Gebelikle ilgili sorular

25 yasındayım ilk gunden beri adet duzensizliğim var 3 5 ayda bir adet oluyorum 2 ayda kızımda sorunsuz hamile kaldım 4 senedir doğum kontrol kullanıyordum 10 aydır bıraktım fakat anca 4 kere ilaçla adet oldum ve hamilede kalamadım yumurtlama takibi yapıyorum aralık 20 son adetim hala yumurtam 14 mm dr um yumurta tembelliği var diyo hala takipteyim eğer bu ay olmazsa iğneyle başlıycak bidhaki ay durumumu değerlendirirmisiniz ve ne yapmam gerekir bu ay klomenle sağda 3 yumurtam var

Klomenle gebe kalma ihtimaliniz yüksek. gebe kalmanız ve ikinci bebeğinize kavuşmanız dileğiyle

Doktor Bey HSG testi için yer arıyorum yardımcı olur musunuz nerde cektirmeliyim.

Arkadaşlar aranızda HSG Testi çektiren varmı nereyi önerirsiniz acil yardımınıza ihtiyacım var lütfen yardım edin...Fiyatlar her yerde cok farklılaşıyor içinden cıkamadım.

Doktor Bey HSG testi için yer arıyorum yardımcı olur musunuz nerde cektirmeliyim.

Arkadaşlar aranızda HSG Testi çektiren varmı nereyi önerirsiniz acil yardımınıza ihtiyacım var lütfen yardım edin...Fiyatlar her yerde cok farklılaşıyor içinden cıkamadım.

EchoMar şili de çektiriyorum

merhaba Doktor Bey,
14 haftalık hamileyim. Başlarda elevit kullanıyordum fakat şimdi doktorum onu bıraktırdı ve gynoferon kan hapına başlattı. 2 gün kullandım ve inanılmaz derecede şiddetli bir karın ağrısıyla beraber diyare yaşadım. Hapı kestim. Kan değerim 13.1 çıkmıştı aslında ,düşük değildi. Bu değerle demir hapı almak zorunda mıyım? Ya da başka bir marka kullansam aynı yan etkiyi yaşar mıyım? Haftaya tekrar doktoruma danışacağım yalnız sizin yorumunuzu da almak istedim. Saygılarımla. (beraberinde coraspin de alıyorum)

mrb 2 tane düşük yaşadım.genetik tahliller yapıldı ege üni.de

faktör v h1299r r2 heterozigot mutasyon saptanmıştır
ace ı / d
apoe e3 / e3
paı-1 4g-5g 4g / 5g

bunların anlmaı nedir ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim

doktorum herhangi bir terslik yok değerler normal sadece rahim filmi çekelim bide dediii.ben sizede danışmak istedim.yanıtlarsanız sevinirim

doktor bey hastalanma tarihim 13 ocaktı ama hala bir belirti yok kan tahlili yaptırdım çıkmadı.Hala bir şansım varmı doktor bey hamile olabilirmiyim.

dr bey merhaba ;

daha evvel düşüğüm olmuştu .dr um onlem amaçlı serklaj yapılmasını onerdı bende kabul ettım .. 11 haftamda ıkılı test den sonra serlkaj yapılacak..
ama merak ettıgım dr um operasyondan sonra yatmana gerek yok dedi agır iş yapmamak kaydıyla normal hayatına donebılırsın dedi.
ancak serklaj yapılanların % 90 ı yatarak hamılelıgını tamamlamış.
sizin bu konuda fıkrınız nedır ?
teşekkur ederim.

merhaba Doktor Bey,
14 haftalık hamileyim. Başlarda elevit kullanıyordum fakat şimdi doktorum onu bıraktırdı ve gynoferon kan hapına başlattı. 2 gün kullandım ve inanılmaz derecede şiddetli bir karın ağrısıyla beraber diyare yaşadım. Hapı kestim. Kan değerim 13.1 çıkmıştı aslında ,düşük değildi. Bu değerle demir hapı almak zorunda mıyım? Ya da başka bir marka kullansam aynı yan etkiyi yaşar mıyım? Haftaya tekrar doktoruma danışacağım yalnız sizin yorumunuzu da almak istedim. Saygılarımla. (beraberinde coraspin de alıyorum)

