Gebelikte mide bulantısı ve folik asit

Ecem1628

Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2021
775
590
30
Kızlar merhaba 9+6 haftalık gebeyim midem son üç gündür çok bulanıyor yediğimi çıkarıyorum günde 2 ,3 defa kusuyorum özellikle doktorun verdiği folik asit niyetinde vitamin mom vital midemi bulandıryor doktorum biraz aceleci soru zor soruyorum unutuyorum bazen o yüzden size sorayım dedim . Öncelikle birdahaki kontrole 4 hafta sonra mı gideyim? Bana ilaç olarak gavıscon şurup ve prilam verdi mide bulantısı için fazla değil mi ? Birde bu mom vital bitmek üzere bundan sonra doktorunuz herhangi bir ilaç yada vitamin takviyesi verdi mi ? Son olarak ikili test galiba sonraki ilk aşama ona kaö haftalıkken giriyoruz?

Folik asiti 12. Haftaya kadar kullanman gerekiyor 4 haftada 1 kontrol farklı bir durum yoksa gaviscon mide ağrısı yanması için kullanılır. Prilam mide bulantısı için kullanılıyor baya etkili ve iyi bir ilaç gece yatmadan önce alırsanız etkisini görürsünüz 11 14 arası ikili test zamanı ama en ideali 12. Hafta

Yatarken icsen vitamini?
Bi sonraki kontrolu soylemedi mi? Genelde 3 hafta sonra cagiriyorlar
Vitamin bittikce aliyoruz biz zaten bi tane baslatip hep onla ilerliyorlar
Prilami icin surubu cok zorda kalirsaniz icin
Prilam iyi gelirse suruba gerek yok

Yatarken icsen vitamini?
Bi sonraki kontrolu soylemedi mi? Genelde 3 hafta sonra cagiriyorlar
Vitamin bittikce aliyoruz biz zaten bi tane baslatip hep onla ilerliyorlar
Prilami icin surubu cok zorda kalirsaniz icin
Prilam iyi gelirse suruba gerek yok
Söylemedi sonraki randevuyu kahvaltıdan sonra demişti eczacı o yüzden sabah içtim ama mantıklı gece içeyim yatarken bu verdiği folik asit beraberinde vitamin diye biliyorum onu sürekli mi kullanıcam

Aç karna içiyorum prilamı ben iyi geliyor bitti bir kutu ikinci kutuya başladım 12. hafta gideyim ozaman muayene ye

Söylemedi sonraki randevuyu kahvaltıdan sonra demişti eczacı o yüzden sabah içtim ama mantıklı gece içeyim yatarken bu verdiği folik asit beraberinde vitamin diye biliyorum onu sürekli mi kullanıcam
Benim doktorum doguma kadar kullancan demisti ama bi dahakine sor istersen herkesin yontemi farkli oluyor

12 haftalık olana kadar folidoce diye bir folik asit kullandım vitamin olarakta regenesis Max i iciyorum bende mide bulantısı yapmadı

3 hafta sonra birdahaki randevum vitaminin bitmesine 1 hafta var bunu verdi folik asit hemde vitamin niyetine ayrıyetten folik asit kullanmıyorum
Aynen bende ayriyetten kullanmiyorum
Muhtemelen yine devam ettirir
Simdi alsan doktora gittiginde yine fazlasini icmis olacaksin zaten az kalmis olacak bos gecirmekten iyidir

11. Haftada ikili test için çağırdı. folik asiti bırakıp multivitamine geçtik yanında da d vitamini ile birlikte. Aksi bir durum olmadıkça ayda bir gittim

Aynen bende ayriyetten kullanmiyorum
Muhtemelen yine devam ettirir
Simdi alsan doktora gittiginde yine fazlasini icmis olacaksin zaten az kalmis olacak bos gecirmekten iyidir
Başta size folik asit vermedi mi hep momvital mı kullandırdı ? Siz kaç haftalıksınız?

Mrb bişey sorucm da adetime 12 gün var ama doktora gittim bana gebe kalmamı kolaylaştırsin diye folidoce diye ilaç verdi şimdi ikinci kutu kullanıyorum ama 4 gün oldu miyde bulantısı ve kasik kısımda ağrı var neden acaba bilgi verirseniz sevinirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…