gebelikte mide ağrısı

mgokche

can oğlummm<3
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2012
237
0
herkese iyi akşamlar..ben 3,5 aylık hamileyim.bulantılarım 2 haftadır azaldı ama yaklaşık 1 aydır özellikle akşamları mide ağrılarım oluyor..bi kaç gündür de ağrılarım öğleden sonra baslar oldu rennie kullanıyorum ama pek faydasını da göremedim..sabahları çok aç uyanıyorum,gün içinde de 2,5 saatte bir çok ani şekilde acıkıyorum..iştahım olmadığı için azar azar yiyorum onunla alakalı olabilir ama çalıştığım için günlük hayatta çok zorlanmaya başladım..bu ağrı ve acıkmalara karşı öneriniz var mı,ne yapabilirim ?

bende ilk gebeliğimde mide ağrısından çok çekmiştim.şimdi ikinci gebeliğim ve yok denecek kadar az yaşadım böylede gider inşallah.neye borçlusun dersen cin biber yada arnavut biber denen küçük turşu biberler varya ondan yemek tedavi ediyor mideyi.ben acıyla tedavi ettim diyebilirim.ama acı yiyemiyorsan yada daha kısa vadeli basit çözüm dersen gaviscon şurup doktoruna dediğin an yazacaktır zararsız.sık sık içilebiliyo.ve abartısız iç iki dk sonra kessin yanmayı.ama tabiki bir iki saate tekrar başlıyo.etkisi kısa süreli.ama dolaşıma katılmadığı için bebeğe zararı yok.sık sık içilebiliyo.

halk arasındaki tedavilerede değinecek olursak aç karna bir tatlı kaşığı bal yenilebilir,ılık süt yavaş yudumlarla içilebilir birde benim annem hamileyken tahin helvasıyla mide ağrısını geçiştiriyordu bu da bi çözüm.

sık açlık hissine değinecek olursako tam bir baş belası.insanı bi zamandan sonra sinir ediyo valla.az az sık sık yemekten başka çaresi yok.ya azıcık bi geciktir yemeyi.sanki mideni oyuyorlar.benim birde yemek kokusu alınca depreşiyodu.misafirliğe gidince evin içine girer girmez bir başlıyodu açlık hamurişlerinin kokusunu alınca artık çay gelinceye kadar midemi oyuyorlardı halbuki evden yemiş çıkmışım

neyseki sadece bi dönem olup geçiyo sonra bi ara yine geliyo...

sağlıklı günler........

kızlar bende 11.haftamdayım midem çok ağrıyor bu hafta doktora gidicem bakalım inşallah bi ilaç verirde geçer ağrım

gelincik teşekkür ederim,hamilelikte reflü olabiliyomuş zaman zaman ben de onlardan biriyim )
sevil,benim günlük mide ağrılarım geçti çok şükür ama 24.haftayım hala mide ekşimesi ,yanması oluyo.doktor rennie şurup verdi.1 ay kadar içtim kronik ağrılı dönemimde ama açıkcası beni rahatlatmadı.işe yaradığını söyleyenler olmuştu bende etki yapmadı bıraktım o yüzden..bu aralar midem ağrıdığında kusuyorum,o rahatlatıyo.çünkü sarı su-safra çıkana kadar bitmiyo kusmam.ama korkutmayım seni haftada 1 kez oluyo ortalama.ben ağrılardan canım bi şey çekmediği için bebeğim gelişmeyecek diye çok korkmuştum,Allahtan gayet formunda) etkilenmemiş,alacağını almış..inşallah senin ağrılarında geçer bi an önce..

Mide agrisi olanlari okuyunca rahatladim 13 haftalik hamileyim midem ne yesem agriyor bazen safra kusuyorum.4 .ayda gecrdiye kendimi teselli ediyorum.16 .haftada agrisi gecen var mi?

mrblar bende 8 hafta + 6 günlük gebeym midem çok fena ve çalışıyorm iştende ayrılmak olmaz , akşamı zor ediyorum şimdilik zor dayanıorum dr gittkten sonra başladı randevuma 2 hafta var zor duruyorum yaa..

Mide agrisi olanlari okuyunca rahatladim 13 haftalik hamileyim midem ne yesem agriyor bazen safra kusuyorum.4 .ayda gecrdiye kendimi teselli ediyorum.16 .haftada agrisi gecen var mi?
Bende kendimi hep öyle teselli ediyordum 18 hafta oldu bugüne kadar yaşanılan o mide ağrısı çok kötüydü çok şükür demeye başlamıştım 2 3 gündür iyiyimdim ama yine başladı artık yoklar gider mi yine kalır mı bilmiyorum umut ediyorum ki daha olmaz

Ben mide ağrısından bayıliyordum acillik oluyordum gaviscon proton şişe şişe bitirdim en son prilam ve gaviscon Duo kullandım çok şükür geçti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…