Gebelikte kaşıntı

victoryvivi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2018
5.935
7.242
44
merhaba
12 haftalık hamileyim
Son 3-4 gündür inanılmaz şekilde kasıntım mevcut
Daha çok üst bacaklarımın ön kısımları
Ayak üstlerim
Kollarımın içi
Kasınmaktan uyku uyuyamıyorum
Vücudumda kızarıklıklar be sinek ısırığı gbi noktalar oluştu
Yarın doktora gideceğim
Aranızda benzer durumu yaşayanlar var Mİ?
Göbek , karın ve göğüs kaşınması değil kastım , tüm vücut

bu arada test sonuclarım cıktı ancak dr a gösteremedim anlayan varsa bakabilir mi

TOTAL BİLİRUBİN REFERANS ARALIĞI 02-2 SONUC 0,5

DİREKT BİLİRUBİN REFERANS ARALIĞI 0,1-0,5 SONUC 0,1
AST ARALIK 5-41 SONUC 24
ALT ARALIK 5-63 SONUC 32
GGT ARALIK 7-50 SONUC 15

BUNLAR NORMAL GİBİ KOLESTAZ OLSAM BUNLARDA BİR SORUN OLUR MUYDU

Diğer değerler
BASO REFERANS ARALIĞI 0,3-1,8 SONUC 0,1
NEUT REFERANS ARALIĞI 1,8-6,4 SONUC 6,77
BLOOD ESER NEGATİF DİYE BİRŞEY ÇIKMIŞ NE OLDUGUNU ANLAMADIM
EPİTEL REFERANS ARALIĞI 0-5 SONUC 20

Son düzenleme:
Ben degil ama arkadasimin basina gelmisti. Safra salgilanmasi ile alakali bir durumdu. Vakit gecmeden doktoruna bir gorun canim. Hatta arkadasim internetten arastirip soylemese doktor safradan olduguna dikkat bile etmiyordu. O yuzden doktoruna sen de belirt bence

Ben varım. Dünden beri anlamsız bir şekilde kaşınıyorum. 20 haftalık bu arada. Bugün doktora gittim idrar yolları iltihabindan kaynak li öyle bir sancim vardı ki onu sormayı unuttum. Ama şimdi geçti biraz 2-3 saattir kasinmiyorum

Öncelikle geçmiş olsun. Ilk gebeliğimde doğuma 1,5 -2 ay kala dediğiniz kaşıntıya yakalandım ama ne kaşınma kol va bacaklarda felaket kaşımaktan kanattım her yerimi tüm testler yapıldı birsey çıkmadı. Dr önce telefonda önemsemedi görünce o da şaşırdı. Sadece alerji hapı ve krem verdiler faydası çok olmadı. Doğum yaptıktan 1-2 hafta sonra geçti. Çok üzüldüm insallah sizin öyle olmaz ama bu kaşıntılar doğum yapana kadar geçmiyor :KK43:
Benim en çok alt bacak ve kol içleriydi.

Ben degil ama arkadasimin basina gelmisti. Safra salgilanmasi ile alakali bir durumdu. Vakit gecmeden doktoruna bir gorun canim. Hatta arkadasim internetten arastirip soylemese doktor safradan olduguna dikkat bile etmiyordu. O yuzden doktoruna sen de belirt bence
Evet doktora söyleyeceğim burda okuduğum herseyi
Tesekkurler

Ben varım. Dünden beri anlamsız bir şekilde kaşınıyorum. 20 haftalık bu arada. Bugün doktora gittim idrar yolları iltihabindan kaynak li öyle bir sancim vardı ki onu sormayı unuttum. Ama şimdi geçti biraz 2-3 saattir kasinmiyorum
Ben 4 gündür cok kasınıyorum
Kolestaz ise bebek ölümüne bile yol açabiliyoruz anne karnında
Cok korktum suanda
Sabah hemen doktora gideceğim
Siz de devam ederse İhmal etmeyin

Geçmiş olsun birkaç iyi cildiyeye görünün inşallah bendeki gibi kortizon iğneleri gerektirecek kadar ilerlemez canım ..özel birkaç merhemle hapla geçer inş .gerçekten ihmal etme daha epey var doğumuna ...

