Gebelikle ilgili sorular

doktor bey 5+5 günlük hamileyim geçende yazmıştım size kese var şimdilik haftaya pazartesi doktora gidicem bebğin kalp atışı varmı diye fakat sorum şu boş gebelik belirtileri nelerdir benim hiç midem bulnamıyo mesela, ama iştahımda artma var, çok çabuk açıkıyorum,acıkınca çok güçsüzleşiyorum kısaca hamilelik belirtileri var ama ben çok korkuyorum hiç midem bulanmıyo bu bebeğin oluşmadığı anlamına gelebilir mi, boş gebeliğin belirtisi nelerdir bu konuda bilgi verir misiniz?

Hanımefendi endişelerinizi anlıyorum. Sabretmeye devam edin. Gebelikte bir belirti bulgu olması işlerin iyi veya kötü gittiğini göstermez. Kalbini duyduğunuzda bizimle paylaşın, birlikte sevinelim...

Bora Bey,son adet tarihim 19 ağustos.17 eylülde idrar testi yaptım ve 2.çizgi hafif silik çıktı.18 eylülde emin olmak için kanda bhcg yaptırdım ve çıkan sonuç 27.67 ..2 gün sonra yani bugün tekrar bhcg yaptırdım ve değer 46.92 olmuş.:KK43:(çok endişeliyim,ilk değer bile sanki düşük gibi..diye üzülürken,belki 2 gün sonraki testte belki tam 2 kat olur diye kendimi teselli ediyordum ama malesef çıkan değer yine 2 katı değil:KK43:daha önceki hamileliklerimde çıkan değer daha yüksekti.şu anda bulunduğum yer çok küçük bir yer.onun için ne yapacağımı kime danışacağımı bilemiyorum.ama zaten bir kadın doğum uzmanına gitsem henüz kese falan görünmez değil mi?şu anda ne yapmam gerekir?testi tekrar ne zaman yaptırmalıyım?yanıtınızı sabırsızlıkla bekliyorum..lütfen yanıtlarsanız çok sevineceğim.teşekkürler..

1. Gebesiniz,
2. testi tekrar tekrar yaptırmanız sizi rahatlatmayacaktır. Bu şekilde bir takip yok, faydası da yok,
3. 2 hafta sonra kalp atımları görüldüğünüzde bizimle paylaşırsanız sevinirim...

hocam çok teşeşkür ederim bize anlayış gösteriyosunuz, destek oluyosunuz.hamile kalmadan önce acba kalırmıyım diye kalınca da acaba sağlıklımı heşey yolundamı diye endişe duyuyor boş gebelik geçiren çok kişi var hemen insanın aklına geliyor acba diye.kalbini duyduğumda büyük bir mutlulukla sizinla paylaşıcam kolay gelsin.

hocam ben 9 hafta 4 günlük hamileyim doktorum 13 hafta bitimine ense kalınlığı testi için gün verdi ondan 1 hafta öncesi randevuları doluymuş bu tarih bu test için geçmi acaba .testi yaptırmak için en ideal hafta hangisidir.ne yapmamı önerirsiniz

hocam ben 9 hafta 4 günlük hamileyim doktorum 13 hafta bitimine ense kalınlığı testi için gün verdi ondan 1 hafta öncesi randevuları doluymuş bu tarih bu test için geçmi acaba .testi yaptırmak için en ideal hafta hangisidir.ne yapmamı önerirsiniz

11-14. haftalar arasında yapılmaktadır. Hekiminiz hesaplamış ve randevuyu ona göre vermiştir (umarım a.s )

Op.Dr. Bora CENGİZ;15267128]
1. Gebesiniz,
2. testi tekrar tekrar yaptırmanız sizi rahatlatmayacaktır. Bu şekilde bir takip yok, faydası da yok,
3. 2 hafta sonra kalp atımları görüldüğünüzde bizimle paylaşırsanız sevinirim...

Dr.Bey,gerçekten burada bizlerin mesajlarına tek tek cevap vermeniz beni hem şaşırtıyor hem de çok sevindiriyor..
önce kendi adıma size çok çok teşekkür ediyorum..iyi ki varsınız.:)
umaım herşey yolunda gider ve değerim yükselir..şu anda sanki böyle bir gebelik hiç olmamış gibi davranmaya çalışıyorum.elimden gelen hiçbirşey yok,biliyorum..beklemek zor olsa da yine de ümidim var..eğer sizin de dediğiniz gibi 2 hafta sonra kalp atımını duyarsam,sizi muhakkak haberdar edeceğim..çok sağolun..:)

Merhaba Doktor Bey. 21 hafta 5 günlük hamileyim.Ultrasona girdim ama koca doktoruma gösteremedim sonucu ve şehre çok uzakta oturduğumuz için anca bir dahaki ay gidebiliriz.Ultrason sonucuma göre herşey normal mi acaba?
Obstetrik U.S.G Tetkikinde;
Serviks uzunluğu 33 mm'dir.Servikste açıklık izlenmedi.Endoservikal mukoza normaldir.
Uterus kavitesi içerisinde baş prezentasyonunda tek canlı fetüs izlenmiştir.
Plasenta anteriır duvar yerleşimli, grade 2 maturasyondadır.
Amnion sıvısı gestasyonel döneme göre normal miktardadır.
AFI:150mm , enderin cep 50mm.
BDP: 46 mm 20 hafta 1 gün
FL: 33mm 21 hafta 1 gün
AC : 157 mm 20 hafta 5 gün
SAT: 21 hafta 4 gün
Umblikal kortta 2 arter 1 ven konfigürasyonu izlenmektedir.
Sonuç:20 hafta 4 gün ile uyumlu tek canlı fetus (375gr).

