Gebelikle ilgili sorular

Dr. Bey iyi günler
Gebeliğimde 32.haftamdayım. Yaklaşık 2 aydır ;Elimde sadece bir tırnağımda onikolizis, tırnak boşalması başladı. Önceden yoktu. Acaba gebelik sonrasında geçer mi? Dermatoloji uzmanından şimdi ilaç istemeli miyim,yoksa tedavisini gebelik sonrasına mı ertelemeliyim? Gün geçtikçe ilerliyor,sadece estetik olarak kötü görünüyor.
Herşey için teşekkürler

Son düzenleme:

Maalesef gebelik ve hatta emzirme sonrasını beklemeniz gerekecek. Ancak bir dermatoloğun da görüşünü almanızı öneririm. sağlıklı bir gebelik dilerim...

doktor bey öncelikle mesleğinizde başarılar dilerim...
brn 7 hafta önce kürtaj oldum ertesi gün tekrar kürtaj oldum ve halen içerde parça kaldı. şükür eridi.
ama kürtajdan 2 hafta sonra sol kasığımda yanma sızlama tarzı bir ağrı ve akıntı vardı. akıntı ilaçla geçti ama sızlama devam ediyor.hatta kasığımdaki o ağrının tam paralelinde belimdede bir ağrı var...
böyle bacağımı kendime çekince yada ayakta kalınca artıyor gibi. halen adet olmadım. 1 hafta sonra olmazsam doktora gidicem.

sizce bu belirtiler yapışıklık oluşumundan olabilirmi. yada kist oluşumundan.

yAPIŞIKLIK NE ŞİKAYET NE MUAYENE NE DE ULTRASONOGRAFİ İLE ANLAŞILMAZ, KİST İSE MUAYENE İLE ANLAŞILABİLİR. BEN TAKİP EDİYOR OLSAM SİZİ KONTROLE ÇAĞIRIRDIM. SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM

merhaba doktor bey amh hormonum 1.15 çıktı bu değer iyimi ? yaşım 25 2 senedir gebelik oluşmadı malesef

merhaba doktor bey yaşım 25. yumurtlama sorunu yok,hormon değerleri normal,düzenli adet görüyorum. eşim ve benim tüm testler yapıldı bu ay hsg çekilicem çıkan sonuca göre bir yol çizicem artık. 2 yıl oldu gebelik oluşmadı.
amh değerim 1.15 çıktı bu değer sizce iyimi nette araştırdım düşük dogurganlık yazıyor moralim bozuldu... hemen menopoza mı giricem ben ??

Menopoza girdiniz mi?
Hayır
AMH 1 in altında mı?
Hayır
Tüp bebekle gebe kalabilir misiniz?
Evet
E hadi ozaman deneyin, gebe kalın ve forumda paylaşın
Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle

Menopoza girdiniz mi?
Hayır
AMH 1 in altında mı?
Hayır
Tüp bebekle gebe kalabilir misiniz?
Evet
E hadi ozaman deneyin, gebe kalın ve forumda paylaşın
Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle

şimdi kafamı daha çok karıştırdınız dokor bey ( hsg de tüplerim açıksa önce aşılama denememeli miyim? sanırım amh değerim oldukça düşük. amh 1 in altında değil ama 1 den sadece 0,15 yüksek sadece..menopoza henüz girmedim ama siz bana vakit kaybtmeden tüp bebek mi öneriyorsunuz... amh nomal değeri 25 yaş için kaç olmalıydı peki aydınlatırsanız sevinirim...

Yaşınız genç, aşılama ile başlayabilirsiniz. bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Doktor Bey selamlar;

Mayıs 5 te aşılama yaptırdım, 16 mayısta hafif kanamam başladı, kan testim 16 çıktı, 18 mayısta 25 çıktı, 21 mayısta 61, 23 mayısta 106 çıktı.
hala hafif kahverengi lekelenmelerim var arada sırada, sizce sağlıklı bir hamilelik geçirme şansım var mıdır ?

Merhaba Doktor Bey ,

Polikistik overim var.Son adet tarihim 22 Nisan. Dün kan testi yaptırmıştım.Sonuç :
Beta-hCG : 8.91
Sağlık ocağında yaptırmıştım.Doktora gitmedim.Gebelik var mı sizce? Varsa da değer çok mu düşük? Buradaki sayfaları okudum herkesin ki binli rakamlarda,benimki çok düşük geldi.

merhaba doktor bey...

ben 6 haftalık hamileyim cuma günü doktora gittim usg de bebeği gördük fakat kalp atışları yok. doktor doppler çektirmemi söyledi dopplerde vajinal bakıldı ama yine kalp atışı yoktu. doppler raporunda

UTERUSTA GERGIN VE DUZELİ GESTASYONEL SAK İZLENDİ. SUBKORYONIK ALAN TABİDİR. SAK İÇİNDE FKA (-) TEK FETÜS İZLENMEKTEDİR. CRL: 3.4 MM 6 HF 0 G İLE UYUMLUDUR.

şeklinde yazıyor. doktora raporu gösterdiğimde ilk söylediği kelime bebeğinin gelişiceğini düşünmüyorum ama 2-3 bekle oldu. böyle birşey olabilir mi doktor bey ilk bebeğimi kaybettim bu da mı öyle olucak

benm son adet tarihim 31 mart buna göre 7 haftalık olmam lazım ama geç döllenme olmuş. polikistik over var bnde bu yüzden olmştr dedi doktr... yardımcı olrsanız sevinirim berbat bi durumdayımmm çok üzgünm

doktor bey eşimde sperm sayısı düzensizliği var 8 milyon spermle aşılama tutma şansı nedir.ne önerrisiniz.

Adetiniz kaç gün gecikiyor?

son adet tarihim 31 mart
adetım bugun itibarıyla 30 gün falan oldu gecikeli ama doktor bey ben düzenli adet gören bir kişi değilim polikistiklerim oldugu için hani nisanın 31 inde olmam gerektiğini varsayarak söyledim. bu ayın 9unda kanda gebelk tahlili yaptrmıştm 2099 çıkmıştı sonuç ama kese görülmemişti snra ayın 12snde keseyi ufakda olsak gördük. şimdi bebeğide gördük ama kalp atışı yok. bebeğimi alırlar diye doktora gitmeye korkuyorum.... kaç aydır bu bebeği istiyorum ben

Adetleriniz 30 günde bir oluyorsa doktorunuzun düşündüğü doğru olabilir. Gelişmeleri paylaşın. Gebe olmanız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

doktor bey 5nisanda kürtaj olduğumdan beri sol kasığımda bir ağrı var adet oldum bitti ama ağrı geçmedi.
ultrasonda bisey gözükmüyor damarla ilgili olabilirmi,
yada kasık fıtığı
sol bacağım ve sol kolumada geçti ağrı sol belimde ve de 3 gündür sol elim ve sol ayağımda karıncalanma güçsüzlük iğne batması var. korkuyorum neden böyle oldu diye ekg ve eko yaptılar bişey yok. bacağımdan dopler çekecekler ama temmuzda.
sizce bu sıkıntının kürtajla ilgisi olabilir mi?
bide gebelik kayıplarından sonra bana test yapıldı bazıları çıkmış
protein s 36 çıkmış düşük yazıyor
ANA sınırda pozitif,benekli yazıyor bunlar ne demek bilgilenidirirseniz sevinirim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…