Gebelikte kanama alanı

bayanacizane

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2024
482
87
Kızlar bir aylık gebeyim birkaç gündür kahverengi lekem vardı dün doktora gittim kanama alanım varmış bugün de kırmızı leke gördüm doktor düşük tehlikesi yok dedi ama dün iğne yapıldı hastanede başınıza geldi mi bu çok korkuyorum cevap verir misiniz lütfen

Hiç korkmana gerek yok 6 haftalık ken 2 kere kanamam oldu hemde öyle böyle değil bildiğin kanama ve ağlayarak hastaneye gittim ilk kalp atışını orda duyduk çok şükür . Gebelşklerde ilk 3 ay genellikle olurmuş . Muhtemelen kanama alanın keseden uzak ve çok küçük tür korkulacak birşey olsa doktor sana demez di düşük tehlikesi yook diye.

Doktor düşük iğnesi yapınca korktum ondan sonra da kanama açıldı acaba başka hastaneye mi gitsem teşekkür ederim bu arada biraz olsun içim rahatladı

Arkadaşım de progestan kullandı uzunca bir süre, 19. haftada ve anca kesti doktor. Anladığım kadarıyla standart bir uygulama, önlem alıyorlar bişey olacağı yoksa bile. İçinizi ferah tutun.

Kızlar bende bir kaç gün önce öğrendim gebeliğimi ama kanamam var daha doğrusu lekelenme şeklindeydi sonra biraz arttı peçeteye geliyor ama genede lekelenmenin bi tık üstündeydi kimyasal gebelik diye düşündüm ama kesildi kanamam oluyor mu böyle gebeliğin başında kesilince ümitlendim

Şimdi nasıl oldunuz iyi misiniz bende iki gün önce 6 haftalıkken gittim ve kese etrafında kanama alanım varmis küçük olduğunu söyledi ama yinede korkuyorum progestan verdi alttan kullan gece yatmadan dedi iki gündür onu kullanıyorum inşallah bebeklerimize bişey olmaz

Geçti canım iki hafta kadar yattım hep hiçbir iş yapmadım ayağımın altına yastık koydum verilen ilaçları ve bol su içtim çok şükür geçti sen de öyle yap keşke iğne de verseymiş doktor ama merak etme çok araştırdım düşük yapanı görmedim böyle olup da dinlenince geçiyor

Doktora gittin mi canım kahverengiden korkma kırmızı olunca doktora git iğne falan versin başlarda oluyor yerleşme kanaması ama uzun sürmez

Çok şükür canım çok sevindim aynen benden hep yatıyorum bişey olmasın diye inşallah banada ilaç yarar da geçer

Korkma pamuğum, ben de dün gece apar topar kanamayla doktora gittim, sadece 10 dakika sürdü ve gerçekten kırmızı kırmızı kanamaydı. Doktor gayet normal dedi, beta ölçümü yaptırdık. Korkma nolur. Keseyi de gördük, ben de 4+5 deyim

Dinlenince geçti çok şükür iğne falan verdi mi size

Doktora gittin mi canım kahverengiden korkma kırmızı olunca doktora git iğne falan versin başlarda oluyor yerleşme kanaması ama uzun sürmez
Evet gittim kimyasal olduğunu düşünmüştüm ama değerim önce düşüp sonra tekrar arttı kanamam ve ağrım var pazartesi günü kürtaj olacağım doktor kendiliğinden sonlanacak bir gebelik değil dedi

Acaba biraz daha mı bekleseniz düşük başlayıp artarak devam eden çok var veya başka bir doktora daha mı görünsen

Kanama demek illa sağlıksız gebelik demek değil ben 3 ay kanama yaşadım ama bebeğim sağlıklıydı. Ve ben bu dönemde 3 doktor değiştirdim ve en sonunda biri yüzüme şak diye bebeğin iyi ama rahimde büyük kanama alanı var evde hastanede yatar gibi 3 hafta yatacaksın yemeğin önüne gelip önünden alınacak sadece tuvalete kalkıp haftada sadece bir kez duş önerdi ve 4. Ayda kesildi kanamam iyi ki doktorumu değiştirmişim öbürü rapor vermek bile istemiyordu ve kanamam giderek artıyordu hatta bir keresinde paçalarımdan ayağıma kadar kan boşaldı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…