Sizce bunların anlamları nedir?Üçlü tarama testi de yatıramadığım için bebeğimin sağlığından endişeliyim.

merhaba dr bey iki gün önce hamile olduğumu öğrendim.ankara ya yeni taşındığım için buradaki hastahane ve doktorlar hakkında hiçbir bilgim yok.tavsiye edebileceğiniz doktor yada hastahane var mı? şimdiden teşekkür ederim.

bora bey 38_3 günlük hamileyim iki gündür tuveleten ciktigimdan balgamsi bir sekilde hafif akinti var simdiden tsk

Bora Bey,bugün adet gecikmesinin 11.günü.bugün yaptırdığım bhcg sonucum 132,60 ..bhcg değerlerim ilk günden beri düşük seyrediyor.adet gecikmesinin 2.günü bhcg 27,67..gecikmenin 4.günü 46,92.gecikmenin 7.günü 109,63.. 2 hafta sonra kalp atımını duyduğunuzda haber verin diye yazmıştınız ama benim ümidim kaybolmak üzere.hala bir umut varmıdır?kesenin görünmesi için bhcg değerinin en az kaç olması lazım?bu durumda kimyasal gebelik yada dış gebelik olma ihtimali olabilirmi?teşekkürler..

iyi günler doktor bey geçen hafta yazmıştım 7+3 haftalık hamileyim kalbini duyunca haber ver demiştiniz bu gün kalp atımlarını duyduk çok şükür herşey yolunda yalnız bi sorum olucaktı uçak yolculuğu yapmak riskli olurmu bu dönemde birde benim ağzımda beyaz yaralar çıkıyo doktorlar aft diyolar ben onun için kenakort merhem kullanıyodum yine kullansam sakıncası olurmu acaba? şimdiden teşekkürler.

Merhaba Doktor Bey. 21 hafta 5 günlük hamileyim.Ultrasona girdim ama koca doktoruma gösteremedim sonucu ve şehre çok uzakta oturduğumuz için anca bir dahaki ay gidebiliriz.Ultrason sonucuma göre herşey normal mi acaba?
Obstetrik U.S.G Tetkikinde;
Serviks uzunluğu 33 mm'dir.Servikste açıklık izlenmedi.Endoservikal mukoza normaldir.
Uterus kavitesi içerisinde baş prezentasyonunda tek canlı fetüs izlenmiştir.
Plasenta anteriır duvar yerleşimli, grade 2 maturasyondadır.
Amnion sıvısı gestasyonel döneme göre normal miktardadır.
AFI:150mm , enderin cep 50mm.
BDP: 46 mm 20 hafta 1 gün
FL: 33mm 21 hafta 1 gün
AC : 157 mm 20 hafta 5 gün
SAT: 21 hafta 4 gün
Umblikal kortta 2 arter 1 ven konfigürasyonu izlenmektedir.
Sonuç:20 hafta 4 gün ile uyumlu tek canlı fetus (375gr).

Sizce bunların anlamları nedir?Üçlü tarama testi de yatıramadığım için bebeğimin sağlığından endişeliyim.

Raporda herhangi bir problemden bahsetmemişler. Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim

merhaba dr bey iki gün önce hamile olduğumu öğrendim.ankara ya yeni taşındığım için buradaki hastahane ve doktorlar hakkında hiçbir bilgim yok.tavsiye edebileceğiniz doktor yada hastahane var mı? şimdiden teşekkür ederim.

Ankara Üniversitesi'nde Feride, Acar ve Murat hocalarımı öneririm.

Bora Bey,bugün adet gecikmesinin 11.günü.bugün yaptırdığım bhcg sonucum 132,60 ..bhcg değerlerim ilk günden beri düşük seyrediyor.adet gecikmesinin 2.günü bhcg 27,67..gecikmenin 4.günü 46,92.gecikmenin 7.günü 109,63.. 2 hafta sonra kalp atımını duyduğunuzda haber verin diye yazmıştınız ama benim ümidim kaybolmak üzere.hala bir umut varmıdır?kesenin görünmesi için bhcg değerinin en az kaç olması lazım?bu durumda kimyasal gebelik yada dış gebelik olma ihtimali olabilirmi?teşekkürler..

Artış beklenen düzeyde değil. 1000 ve üzerinde kese görülebilir. Geçmiş olsun.

iyi günler doktor bey geçen hafta yazmıştım 7+3 haftalık hamileyim kalbini duyunca haber ver demiştiniz bu gün kalp atımlarını duyduk çok şükür herşey yolunda yalnız bi sorum olucaktı uçak yolculuğu yapmak riskli olurmu bu dönemde birde benim ağzımda beyaz yaralar çıkıyo doktorlar aft diyolar ben onun için kenakort merhem kullanıyodum yine kullansam sakıncası olurmu acaba? şimdiden teşekkürler.

Gözünüz (ve gözümüz!) aydın. Aftlar için kullandığınız tedavinin ve uçak yolculuğunun gebelik üzerine negatif etkisi yoktur.

Artış beklenen düzeyde değil. 1000 ve üzerinde kese görülebilir. Geçmiş olsun.
Dr.Bey,dün yaptırdığım son bhcg 132.60 çıkmıştı ve yine dün akşam az az kahverengi akıntı başladı.:KK43:(benim durumumla ilgili yorumunuz nedir?BEN KİMYASAL GEBELİKMİ YAŞADIM YOKSA DÜŞÜKMÜ YAPIYORUM?bu durumda dış gebelikten şüphelenebilirmiyim?şu anda benim durumumu dış gebelikten ayıran ne olabilir?bulunduğum yer küçük bir yer acilen doktora gitmem gerekirmi?teşekkürler..

X