Gebelikle ilgili sorular

Doktor Bey merhaba,
Hamileligimin 6. haftasinda yapilan idrar kulturunde eozinofil kisminda 1 yazarken, birkac gun onceki tahlil sonucumda 40 cikti. Bunun ne oldugunu sorabilir miyim size? Bir de bakteri goruldu yazisini doktoruma okudum telefonda ve karnimin altinda rahatsizlik hissi oluyor dedim, bana papaverin fitil ve kanefron tablet almami soyledi. Siz idrar yollari enfeksiyonunun tedavisinde nasil bir yol izliyorsunuz?

Doktor Bey merhaba,
Hamileligimin 6. haftasinda yapilan idrar kulturunde eozinofil kisminda 1 yazarken, birkac gun onceki tahlil sonucumda 40 cikti. Bunun ne oldugunu sorabilir miyim size? Bir de bakteri goruldu yazisini doktoruma okudum telefonda ve karnimin altinda rahatsizlik hissi oluyor dedim, bana papaverin fitil ve kanefron tablet almami soyledi. Siz idrar yollari enfeksiyonunun tedavisinde nasil bir yol izliyorsunuz?

İdrar kültürü ile idrar tahlili ayrı tetkiklerdir. Kültürde enfeksiyona yol açan bakteri tespit edilerek, antibiyogram test yapılır ve duyarlı olduğu antibiyotiklere göre tedavi planlanır. Ben tedavimi bu şekilde planlıyorum. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Merhaba,
37+0 haftalık hamileyim. 24 saatlik idrarda total protein testi yaptırdım. Sonuç: 122 mg/gün çıktı, sınır değer olarak 140 mg. yazmışlar. Benim ki sınır değerin altında ama bu değerin gebeliğe bir zararı var mı ya da bir hastalığı gösteriyor mu? Teşekkürler

Bora bey ben 17 haftalık hamileyim ve grip oldum şiddetli gıcık öksürüğüm var dr. um salı günü hastanede olacak şuan bu kuru öksürükten dolayı bebeğime birşey olurmu?

bora bey 8haftalık hamileyimm ve bugun lekelenme tarzında akıntım oldu ara ara normalmidir yoksa gitmem gerekirmi doktora?cok kahve degildi leke gibiydi akıntıyla beraber.

Bora bey ben 17 haftalık hamileyim ve grip oldum şiddetli gıcık öksürüğüm var dr. um salı günü hastanede olacak şuan bu kuru öksürükten dolayı bebeğime birşey olurmu?

canımm özel mesaj hakkım yoktaa:KK43:( kanama gibi değilde sarımsı kahve şeklinde az az gelıyor birde sürekli değil ara ara. ilk gebeliğim ya korkuyorum biraz

canımm özel mesaj hakkım yoktaa:KK43:( kanama gibi değilde sarımsı kahve şeklinde az az gelıyor birde sürekli değil ara ara. ilk gebeliğim ya korkuyorum biraz

Khverengi kanamalar yeni kanama olmuyor korkma ama dr a gitmeyide ihmal etme dr önlem amaçlı bir ilaç verebilir git mutlaka gebelikte hafifte olsa kanamaları dr unla paylaşmalısın.Dr kanamanın nedenini araştırıp ona göre bir ilaç verir.

Khverengi kanamalar yeni kanama olmuyor korkma ama dr a gitmeyide ihmal etme dr önlem amaçlı bir ilaç verebilir git mutlaka gebelikte hafifte olsa kanamaları dr unla paylaşmalısın.Dr kanamanın nedenini araştırıp ona göre bir ilaç verir.

tamam canım devam ederse gidecegim cok sağoll ilgin için

Merhabalar
GNC'nin ultra Mega women vitaminini kullanıyorum çocuk isteyen bir bayan olarak kullandığım vitaminin içerisinde 1mg. civanperçemi olduğunu ve Civanperçeminin düşüğe yol açtığını da öğrendim. 1mg. civanperçemi sorun yaratır mı yoksa bırakmalı mıyım?

merhaba,
37+0 haftalık hamileyim. 24 saatlik idrarda total protein testi yaptırdım. Sonuç: 122 mg/gün çıktı, sınır değer olarak 140 mg. Yazmışlar. Benim ki sınır değerin altında ama bu değerin gebeliğe bir zararı var mı ya da bir hastalığı gösteriyor mu? Teşekkürler

normal değer çıkmış, sevinemiyorsunuz. Endişelenmişsiniz ama sonuç "normal" olarak rapor edilmiş. Lütfen yalvarıyorum sevinin. Sağlıklı bir doğum dilerim...

