Gebelikle ilgili sorular

Sayın sayazz, açık ve net cevap verdim, sağlıklı bir gebelik dilerim...

bora bey günaydın, bir sorum olacak..
önceki ay sat ım 10 şubat tı bat olarak 10 mart veya 15 mart oluyor (5 gün gecikmeli oldum 2 ay üst üste) ve bu ay ayın 20 si oldu ve ben henüz adet görmeidm dün kan testi yaptırdım kan değerim 0,44 çıktı (negatif olarak değerlendirildi). acaba kan testini erken yaptırmış olabilir miyim, çünkü adetim 10 gün gecikti, veya daha sonra tekrar yaptırmama gerek var mı? yanıtlarsanız sevinirim.. teşekkürler..

Doktor Bey iyi günler, 5 aylık gebeyim sağlık ocağında idrar tahlili yaptırdım lökosit 10 çıktı , sınır değerler (0-9) arası yazıyordu. Buna göre sizce kültür örneği vermem gerekir mi yoksa önemsiz midir?
Çok teşekkür ederim

doktor bey 10+3iken ense kalinligi 2.3 tu 12 haftalikken 1.6 cikti fakat ikili testte kan degeri 1/129 cikti kombinee deger 1/1140 cikti sizce risk varmidir kanamam vardi kan alindiginda

Doktor tarafından takip edilerek gebe kalma ihtimaliniz daha yüksek. Bekleyip 1 hafta sonra tekrar edebilrsiniz. Gebe kalmnız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Tüm gebelerimden ilki kontrolde idrar kültürü istiyorum. sağlıklı bir gebelik dilerim...

merhaba 3.5 yıllık evlıyım 3 yıl boyunca vjınısmsla ugrastm 6.5 ay oldu yenelı...6 ayonce doktora gıttım genel bır muayene ıcın ve cocuk ıstedıgımız ıcın rahımde yara varmıs fıtıl kullandım ama duzelmedıgını soyledı doktorum...cocuk ıstedıgımız ıcınde dondurmak ıstemedı...

2.ay tekrar cagırdı ve klomen verdı....1.ay klomen 2.ay klomen+progestan 3.ay klomen+progestan olarak kullandım...son gıttıgımde eger gebelık olusmazsa mayıs ayında tekrar gelmem gerektıgını soyledı yumurtarmda sorun yok esımın spermıyograma baktırdık 120 mılyon cıktı hareketlılıkte %60...bu ılacları kullanmama ragmen ve sorunum olmamasına ragmen gebelık olusmadı bır sorun olmasından cok korkuyorum sızın onerecegınız test falan varmı yaptırmam gereken?

İyi günler doktor bey SAT tarihim 8 şubat......16.03.2012 tarihinde hcg değer 712.86 çok hafif damla şeklinde ve günde bir kez felan oluşan kahverengi kanamam olduğu için sağlık ocağında bir kadın doğum uzmanına gözükmem gerektiği söylendi.Ertesi gün gittim fakat doktor daha kese bile oluşmamış iki hafta sonra gel dedi lekeleri söylediğimde ise şu an birşey diyemem zaten kanaman artarsa mecbur geleceksin gibi birşey söyledi (düşüğü kastetti galiba)ilk gebeliğim açıkçası kafam karıştı sizce doktora gitmem için erkenmi ne zaman gitmeliyim eğer erkense...

doktor bey 10+3iken ense kalinligi 2.3 tu 12 haftalikken 1.6 cikti fakat ikili testte kan degeri 1/129 cikti kombinee deger 1/1140 cikti sizce risk varmidir kanamam vardi kan alindiginda

Eğer testi yapan Fetal Medicine Foundation sertifikalı ise kombine sonucunu dikkate alarak riskinizi 1/1140 olarak kabul ederiz. Yani Down sendromlu bebek doğurma riskiniz 1140 doğumda bir demektir. Sadece bu kadar bilgi verebilirim. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Klomen ve ilişki ile 3 ay sonunda 100 çiftten 40 ı gebe kalabiliyor, eğer olmazsa, aşılama öneriliyor. Burada da başarı şansı 3 deneme sonrası %35-40. Snra tüp bebek konuşuyoruz. Gebe kalmanız dileğiyle...

