Gebelikte tansiyon yükselmesi ve sarımsak

ysmnynr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2007
49
0
:CüvCüv:Arkadaşlar 32 haftalık hamileyim iki gün önce doktora gittim tansiyonum 11/9 ama ellerimde hafif şişmeler var doktorum el ayak şişmesi yüksek tansiyonla birikte olursa gebelik zehirlenmesi olabilir dikkat et dedi sarımsak normal zamanda tansiyonu düşürüyor ya şimdi günde bir tane hap gibi yutsam tansiyonumu düzenlermi bebeğe etki edermi bilemiyorum.tansiyonumu nasıl kontrol altında tutabilirim deneyimliler yardım edermisiniz.

Canım tansiyonun çok yüksek dğil ki biz de 30. haftamızdayız Allah'ım bir görsen ellerim ayaklarım davul davul şişti. Günde bir kere ölçtür istersen takip et yükseldiğini fark edersen doktorun müdahale etsin sen etme. Zaten birden giren şiddetli baş ağrısı falan olursa hemen tansiyonunu ölçtür. ıçini de rahat tut.

işte korkuyorum önceden tedbir alayım istedim yükselmemesi için bol bol su içip sola yatınca şişlikler iniyor bu arada akılnda bulunsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…