Gebelikte hangi takviyeleri alıyorsunuz ve kullandığınız bakım ürünleri neler?

Ebussshhh

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2018
317
585
34
Merhabalar demir ve d vitamini eksikliğim var. Sizler hangi takviyeleri kullanıyorsunuz? Bir de şampuan nemlendirici cilt bakım ürünlerinden doktorunuzun tavsiye ettiği ürünler neler oldu? Paylaşabilir misiniz

Merhaba devit damla ve gyno ferrol kapsül kullanıyorum bir de regenesis max verdi doktorum. 27 haftalık gebeyim. Bir önceki gebeliğimde lierac çatlak jeli + serum ve hindistan cevizi yağı kullanmıştım çatlamadan atlattım şimdi de ikisini kullanıyorum dönüşümlü. Şampuan ve nemlendirici konusunu doktora sormadım ama iki gebeliğim peş peşe olduğu için saç dökülmem çok oldu. Urban care şampuan ve serumdan memnunum şimdilik, dökülmeyi çok azalttı yeni saçlar da çıktı. Nemlendirici olarak da bazen la roche possay atopi için olanını kullanıyorum çok pul pul olunca. Rutin olarak da isana urea kullanıyorum yeterli oluyor. Sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim

çatlak kremlerine ne zaman başlamak gerekiyor ya? ben 11 haftalık oldum ve karnım hafiften çıkmaya başladı. bazı yerlerde 4.aya kadar gerek yok deniyor

Doktorumdan şampuan tavsiyesi istemedim. O bana aşırı absürt geliyor. Kullandığımız her şey ekstra doğalmış gibi midem bulanırken günde paket paket çubuk kraker yiyordum alacağım tüm zararlı şeyleri ordan almışımdır zaten şampuan az bekleyiversin.

Pregna Omega
Pedia D D vitamini
Hariç bi şey kullanmıyorum henüz. Çatlak için karşı olanlar da olsa da ben eczacı arkadaşıma danışarak içerisinde cıva olmadığını düşündüğümden Biooil'den devam ediyorum

çatlak kremlerine ne zaman başlamak gerekiyor ya? ben 11 haftalık oldum ve karnım hafiften çıkmaya başladı. bazı yerlerde 4.aya kadar gerek yok deniyor
Annemde aşırı gebelik çatlakları olduğu için genetik olarak yatkınımdır diye düşünüyordum ben. Çok da korkuyordum çatlamaktan. O yüzden karnım biraz büyüyünce hemen başlamıştım 12 hafta civarı. İlkini çatlaksız atlattım. Bu gebeliğimi farkettiğimde de hemen başladım 10 haftalıktım sanırım. Ama vaktim çok daha az olduğu için çok düzenli kullanamıyorum bazen günaşırı sürüyorum. Kimileri 4 aydan önce gerek yok diyor ama herkesin karnı 4 aylıkken çıkmıyor. Benim karnım çok erken çıktı ikisinde de ve çok büyük oldu. Şu an 27 haftalığım mesela daha bugün kuaförde biri yarın doğurcak gibi duruyosun dedi

anladımm. benim annemde de hiç çatlak yok bir sey de kullanmamış ben de o zaman 12de yavas yavas başlarım fazla bakım höz çıkarmaz

anladımm. benim annemde de hiç çatlak yok bir sey de kullanmamış ben de o zaman 12de yavas yavas başlarım fazla bakım höz çıkarmaz
Evet evet lierac mesela erken başlamama ve nerdeyse her gün sürmeme rağmen 1.5 tüp gitti. Yarım tüp falan kalmıştı onu da bitirdim şimdi yenisini açacağım. Çok faydasını gördüğümü düşünüyorum bu ikilinin ama dediğin gibi fazla bakım göz çıkarmaz kızımdan fırsat bulsam biraz egzersiz de yaparım şimdiki aklımla. Gün aşırı 15 dakikalık zumba yapabiliyorum sadece ama kızım zaten bütün gün squat yaptırıyo ilk hamilelikte 19 kilo almıştım bunda 5 kilo alabildim

ben de insallah 12.haftadan sonra pilatese devam edicem. doktorum ilk 12 hafta yapmama izin vermedi

Benim annemin de çatlakları var benim de çok kilo alıp verdiğim için oldu çoktan hamilelik dolayısıyla kesin olur

Benim annemin de çatlakları var benim de çok kilo alıp verdiğim için oldu çoktan hamilelik dolayısıyla kesin olur
Dert etme tedbir al yeter olacak olan zaten oluyor önüne geçemiyoruz ben de 36 beden kadınım ayol yıllardır nolcak bi hamilelikten diyordum ama ne biçim şiştim.

Ben 14 haftalık gebeyim, şu an hiçbir takviye ve vitamin kullanmıyorum. Doktor gerekli görmedi, folik asit kullanıyordum onu da bırakmamı söyledi. Benim ilk gebeliğim o yüzden bu durum normal mi yoksa benim doktorun tercihi mi bilemedim.

Karnım hafif çıktı ama çatlak kremi olayına hala başlamadım biodermanın vücut yağı olabilir diye aklımda…

Ayrıca hassas sivilceli ciltler için nasıl ürünler önerirsiniz. Yüzüm sivilce doldu maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…