Gebelikte saç kestirilip boyatılır mı?

dnzozdmr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2024
49
36
31
Gebeliğimin çok şükür 12.haftasına girdik saçlarımı kestirip röfle falan boyatmak istiyorum bebek için bi sakıncası olur mu çevremde soruyorum kimisi hamileyken saç kestirilemeyen boyatılmaz kimisi zararı olmaz falan diyor bilgisi olan var mı?

Gebeliğimin çok şükür 12.haftasına girdik saçlarımı kestirip röfle falan boyatmak istiyorum bebek için bi sakıncası olur mu çevremde soruyorum kimisi hamileyken saç kestirilemeyen boyatılmaz kimisi zararı olmaz falan diyor bilgisi olan var mı?
Hamileyken tabi saç boyatilmaz. Kimyasallar solunum yoluyla bebeğiniz etkileyebilir. Doğal organik kimyasal içermeyen güvenilir boyalardan boyayabilirsiniz. Böyle şeyleri lütfen doktorunuza sorun

saç kestirilir ama boyatılması önerilmiyor. saç boyası gibi kimyasallara maruz kalan gebelerde erken doğum oranlarının daha yüksek olduğu gözlenmis.
su an benim de boyatmam lazım ama boyayamıyorum 😩

Kestirmemek tamamen batıl inanç ama boyatmak zararlı ve bilimsel olarak zararları kanıtlanmış bir şey.

Bana kaynana kestirme çocuğun ömrü kısalır vs diye gevelemisti batıl inanclardan nefret eden ben hiç dinlemedim kestirdim. Boyatma yapmadım ama onun inanışla ilgisi yok kimyasal olduğu için sıkıntı. Çok istiyorsanız diplere değmeyecek bir işlemi kuaförün bahcesinde,açık havada yaptirabilirsiniz

Kuaförün çocuğun ömrü kısalır felan diyince çok inanmadım ama beklerim doğuma kadar dedim kestirmedim.

X