Gebelikte diş ağrısına gargara

Ebrulii98

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2018
62
33
26
Merhaba kızlar 16 haftalik hamileyim disimde çürük olmamasina rağmen cok kötü ağrı tuttu 4 5 dişimde dayanamadim evde kaynanamin gargarasi vardı biraz agzimda tutup döktüm sizce zararı olur mu olmayacağını düşünüyorum yutmadim diye ama yinede korkmuyor değilim. Ne yapabilirim bu diş ağrıları icin anneler yardim ederseniz sevinirim

Dis hekimine gidebilirsiniz.. 16 haftaliksiniz artik gitmemeniz icin bir sebep yok. Zaten bu donemlerde ayrinti dis muayenesine yonlendirilmeniz lazim

Gargaradan bir şey olmaz korkmayın. 4.ay ve 6.ay arası(2.trimestr) hamilelerde diş tedavilerinin çoğu ne yazık ki hepsi değil güvenle uygulanabiliyor. Sizde kadın doğum doktorunuzdan konsültasyon alarak diş hekiminize gidebilir ve eğer dişlerinizde çürük yoksa diş etlerinize baktırabilirsiniz. Bazen hamile annelerde hormon ve bulantı refleksi yüzünden diş tam olarak fırçalanamıyor ve dişlerde biriken plaklar dişetlerinde bir takım hassasiyet, ağrı ve kanama yapabiliyor. Zaten doktorunuz sizin için en uygun tedaviyi yapacaktır. Geçmiş olsun. :)

Benim 20lik dişlerim hamile zamanı çıkmıştı .. doktor hamilelik döneminde dış kaybetme diş çıkartma dişlerde sızlama ağrı hepsi normal demişti , yine de bir gidip kontrol ettirebilirsin en azından aklında şüphe kalmaz.

Benim 4 ayda doktorun kendisi yonlendirdi dis doktoruna. Git yapmalari gereken bisey varsa yapsinlar onlar zaten ne yapmasi gerektigini bilirler dedi

Merhaba kızlar 16 haftalik hamileyim disimde çürük olmamasina rağmen cok kötü ağrı tuttu 4 5 dişimde dayanamadim evde kaynanamin gargarasi vardı biraz agzimda tutup döktüm sizce zararı olur mu olmayacağını düşünüyorum yutmadim diye ama yinede korkmuyor değilim. Ne yapabilirim bu diş ağrıları icin anneler yardim ederseniz sevinirim
ben senin yerinde olsam hekime giderdim gebelikte ne cektitim 8 aylikken gittimde doktor hic bisey yapmadi suan disim cok kotu durumda zamaninda mudahale edilemedigi icin operasyonuda vok zor

X