Gebelikte kabizlik yardımmmm!!!

cecege

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2019
316
45
32
Arkadaşlar öncelikle bısey söylemek istiyorum açtığım konulara nedense kimse cevap vermiyor sadece bellı bı kac arkadas var onlar yazıyo sağolsunlar. Kızlar ben ıkı kez şeker yüklemesi yaptırdım ılkı yüksek çıktı kan alırken hemşire bı yandan bana içecegı içirdi ben yüksek çıkmasını ona bağladım ikincisi normal geldi fakat diyet listesi verdiler benım sorum şu kabızlıgımda var bol su ıcmeme rağmen bugün afedersınız çok zorlandım tuvalette önerileriniz varmı ne yapabilirim kayısı falan arada yiyorum ama fayda etmiyor artık sankı doktordan direk surup mu isteyeyim yada eczaneden kendim mi alayım. Cevap verirseniz çok sevınırım

Tabii önce doktorunla paylaş o yardımcı olur ek olarak ben sabah yaş incir yiyorum bir kaç tane üstüne su içiyorum çok iyi geliyor, arada yulaf lapası yiyorum…

Tabii önce doktorunla paylaş o yardımcı olur ek olarak ben sabah yaş incir yiyorum bir kaç tane üstüne su içiyorum çok iyi geliyor, arada yulaf lapası yiyorum…
Kuzum yulaf lapası nasıl yapılıyor bir'de yulaf kabız yapar diye biliyorum ben

Yaş incir şuan mevsimi ama bızım buralarda neden de çok yok kılosu pahalı diye getirmiyo marketler

Bana en iyi kefir iyi geliyor bu konuda. Aç karnına kuru kayısı, üstüne su içmek da iyi gelebilir. Arada değil düzenli olarak her sabah yerseniz daha iyi olur tabii. Demir ilacı kullanıyor musunuz o da kabız yapıyor

Yaş incir şuan mevsimi ama bızım buralarda neden de çok yok kılosu pahalı diye getirmiyo marketler
Fazlası kabız yapar
Ama yoğurt ve iki kaşık yulaf ezmesi yada süt yulaf tüketirsen iyi geliyor ek olarak kullandığın süt ve süt ürünlerini laktozsuz almalısın

Bennhamile değilim ama bugün şöyle bir tarif araştırdım internette,kayısıyı küçük küçük doğrayıp haşladim su da göz kararı içerisine de 3 yemek kaşığı zeytinyağı koydum ,sabahları ac karnına bir yemek kaşığı yenmeliymiş.bugun uyguladım faydalanarak hatırlatırım tekrar

Blanderda çektim onu eklemeyi unutmuşum.

Kayısıyı mı blendarda çektiniz ve anında mı etkı yaptı acaba çok afedersiniz ben tuvaletim geldi yapmak için gittim ama yapamadım cıkmadı çok zorlandım ıkınarak az yapabildim kusura bakmayın ne olur böyle yazdım ama

Fazlası kabız yapar
Ama yoğurt ve iki kaşık yulaf ezmesi yada süt yulaf tüketirsen iyi geliyor ek olarak kullandığın süt ve süt ürünlerini laktozsuz almalısın
Aaa çok teşekkür ederim açıkçası ben süt kabız yapar diye biliyordum yada kendimı ıyı tanıyamamısm bu konuda belkı sütun suçu yoktur bu düşünce yüzünden gebeliğımın ilk başlarında falan süt içmedim ama şimdi doktor diyet listesi'ne yazmış günde 3;bardak süt yanında meyve diye mecbur içmeye başladım umarim kabız yapmaz buda laktozsuz kısmına nda hangi dikkat edicemm

Yok ne kusuru,ben de kroniklesti kabızlık çocukluktan geliyor şuan 23 yaşındayım hala var ,her şeyi deniyorum bende ,daha bugün denedim 3gundur çıkamıyorum çıktım bugün,ben hep ikinarak yapıyorum malesef hiç hatırlamıyorum düzgün tuvalete çıktığımı ((

Kefır denemedım. Önceleri aç karnına kayısı yiyordum bıraz nıyı geliyordu gibi son zamanlarda çok sık hastane işlerım olunca kahvaltı düzenim değişti hâliyle unuttum kayısı yemeyı bırde son zamanlarda süt içmeye başlamıştım o da yaparmı acaba kabizlik. Şimdi ben diyet uyguluyorum sabah aç karnına yesem kayısıyı bı sıkıntı olur mu ki dıyet listemde var kayısı ama başka bir meyvenin yerine yemek ıcın yanı alternatif olarak

Yapar evet süt bende her türlü bağırsak problemine yol açıyor maalesef. 1 tane kayısıdan bi şey olacağını sanmıyorum

Yaaa gerçekten zor bi durum çok ıyı anlıyorum sizi Allah yardımcımız olsun

Yapar evet süt bende her türlü bağırsak problemine yol açıyor maalesef. 1 tane kayısıdan bi şey olacağını sanmıyor

Yapar evet süt bende her türlü bağırsak problemine yol açıyor maalesef. 1 tane kayısıdan bi şey olacağını sanmıyorum
Tahmın ettiğim gibi süt hiç masum değil onu lısteden çıkarıp yoğurt ekleyeyım en azından o yapmaz heralde bu arada evet demır hapı kullanıyorum malesef ıstemesemde mecbur kullandırıyo doktorlar

Tahmın ettiğim gibi süt hiç masum değil onu lısteden çıkarıp yoğurt ekleyeyım en azından o yapmaz heralde bu arada evet demır hapı kullanıyorum malesef ıstemesemde mecbur kullandırıyo doktorlar
Bana vermedi bi türlü demir hapı demir hapı kullananlara bi de kabızlık yapmasın diye ek bi ilaç da veriyolarmış da o yüzden söyledim bi söyleyin doktorunuza bence, verir belki. Süt maalesef dediğiniz gibi yoğurt & kefir ekleyebilirsiniz yerine

Yağını 4 kaşığı çıkaracağım daha etkili olsun diye.

Eklentiler

• 1000095015.jpg
    140 KB · Görüntüleme: 13
Bana hıc böyle bıseyden bahsetmediler ve kabzlık yaşadığımı da soylememe rağmen ben Devlet hastanesine gidiyorum belirli bı doktorum yok malesef asıstanların stajyeelerın elınde dönüp duruyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…