Gebelikte emzirme

Merhaba malesef kesemedim ama azalttım Su an uyumak ve sakinleşmek istediğinde emziriyorum mama takviyesine basladim
Mama takviyesini doktor mu önerdi? Vitamin ihtiyaci vb için mi acaba?
Benim kızım da 8 aylik yaklaşık 6 haftalik hamileyim.. doktor kes dedi ama memede uyuyor sadece nasıl keseceğim bilmiyorum..

8 aylık bebeğim varken hamile olduğumu öğrendim. Doğuma 15 gün kalana kadar emzirdim. Sonra doğum yaptım. 3 aylık olunca ikisini birden emzirdim. Sonra ikiz gebe olduğumu öğrendim onda da yine doğuma bir ay kalana kadar ikisini emzirmeye devam ettim. Eğer ikiz gebe olmasaydım 2. Çocuk ile 3. Çocuğu emzirmeye devam ederdim.Bununla alakalı yapılan çalışmalar var ve herhangi bir sorun olmadığı yönünde.
Tr de mi yaşıyorsunuz?
Doktor doğuma kadar emzir dedi mi cidden.. bana keselim emzirmeyi dedi çok uzuldum

Ağır olmuyormu keçi sütü ben içmiştim de bana ağır gelmişti gerçi hep inek sütü içen biriydim ben birde doktorlar 1 yaşından önce onermiyo 3rken degilmi

Mamadan daha iyidir 😉 %50 oranında su koyuyoruz ki yoğunluğu açılsın diye.

Tr de mi yaşıyorsunuz?
Doktor doğuma kadar emzir dedi mi cidden.. bana keselim emzirmeyi dedi çok uzuldum

Evet Türkiye de yaşıyorum. 😊 bana da birkaç doktor söyledi. Ama devam et bravo diyen doktor da oldu.
Bende kendi kendime ben sizin deneğiniz miyim be dedim işime hangisi geliyorsa onu yaptım. Emzirmek istedim ve emzirdim. Çok şükür Allah'a ki sütüm de yetiyordu ☺

Dogurdugum gun suyum geldigi ana dek emzirdim, 15 gun biraktik, sonra ilk bebegim tekrar isteyince emzirmeye geri donduk ve 1 ay daha emzirdim. Sonra kendi istegiyle memeyi birakti.

Benim bebegim 14 aylikti 2.ye hamile kaldigimda, doktor ilk 4 ay hicbir problem olmaz, 4.aydan sonra zaten bebek memeyi birakacaktir, birakmazsa da devam edersin demisti.

Bazi doktorlar tandem emzirmeyi zararsiz bulurken, bazilari hormonal nedenlerle anne karnindakine zarari olabilir, erken dogum, gelisme geriligi gibi şeylere sebep olabilir diye dusunerek onermiyor.

Konu hakkındaki akademik makaleler mevcut, arastirabilirsiniz.

X