Gebelikte kanama ve kan sulandırıcı kullanan

samnur03

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2021
80
21
28
Merhabalar 23 haziran 6+5 günlükken yoğun bir kanama geçirdim doktorum iğneler verdi kanama için ama ben bu kanamayı olmadan önce ki kontrolümde kan sulandırıcı başlayalım dedi bu kanamayı olunca vermedi ilacı şuan 9+2 olduk yaklaşık 10 gündür kanamam yok doktorumla bugün konuşup bilgilendirdim kan sulandırıcı başlayacakmısınız dedim ilacı yazdı aldım ama bugün başlamadım benim gibi kanama olduktan sonra kan sulandırıcı kullanan var mı acaba yardımcı olurmusunuz bu ikinci gebeliğim ilk gebeliğimde 9+5 de bebeğimin kalbi durmuştu oyüzden biraz tedirginim

Canım benim doktor yazmışsa kullan kanama lekelenme vs olursa doktor bırak derse bırakırsın. Benim sadece bir genimde yatkınlık var yoğun kanamam oldu bu hafta ama doktor bıraktırmadı daha önce kalbi duran bebeğim olduğu için riske atmak istemedi bir gün kullan bir gün kullanma dedi. Salı günü kullandım birde bugün kullandım kanamamı ekstra artırmadı kahverengi lekelenme olarak devam ediyor. Ben iğne olarak kullanıyorum ama

Bana bu kanama olmadan önce başlayacaktı ama sonrasında kanama olunca başlamamıştı bugün ben doktora başlayacakmıyız diye sordum ilacı yazdı kanamam yok 10 gündür çok şükür sadece korkuyorum birazda ilk gebeliğimde kalp durması olmuştu doktor bu ihtimale karşı Başlarız diyordu bugünde hap olarak verdi bana günde 1 defa kullanım acaba bu haplardan bilgin var mı hergün içiliyormu doktor bunla ilgili birşey demedi günde 1 tane dedi

Ecopirin pro 80 mg ya da coraspin 100 mg veriyorlar. Her akşam bir tane alacaksın. Gündüz içenlerde var ama gece daha çok tavsiye ediliyor uyurken kan dolaşımı yavaşladığı için.

Merhaba canım kan sulandırıcıyı pıhtılaşma olduğu içini verdi? Ben de 14 haftalık düşük yaptım sonrasında doktora kan pıhtılaşması ihtimaline karşı bir sonraki gebelikte kan sulandırıcı kullanayım mı hocam bazı doktorlar öyle diyor dedim kesinlikle hayır kan sulandırıcı gereksiz yere kullanılırsa kanama artar düşükle sonuçlanır dedi. Sende kan pıhtılaşması varsa doktor kullan diyorsa kullan bence

Ecopirin pro 80 mg ya da coraspin 100 mg veriyorlar. Her akşam bir tane alacaksın. Gündüz içenlerde var ama gece daha çok tavsiye ediliyor uyurken kan dolaşımı yavaşladığı için.
İlk defa kullancağım doktora sabah mı akşam mı diye sormadım açıkcası ama ozaman yarın mutlaka bi sorayım

Önceki gebeliğimde bebeğimin kalp atışı durmuştu sonuçlarımı doktor gördü kan sulandırıcı başlayım demişti bana ben söylememiştim doktora sonra kanama olunca başlatmamıştı bugün sordum ve ilacı yazdı kullan dedi

Anladım inşallah güzel sağlıklı bir şekilde sonuçlanır

Bende kan civiltici iğne kanamaya sebeb oldu onu bıraktım proluton Depot iğne kullanıyorum 5 günde bir doktorum kesti kan cıvıltici iğneyi çok şükür kanamam kesildi

Bende kan civiltici iğne kanamaya sebeb oldu onu bıraktım proluton Depot iğne kullanıyorum 5 günde bir doktorum kesti kan cıvıltici iğneyi çok şükür kanamam kesildi
Bende kan sulandırıcı kullanıyorum doktorum başlattı şuan herşey yolunda gözüküyor haftaya kontrolüm var umarım bir sorun yoktur sizin durumunuz nasıl şuan

Bende pıhtılaşma yoktu tekrarlanan gebelik kayıplarından ötürü başlamıştı ama bende ters tepti bana rahim ağzı yetmezliği teshisi kondu serklaj oldum şuan 26. Haftadayim kanamam cok şükür kesildi bende 15. Haftada oluk oluk kan olmuştu kan sulandırıcıyi birakina kesildi kanamam

Iyi gunler dun aksam kanamam oldu ama yogun hemen hastaneye geldim 5+6yim tup bebek betam 25000 civarinda gece kesildi kanamam sabah betam 28500 gibi bu sekilde kanamasi cok olup gebeligi devam eden varmi acaba 1 ped dolduracak kadar kanamam oldu hala karin agrimda var

Merhaba benimde çok yoğun şekilde kanamam oldu devlete acile gittim müdahale bile etmedi kesmek için kanamayı bana dediği bu bebek düşer umut bağlama oldu bende ertesi sabah riskli gebelik doktoru buldum özelde oraya gittim hemen iğne başlattı onları kullandım ve 1.5 ay yattım evde sadece şimdi çok şükür 15+5 günlük olduk kanama yok ama hala fitil kullanmaya devam ediyorum inşallah haftaya da fitili bırakıcam bu durumda iyi doktora denk gelmek çok önemli umarım bebişin ve sen iyisindir

Tesekkur ederim devlette banada hic bir ilac verilmedi ama hatta tup bebek dr onerdigi ilaci bile gerek yok dedi ama ben yaptirdim suan kanamam durdu nerdeyse 12 haftalik oldum ama daha ilaclarimi birakmadim genede devlete gidiyorum baska bir dr a gayet iyi aslinda suan ozele gitsem dogum icin anlasmali hastaneleri 100km ve tedavi beni maddi olarak zaten cok zorladi dogumdan sonra borcum kalmasin ucretsiz izin alayim istiyorum sizin de iyi olmaniza sevindim Allah saglikla kucagimiza almayi nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…