30 Mart ta kalp atımları duyulacaktır. İstirahat etmenizi öneririm. Sağlıkllı bir gebelik dileri,m...

Mrb Bora Bey.
ben 39 günlük hamileyim benim hesaplarımla dr. hesaplarıda aynı. ben ilk önce bir dr. gittim. keseyi göremedi dış gebelik olabilir dedi. gitmeden öncede hcg testi ysptırmıştım değerim 1996 çıkmıştı. dr. da bi daha yapalım gebeliğin gidişatına bakalım dedi. yaptırdık değer 2354 çıktı bu iyi bir değer değil dedi. 2 gün arayla bşi daha yaptık bu seferde 2290 çıktı. vajinal ultrason ile baktı keseyi gördü. dış gebelik değilmiş bu iyi bir haber dedi. ben başka bir dr. daha gittim o sadece muayene etti 15 gün sonraya gün verdi. bende bakın dr. bey dedim benim kan sonuçlarım bunlar iyi değil bu değerler ters bişey var dedim. bana 1 3 güjn sonra gelmemi söyledi. iki doktorada c.tesi günü gittim. ikiside benden kan aldılar. sonuç ilk gittiğim dr. da 3000 diğerinde 2500 gibi bir değer çıktı. bu sefer ilk dr. bana olumlu olabilir c. tesiye kadar bekleyelim herşey o zaman belli olur dedi. ikinci dr. kürtaj olmanız lazım. zaten olmasanızda yavaş yavaş düşüreceksiniz dedi.
ben çok kötü durumdayım keseyi gördüm. 5 hafta 1 günlükken 9 mm gibi bişeydi. lütfen beni bu hcg değeri ve bu olanlarla bilinçlendirin.ben ne yapabilrim. YARDIM EDİN LÜTFEN..

merhaba doktor bey
30.gebelik haftasındayım.

doğumum yaklaştı. merak ettiğim riske atmamak için mi sezeryan doğum yapıyor tüp bebek anneleri? ayrıca dondurulmuş embriyo ile hamile kalanlar 1 hafta geç mi doğuruyor. böyle bişeyi sizin sitenizde okudum yanılmıyorsam.
sezeryan doğumda yapıştırma mı yoksa dikiş mi yapılıyor sizin hastanenizde?
sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim.

doktor bey öncelikle önceki cvplarınız için teşekkürler.
benim 9. haftadan beri kanamam var 14+2 bugün.
hep yatıyorum kanamm olduktan 2 gün sona kahverengiye dönüyordu. 4-5 kez yaşadım. Ama yaklaşık 1 haftadır aralıksız adet gibi kanama geliyor. bide siyah top gibi parçalaar geliyor ara ara.
doktor yatmamı söyledi bide sabah 1 akşam 2 progesteron içiyorum.
benim bebek ikizdi biri boş keseydi 13 haftalıkken doktoum kesenın eridiğini söylemişti.
ben kanamalardan çok korkuyorum internette bakıyorum benim gibi sürekli kırmızı kanaması olan yok.
sizce sebeb ikiz gebelik olabilirmi hala, yada enfeksiyon çünkü kanama uzayan yapışkan gibi geliyor.

yoksa düşük mü olacak...
cevabınız için şimdiden teşekkürler...

nORMAL DOĞUM YAPABİLİRSİNİZ (sizin ve bebeğinizin durumu uygunsa). Doğum zamanınızı ise sizi takipeden doktor söyleyebilir. Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim...

mrb doğru yere mi soruyorum bilmiyorum ama cvp verirseniz çok sevinirim.30 yaşındayım ve adetim bu güne kadar hep çok düzenlidir 29 gün.3 aydır korunmuyoruz bebek istiyoruz şubat geçen ay 2 gün erken bu ay 5 gün erken regl oldum.nedenini bilmiyorum geçen ay şubayt nedeniyle hesaplar karıştı dedim ama bu ay çok net erken oldu.ilk kez böyle oldu şimdi yumurtlamayı nasıl hesaplayacağım yada böyle erken olması nedendir.şimdiden tşk. kolay gelsin.

iyi günler,
2'li testim riskli çıktığı için tam 1 ay önce cvs yaptırdım ancak sonucu hala çıkmadı, hergün ertesi gün aramamı söylüyorlar, doktorun hücre gelişimini henüz yetersiz gördüğü gibi bişeyler söylüyolar ben tam olarak anlayamıyorum, bu durum beni korkutuyor, acaba sonuçlarımın riskli olduğunun göstergesi midir?
teşekkürler

maalesef tüm tanısal işlemlerde alınan örneğin külrüde üretilememe ve sonuç vermeme, işlemin tekrarlanma riski (siz de amniosentez haftasına gelinmiş) var. Sağlıklı günler dilerim. Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanız dileğiyle...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…