazdığınız şeylerin aynısını yaşıyorum. Okurken kendim yazmışım gibi hissettim. 8.haftadan itibaren ben de zofer kullanıyorum ve binbir tereddüt, korku ama mecburiyet ile. Çocuklarınızı Allah bagislasin, sormak istediğim nekadar süre kullandınız ve bebeklerde sıkıntı oldu mu?

Allah kolaylık ve sabır versin. Ben sadece doğuma girerken almadım zoferi ve masada kusa kusa doğum yaptım. Bebeğim doğduktan hemen sonra bıçak gibi kesildi tüm bulantılar. Gayet sağlıklı doğdu kızım ve 3700gr idi. Kızım şu an 10 aylık oldu ve gelişimi normalin üst sınırında seyrediyor. Hiç tedirginliğiniz ve korkunuz olmasın ben neredeyse 20.haftaya kadar günde iki doz 8mglık kullandım. Sonrasında 4 mg 1 taneye düşürdüm. Sabretmeniz lazım bol bol konuşun miniğinizle doğumdan sonra bugünleri hatırlamayacaksınız bile.

Çok teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın

Arkadaşlar mide bulantısı için ilaç kullanan oldumu aranızda doktor bana zofran adında bi ilac verdi ama kullanan varmı iyi geliyormu

Multivitamin vermedi mı? Bana da o ilacı ve yanında multivitamin verdi ama ben multivitamini kullandım o geçirdi bile. Geçirmeseydi kullanırdım bende. Ufak hap dimi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…