Öncelikle geçmiş olsun. Ilk gebeliğimde doğuma 1,5 -2 ay kala dediğiniz kaşıntıya yakalandım ama ne kaşınma kol va bacaklarda felaket kaşımaktan kanattım her yerimi tüm testler yapıldı birsey çıkmadı. Dr önce telefonda önemsemedi görünce o da şaşırdı. Sadece alerji hapı ve krem verdiler faydası çok olmadı. Doğum yaptıktan 1-2 hafta sonra geçti. Çok üzüldüm insallah sizin öyle olmaz ama bu kaşıntılar doğum yapana kadar geçmiyor :KK43:
Benim en çok alt bacak ve kol içleriydi.
Sağlıklı doğsun da kaşınmanın zarari olmasın bir şekilde idare edebilirim
Zaten tüp bebek bebeğim
5 sene sonra oldu cok korktum yazılanları okuyunca insallah kötü birsey olmaz

Geçmiş olsun birkaç iyi cildiyeye görünün inşallah bendeki gibi kortizon iğneleri gerektirecek kadar ilerlemez canım ..özel birkaç merhemle hapla geçer inş .gerçekten ihmal etme daha epey var doğumuna ...
Sende teşhis ne konuldu ?
Sana da geçmiş olsun
İnsallah amin

Sağlıklı doğsun da kaşınmanın zarari olmasın bir şekilde idare edebilirim
Zaten tüp bebek bebeğim
5 sene sonra oldu cok korktum yazılanları okuyunca insallah kötü birsey olmaz
Yok canım meraklanmayın bebeğe, size zarar vermez sadece kaşınmak kötü o yüzden dedim. Doktora gidince rahatlarsınız yönlendirir sizi benimkin de sebep bulunamadı. Cok şükür sağlıklıca doğdu kaşındığımla kaldım yani :)

Yok canım meraklanmayın bebeğe, size zarar vermez sadece kaşınmak kötü o yüzden dedim. Doktora gidince rahatlarsınız yönlendirir sizi benimkin de sebep bulunamadı. Cok şükür sağlıklıca doğdu kaşındığımla kaldım yani :)
Allah sağlık versin yavrunuza
İns benim mimik de sağlıkla doğar
Allah razı olsun

Canım ben üç beş dr gezdim çok zor teşhiş koydular ...8.ayımda başıma geldi aklımı yitiricem sandım :KK43:kaçkere dr dayanamıyorum sezeryanla al diye yalvardım ...bebeğin böbrekleri idrar üretmeye başladığında o bana reaksiyon veriyormuş ...ne haplar ne aldığım 10larca krem işe yaramamıştı...kortizon iğnesi kullandım (ki aşırı zararlı bebekte çok ciddi hasar yaratma ihtimaline karşı ) dayanamayarak üç beşkez çok ağlayarak vuruldum ...birtek o rahatlatıyordu allah affetsin ((şükür ki rabbim korudu bebeğimi sağlıkla oldu))

Yani demek istediğim korkutur gibide oluyorum kusuruma bakma işinin ehli dr. Görün
şakın ola ki :KK43:bir oluyor bir geçiyor gibi düşünüp ihmal edip sıkıntının artmasını bekleme ...

Ben de varım...
Ben sadece iki oğlumda çok kaşınıyordum kızımda kaşınmadım hatta çok çok kaşınmamda Tahmin etmiştim oğlum olacağını

ilk oğlum da kadın doğum uzmanı Doktor mu söylediğimde vücudun erkek bebeğe alerji gibi tepki veriyor demişti Ne kadar doğru bilemem hiçbir şey olmadı sağlıklı doğurdum merak etmeyin

Yumurta da alerji yapmış olabilir
Neyin alerjiye neden olduğunu anlayamazlar ama siz yinede Bir daha yemeyin yumurta
Büyük ihtimal antihistaminik ilaç verirler
Geçmiş olsun

X