Gebelikte kilo alımı

gameover

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2024
56
22
31
20 haftalık hamileyim arkadaşlar. 168 boy 61 kilo ile hamile kaldım yıllardır değişmez asla kilom 31 yaşındayım 10 senedir aynı nerdeyse. Şu an +2 kilo ile 63 olmuşum.
15. Haftaya kadar hiç almadım kilo. Şu 5 hafta içerisinde geldi fakat rutinde bir değişiklik yapmadım ne yiyorsam aynı devam.
Sorum şu doktor normal dedi dün bebiş 340 grdı. Suyu falan filan hesaplasak 1.5 kiloyu kendine almışsın dedi. Değişiklik yapmadığım halde kendime nasıl almış oluyorum ?
Bir yazıda hamilelikte yemesen bile kilo alındığını okumuştum vücut olası bir açlık durumunda doğum sonrası için kendine yağ depoluyormuş tecrübeli annelerim bu doğru mu ?
Doktor bundan sonra da ayda 2 kilo max al dedi. Ama son 1 kilomu anlamadığım bir şekilde 10 günde aldım.
Bu nasıl oluyor

Belki hareketleriniz azaldıysa ondan olabilir mi? Ben henüz 13 haftalık hamileyim sürecin başında 55 kiloyken 49 a kadar düştüm şuan sabit 50 de devam ediyor ama normal yemek yememe göre çok çok az yiyorum midem hala çok iyi değil. Nasıl kilo vermiyorum diye düşünüyorum dediğiniz gibi vücut kendini güvenceye almak için depolamaya çalışıyor olabilir ya da benim hareketlerim günlük yaşamıma göre çok azaldı ben onu sebep olarak görüyorum

22.haftada yemede hüçbir değişiklik yapmadan 7 kilo aldim ben de tam olarak nasıl oluyor bilmiyorum ama yarıyor demek ki her sey

Yoo aslında arada yürüyüşümü de yaparım. Yani öncesine göre değiştirdiğim ekstra bir şey yok. Benim hiç midem de bulanmadı iştahım da açılmadı. Ama anlamadım o haftadan sonra birden almaya başladım :) tabii yine fena bir kilo değil hatta iyi ama birden bir haftaya değişiyor anlamıyorum :)

benim de öyle ama gebelik öncesi 69a kadar çıkmıştım gecmiste o yüzden galiba hala kilolu görmüyorum kendimi

Vitamin kullanıyorsan ondan da kilo artışı olmuş olabilir ama çok güzel ilerlemişsin ben daha 18. Haftadayim 5 kilo aldım ve alamaya devam edeceğimi biliyorum saat başı acıkıyorum

Bence kilo aliminiz cok iyi. Bebegin kilosuyla plasentasiyla bilmem nesiyle hesaplamakla ugrasmayin hic kilo iste hepsi hic kafaniza takmayin sonrasinda veriliyor gayet rahat. Ben +18 ile doguma gittim ciktigimda sadece 4 kilo gitmisti. 3800 bebekti zaten sonra git gide odem vs atiliyor vucuttan. Zaten lohusayken surekli terliyorsunuz o su, siskinlik gidiyor. Ben ekstra bir sey yapmadim kilo vermek icin 4. Aydayiz 12 kilosu gitti. 6 kilo kaldi dogum oncesi kiloma…

Bi de asil kilo bence 25. Haftadan sonra aliniyor istahiniza dur demek zor olabiliyor

Vitamin kullanıyorsan ondan da kilo artışı olmuş olabilir ama çok güzel ilerlemişsin ben daha 18. Haftadayim 5 kilo aldım ve alamaya devam edeceğimi biliyorum saat başı acıkıyorum
Multivitamin kullanıyorum evet. Valla ben de bi atak yapacağım gibi inşallah çok fazla kilolarla kapatmayız

Yoo fazla almadım zaten biliyorum. Sadece ne oluyorsa bir hafta içerisinde oluyor mesela bir haftaya bir kiloyu alıyorum bir ay boyunca o kiloda kalıyorum. Sonraki aya girince birden bir hafta içinde bir kilo daha alıyorum ilginç yani

Merhaba ben bugün tam 20 haftalık oldum kontrole gittim geçen aya göre 3 kilo almışım bebek 370 gr boyu 32 cm ben 66 ile hamile kaldım şuan 74 üm doktor fazla almışsın dikkat et dedi ben rutinimi çok bozdum ama tansiyonum çok düştüğü için düşmesin diye yedim yedim böyle oldu bide hareketsiz im o yüzden aldım benim aldığım kiloya göre az almışsınız hareketsizlerinüzde düşüş oldumu sizinde veya uyku hali falan o da aldırıyor

Ben eskiden haftanın 5 günü muhakkak yürümeye çalışırdım sahilde. 13. Katta oturuyorum asla asansör kullanan biri olmadım. Şu an eskisi gibi tempolu yürüyemiyorum yoruluyorum zaten merdiven çıkmayı öğrenince bırakmıştım. Onun dışında yine yürümeye çalışıyorum yağmur yağmıyorsa. Bende uyku hali falan olmadı hiç. Fakat aşırı gazım oluyor bağırsaklarımda şişiyor karnım çok. Bana doktor kilom için normal dedi. Rutinde bir değişiklik olmasa bile 11-12 kilo muhakkak alınıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…