gebelikte vajinal baskı

sekerdelisi

So I am so different...
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2009
1.038
7
Arkadaşlar merhaba ben 19 haftalık hamileyim. Yaklısık 4 -5 haftadır vajinamda çok baskı hissediyorum. Nasıl anlatsam sanki rahim ağzım bi yerlere değiyor. Sürekli bacak aramı sıkıştırma ihtiyacı duyuyorum rahmim aşagıya inmiş gibi. Doktora sordum rahmin büyüdüğü için baskı yapıyor olabilir dedi bastan savdı ama ben rahat degilim. Böyle bi rahatsızlık yaşayan var mı arkadaslar lütfen yardımcı olun.

Arkadaşlar merhaba ben 19 haftalık hamileyim. Yaklısık 4 -5 haftadır vajinamda çok baskı hissediyorum. Nasıl anlatsam sanki rahim ağzım bi yerlere değiyor. Sürekli bacak aramı sıkıştırma ihtiyacı duyuyorum rahmim aşagıya inmiş gibi. Doktora sordum rahmin büyüdüğü için baskı yapıyor olabilir dedi bastan savdı ama ben rahat degilim. Böyle bi rahatsızlık yaşayan var mı arkadaslar lütfen yardımcı olun.

canım çok gecmıs olsun bende aynı şikayetle gecen akşam doktora gittim
aynen dediğin gibi bacaklarımı sıkıştırra sıkıştıra cunku içerden dışarı doğru bi baskı bi
zorlama hissediyordum hemen söyledım doktora böyle böyle oluyo diye

doktor daha ultrasona almadan gülerek şöyle dedi hımm yaramaz ayaklarını rahım
çıkışına vuruyor bellıkı bide ult bakalım dedi baktık ayakları ciddende rahım cıkısında
orayı tekmeleyıp duruyo e o tekmeledıkcede ben içerden baskı hissediyorum tabii :)
doktorum bu bebısın poziyonundan kaynaklanıyo ama idrar yolları iltihabı da
olabilir buda erken doğuma yol açar biz emin olmak için b irde idrar testi yapalım
iltihap varsa ilaç yazayım dedi bende idrar testi vercem canım yarın fln :)

canım çok gecmıs olsun bende aynı şikayetle gecen akşam doktora gittim
aynen dediğin gibi bacaklarımı sıkıştırra sıkıştıra cunku içerden dışarı doğru bi baskı bi
zorlama hissediyordum hemen söyledım doktora böyle böyle oluyo diye

doktor daha ultrasona almadan gülerek şöyle dedi hımm yaramaz ayaklarını rahım
çıkışına vuruyor bellıkı bide ult bakalım dedi baktık ayakları ciddende rahım cıkısında
orayı tekmeleyıp duruyo e o tekmeledıkcede ben içerden baskı hissediyorum tabii :)
doktorum bu bebısın poziyonundan kaynaklanıyo ama idrar yolları iltihabı da
olabilir buda erken doğuma yol açar biz emin olmak için b irde idrar testi yapalım
iltihap varsa ilaç yazayım dedi bende idrar testi vercem canım yarın fln :)

Grçekten mi? Yeter ki bebeklerimizin ayakları olsun. Benim öncdden iki kaybım oldu Rabbim bana ve kimseye göstermesin. Kötü bişey olacak diye korkuyorum. İnşallah benimki de öyle bişeydir cuma günü baska bir doktora gitmeyi düşünüyorum. Ne zamandan beri bu şikayetin var canım?

Grçekten mi? Yeter ki bebeklerimizin ayakları olsun. Benim öncdden iki kaybım oldu Rabbim bana ve kimseye göstermesin. Kötü bişey olacak diye korkuyorum. İnşallah benimki de öyle bişeydir cuma günü baska bir doktora gitmeyi düşünüyorum. Ne zamandan beri bu şikayetin var canım?

canım bende ilk bebeğimi 9 haftalıkken kaybettim nasıl birşeydir kaybetmek biliyorum
çok zor gercekten....

benim bu şikayetim son 2 haftadır var....doktorum direk böyle söyledi yani dert etcek
bişey yok dedi bana sende başka bi doktora daha görün hem sen şu anda 19 haftalık hamilesin değilmi
yanibu haftalarda rahmin baskı yaptıgını sanmıyorum çünkü rahim henüz o kadar ağır ve büyük değil :) hamilelğin en güzel zamanları sayılır bu zamanlar :) ama tabii doktorda
bişeylere dayanarak söylemsıtır....çok canını sıkma başka bi doktora daha görün canım
sağlıkla kucaklarsın inşallah bebeğini :)

amin kızlar...
şeker sen her ihtimale karşı başka bir doktorada danış Ayşemiz senden daha ileride hamile çünkü.

Benımde bır hafta Öncesınde oldu bÖyle bı durumum..benım plasentam aŞaĞıdaymıŞ..gerÇı onun baskı yaptıĞını sanmıyorum ama bebeĞın duruŞu aynen dedıĞınınz gıbı rahım aĞzıma doĞru tekme atıyordu..ultrasondayken bunu gÖrdÜk...Şımdı bebeĞım baŞka yerlerden atıyo tekmelerı..sanırım pozısyon deĞıŞtırdı..Şımdı Öyle bı baskı hıssetmıyorum....

cuma günü Allah izin verirse baska bi doktora gidecegim kızlar haber ederim size inşallah önemli bişey yoktur

dur bakalım bu daha bişe degil benimde oluyoudu bide ilerki haftalrdaa görrcen daha neler yapacakkkk hem gögsümün altınnaa baskı yapıyo hemm aşagıyaaa hele ag tarafıma bi yükleniyo karnım yamuluyo korkucak bişe yok ama için rhat etsin istiyosan bi doktora daha görün

dur bakalım bu daha bişe degil benimde oluyoudu bide ilerki haftalrdaa görrcen daha neler yapacakkkk hem gögsümün altınnaa baskı yapıyo hemm aşagıyaaa hele ag tarafıma bi yükleniyo karnım yamuluyo korkucak bişe yok ama için rhat etsin istiyosan bi doktora daha görün

Canım inşallah bişey yoktur herseyden korkar oldum iyice. Siz böyle söyleyince içim rahatlıyor ama yine de bi doktora gitsem iyi olacak

aynı şeyi bende hissediyorum benim ki daha çok vajina çıkışında sertlik hissi. ama benim bebeğin kafası aşagıda tekme atacak bi durumu yok ve doktor bebek biraz aşağıda ama bu erken doğum belirtisi değil çünkü rahim ağzı kapalı dedi ?

kızlar o vajinaya baskı hissi için başka bir doktora gittim bebeğin başı rahmimdeydi o yüzden baskı oluyormuş çok şükür bişey yok

ben ayakta çok kaldığım zaman aynı durum bende de oluyordu ilk zamanlar. şimdi ise bebiş çok aşağıda ve karnım çok büyük o yüzden çok baskı oluyor. endişe etme. normal. gerçekten bu durum

:26:Slm pourquacımm nasılsın görüşemıyoruz ne zamandır , merak ettım varmı bi gelişme cnm ?

X