Gebelikte kolesterol yüksekliği

Dyavil

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2023
7
0
22
Merhaba arkadaşlar 26+4 hamileyim ve kolesterol um yüksek çıktı asla randevu bulamıyorum. Nasıl beslenmem gerekiyor daha önce başına böyle bir şey gelen oldumu? Neler yapmalıyım? Gebeliğe zararı varmı? Yardımcı olurmusunuz 🙂

Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun.
Ben de gebelik istiyorum bunun öncesinde biraz kilo vermek ve sağlıklı dengeli beslenmek adına diyetisyene gittim tabi öncesinde dahiliyede kan değerlerime bakıldı ve benim de kolestrolüm sınırda çıktı, önceden de yüksekti bir tık ama bu sefer sınıra ulaşmış.
Diyetisyenle görüştüm az kolestrollü az yağlı diyet verdi, şu an onu uyguluyorum. Kdin doğum doktorunla görüşüp sen de diyetisyenle görüşüp uygun bir beslenme programı edinebilirsin.

Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun.
Ben de gebelik istiyorum bunun öncesinde biraz kilo vermek ve sağlıklı dengeli beslenmek adına diyetisyene gittim tabi öncesinde dahiliyede kan değerlerime bakıldı ve benim de kolestrolüm sınırda çıktı, önceden de yüksekti bir tık ama bu sefer sınıra ulaşmış.
Diyetisyenle görüştüm az kolestrollü az yağlı diyet verdi, şu an onu uyguluyorum. Kdin doğum doktorunla görüşüp sen de diyetisyenle görüşüp uygun bir beslenme programı edinebilirsin.
Kuşum randevu bulamıyorum işte günlerdir ben de beslenmeme dikkat ediyorum. Artık ne kadar iyi gelirse bilmiyorum umarım bebişi etkilemez🥺

X