gebelikte sırt üstü yatma düşük tehdidi yaparmı?

H

HÜZÜN YAPRAKLARI

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi HÜZÜN YAPRAKLARI
kızlar ben dün yazılarınızda okumuştum ama daha sonra tekrar göz attığımda bulamadım ve kafama takıldı.hamileliğin ilk aylarında sırt üstü yatmak düşüğemi sebebiyet veriyordu bu doğrumu?çünki benim hamileliklerimde belim çok ağrıdığı için hep sırt üstü uzanıp dinlenirdim ve bebeklerimi kaybettim.bilgisi olan varsa cvp yazarmı?a.s.a.s.

kızlaaar bir cvbınız yokmu?

canım benim halam 3 düşük yaptı ve sonuncu bebeğinde özewllikle hastanede yattı yerinden kalkmadı sadece tuvalet ihtiyacı için kalktı eger yatmak düşüğe sebep olsaydı neden öle bişey yapsın asıl düşük ihtimali olanları yerinden kaldırmıyorlar

Canım benim de bi akrabama doktor özellikle yat kalkma demişti düşük tehlikesine karşı düşüğünün nedeni bu değildir.

bence de değildir. bizim komşumuzda hep yattı hiç kalkmadı.yemek bile yapmadı.2 kez düşük yapmıştı.

düşük yaptıktan sonra çocuk sahibi olan varmı?

Canım o senin bahsettiğin şey ileri gebelik haftalarında bebeğe daha fazla oksijen ve kan gitmesi açısından yan yatılması önerilir sırt üstü yerine ama bu çok farklı birşey yani düşükle hiç alakası yok.Bence senin düşüklerinin genetikde araştırılması lazım en doğrusu budur mesela en basiti kan pıhtılaşma problemin olabilir genetik bir problem olabilir yada tesadüfi olabilir ama bence eğer 2 düşüğün varsa araştır bunu bir üçüncüsünü yaşama ihtimalini ortadan kaldırmak açısından yıpratır çünkü bunlar insanı.

[/ivalla ben hiç kalkmam yerimden ewlenince nolur nolmaz kuluçkaya yatin kiz valla gider bebk bende öle yaparim ewlenince bari]

bence de dusuge neden olmaz ...cunku zaten yatiyorsun,dinleniyorsun neden olsun ki...ama sirtustu yatinca anne karnindaki bebege oksijen gitmiyormus,haberiniz olsun...takdir-i ilahi...eger bebek dunyaya gelmeyecekse ne yapsanda olmaz...Allah gonlune gore versin canim...insallah en kisa zamanda bebegini kucagina alirsin...

yok be guzelim takma oyle seylere,,,sana bi animi anlatayimmi ben ilk hamileleigimde sabahtan nevresimlari cikardim ama yenisini takmamistik aksama dogru yaparim dedim...neyse o gun gebelik testini de yaptim hamile cikmiyimmi nevresimi gecirmeye korkuyom ya duserse diye,,,cahillik olurda bu kadar olmaz dime....:roflol::roflol::roflol:

canım benim haşaa cahil deilde biraz karamsar düşünüyoruz galiba....

X