Gebelikte bulantı kusma

dilan sahin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2024
24
8
30
Merhaba kızlar, 8+4 haftalık hamileyim aşırı bulantı kusmam oluyor prilam alıyorum yetmiyor damardan serum alıyorum ne yapacağımı bilmiyorum artık böyle şiddetli bulantı kusma yaşayan oldu mu öneriniz var mı

Merhaba kızlar, 8+4 haftalık hamileyim aşırı bulantı kusmam oluyor prilam alıyorum yetmiyor damardan serum alıyorum ne yapacağımı bilmiyorum artık böyle şiddetli bulantı kusma yaşayan oldu mu öneriniz var mı
Ben doğuma girene kadar kusmuştum ilk üç ay diyorlar ama bazılarıda daha farklı olabilir leblebi tüketin sade soda içine az limon ve çok az çay kaşığı ucu ile tuz atıp deneyin

ilk hamileliğimde sabahları bulanırdı sarı suyu çıkarınca gün içinde çok olmazdı bulantı. Öyle bişeyse sabah bişey yemeden çıkartın

Ah kuzum geçmiş olsun. Hala devam ediyor mu? Bir çözüm buldun mu? Biz 8 haftalığız şuan. Prilam bana da etki etmiyor. Mahvoldum kusmaktan, öğütme kten, mide yanmasından. Çözüm buldun mu kuzum 😥

Ah kuzum geçmiş olsun. Hala devam ediyor mu? Bir çözüm buldun mu? Biz 8 haftalığız şuan. Prilam bana da etki etmiyor. Mahvoldum kusmaktan, öğütme kten, mide yanmasından. Çözüm buldun mu kuzum 😥
Şu an 17+1 haftalığım son 3-4 gündür kusmam azaldı ama ondan önce sürekli prilam alıp günlük 1000 ml serum için 8 mg zofran yapıyordum ancak öyle idare ediyordum. Çok şükür bugünlerde biraz daha iyiyim darısı sana olsun inşallah 🌸

Ben çok fazla kusardım. Mide bulantısından 21. haftaya kadar hiçbir şey yiyemedim. Sadece elma yerdim. Sadece yiyeceklerden değil aklınıza gelecek herşeyden tiksindim. Evden eşyalardan marketlerden kokulardan.. Ben de prilam aldım, ona rağmen 20 kere falan kusardım günde. 21. haftada kesildi bulantılarım ve kusmalarım. Ama tiksintilerim geçmedi.
Bir şekilde geçiyor, bol bol dinlenin

Valla doğuma gittiğim gün bile kusmuştum😂
Baş ucumda çubuk krakerle yatardım ki sabah daha az kusayım diye🥹 hiç kusmamak bi hayaldi yani. Ben çözüm bulamadım siz inşallah bulursunuz:)

X