Ben kan syımı iyi olan gebelerime 20. gebelik haftasına kadar demir preparatı vermiyorum. Diğer sorularınızın cevabını ise doktorunuz verecektir. sağlıklı bir gebelik dilerim...

dr bey merhaba ;

daha evvel düşüğüm olmuştu .dr um onlem amaçlı serklaj yapılmasını onerdı bende kabul ettım .. 11 haftamda ıkılı test den sonra serlkaj yapılacak..
ama merak ettıgım dr um operasyondan sonra yatmana gerek yok dedi agır iş yapmamak kaydıyla normal hayatına donebılırsın dedi.
ancak serklaj yapılanların % 90 ı yatarak hamılelıgını tamamlamış.
sizin bu konuda fıkrınız nedır ?
teşekkur ederim.

düşük nedenei ve haftasını bilemediğim için yorum yapmam yanlış olacak. Takibinizi yapan doktor, sizinle ilgili geniş bir bilgiye sahip. Bu tür yorumları ancak bilgiye sahip olan doktor yapabilir.

bugün itibariyle 15+1 günlük gebeyim...beslenmemle ilgili doktorum herşey serbest kendini sıkma dedi yani kahve kola soda hiçfarketmez dedi..ama ben yinede bunları tüketmiyorum normal hayatımda da tüketmediğim için sıkıntı yok..yalnız sorum şu : daha sağlıklı bebeğim olması için neler yemeliyim, nasıl beslenmeliyim, neyi ne kadar yemeliyim gibi.. bu konuda yardımcı olur musunuz? kendimi rahatsız hissediyorum sanki sağlıklı beslenmiyormuşum giibi :KK43:

doktor bey hastalanma tarihim 13 ocaktı ama hala bir belirti yok kan tahlili yaptırdım çıkmadı.Hala bir şansım varmı doktor bey hamile olabilirmiyim.

Kan tahlilinde çıkmadığına göre gebe değilsiniz. Daha önce adet gecikmeniz olmadıysa muayene olmanız öneririm. Gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

bugün itibariyle 15+1 günlük gebeyim...beslenmemle ilgili doktorum herşey serbest kendini sıkma dedi yani kahve kola soda hiçfarketmez dedi..ama ben yinede bunları tüketmiyorum normal hayatımda da tüketmediğim için sıkıntı yok..yalnız sorum şu : daha sağlıklı bebeğim olması için neler yemeliyim, nasıl beslenmeliyim, neyi ne kadar yemeliyim gibi.. bu konuda yardımcı olur musunuz? kendimi rahatsız hissediyorum sanki sağlıklı beslenmiyormuşum giibi :KK43:

Bu tür bir öneri için bir uzmana başvurmanız, muayene olmanız, beslenme alışkanlıklarınızın öğrenilmesi ve tüm verilere dayanarak bir diyet programı almanız gerekiyor. Sorunuzun cevabı bu forumun kapsamının dışında. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

15 aylık evliyim ve 8 ay yazz doğum kontrol hapı kullandım. doktora gittim kullanabilirsin dedi. 3 ay kendi yöntemlerimizle kullandık. şimdi deniyoruz bebğimiz olmuyor yumurtlama dönemlerinide takip ediyorum hastaneye gittim değerlerin normal dedi. neden gebe kalamıyorum normalmi yoksa çok fazlamı acele ediyorum :KK43:

15 aylık evliyim ve 8 ay yazz doğum kontrol hapı kullandım. doktora gittim kullanabilirsin dedi. 3 ay kendi yöntemlerimizle kullandık. şimdi deniyoruz bebğimiz olmuyor yumurtlama dönemlerinide takip ediyorum hastaneye gittim değerlerin normal dedi. neden gebe kalamıyorum normalmi yoksa çok fazlamı acele ediyorum :KK43:

Kaç yaşındasınız?

X