sEVGİLİ LOVELY17; İNSANOĞULU, AÇLIK, SAVAŞLAR VE SALGIN HASTALIKLARLA GEÇEN YÜZYILLARA RAĞMEN 7 MİLYAR NÜFUSA ULAŞTI. SORUNUZUN CEVABI İŞTE BU. MERAK ETMEYİN. SAĞLIKLI BİR GEBELİK VE DOĞUM DİLERİM...

bora bey 8haftalık hamileyimm ve bugun lekelenme tarzında akıntım oldu ara ara normalmidir yoksa gitmem gerekirmi doktora?cok kahve degildi leke gibiydi akıntıyla beraber.

endişelenmeyin. Be bu tür şikayet olduğunda hastama bebeğini gösterip rahatlatıyorum. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Doktorum benden OGTTyi 8. haftamda istedi çünkü babam ve akrabalarında şeker hastalığı çok fazla diye..
Kendi şekerim var mı yok mu diye erkenden 75 gr. yükleme istedi

Buna göre 06.10.2012 test sonuçlarım
2.SAAT mg/dl 166 70 - 120 Normalden Yüksek
1.SAAT mg/dl 169 120 - 170 Normal
AÇLIK mg/dl 92 70 - 110 Normal

Bu sonuçları şüpheli buldu ve 29.10.2012de tekrarlattı

2.SAAT mg/dl 114 70 - 120 Normal
1.SAAT mg/dl 119 120 - 170 Normalden Düşük
AÇLIK mg/dl 87 70 - 110 Normal

*Buna göre benim şekerim var mı yok mu? Bu kadar düşüş normal mi?
Buarada 24. haftada gebelik şekerine bakacağınıda belirteyim.

Son düzenleme:
doktorum benden ogttyi 8. Haftamda istedi çünkü babam ve akrabalarında şeker hastalığı çok fazla diye..
Kendi şekerim var mı yok mu diye erkenden 75 gr. Yükleme istedi

buna göre 06.10.2012 test sonuçlarım
2.saat mg/dl 166 70 - 120 normalden yüksek
1.saat mg/dl 169 120 - 170 normal
açlık mg/dl 92 70 - 110 normal

bu sonuçları şüpheli buldu ve 29.10.2012de tekrarlattı

2.saat mg/dl 114 70 - 120 normal
1.saat mg/dl 119 120 - 170 normalden düşük
açlık mg/dl 87 70 - 110 normal

*buna göre benim şekerim var mı yok mu? Bu kadar düşüş normal mi?
Buarada 24. Haftada gebelik şekerine bakacağınıda belirteyim.

16. Hafta civarında tekrar bakılabilir. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

adet duzensızlıgı sıkayetı ıle dr gtdım ban pko var ancak kıstın yok dedı ynı olusms sanırım cunku gecen sne de gtmıstım pko falan var dyen olmadı rahmım temızdı . dr adet olamadgım ıcın bana progestan verdı 10 gun sbah aksam 1 er kpsul almamı 10 gun snunda brakmamı ve 2 3 gun ıcınde hasta olursun demıstı ılacı braktıktan sonra 4 gun ıcınde kahverengı lekelenmem oldu sonra kesıldı .bugun 10. gun ve ben hala adet gormedım hamıle olma olasılıgım varmı ? yanı bn sonucta bu ılacı kullanırken adet sokturucu dıye kullandım adet olmam gerekmezmı . adetım dznsız oldgu ıcınmı olmuyorum yoksa gebelıkmı var? ve gebelık kesnmı bu gecıkme sonucunda? gecmıs bayramınızı kutlarım kolay gelsın tesekkrler

adet duzensızlıgı sıkayetı ıle dr gtdım ban pko var ancak kıstın yok dedı ynı olusms sanırım cunku gecen sne de gtmıstım pko falan var dyen olmadı rahmım temızdı . dr adet olamadgım ıcın bana progestan verdı 10 gun sbah aksam 1 er kpsul almamı 10 gun snunda brakmamı ve 2 3 gun ıcınde hasta olursun demıstı ılacı braktıktan sonra 4 gun ıcınde kahverengı lekelenmem oldu sonra kesıldı .bugun 10. gun ve ben hala adet gormedım hamıle olma olasılıgım varmı ? yanı bn sonucta bu ılacı kullanırken adet sokturucu dıye kullandım adet olmam gerekmezmı . adetım dznsız oldgu ıcınmı olmuyorum yoksa gebelıkmı var? ve gebelık kesnmı bu gecıkme sonucunda? gecmıs bayramınızı kutlarım kolay gelsın tesekkrler

Gebelik testi yaptırmanızı öneririm. Adet arası 35 gün ve üstünde ise PKO olabilir. Gebe kalmanız dileğiyle...

22 ekimde hamile olduğumu öğrendim 29 ekimde dra kontrol için gittik iki kese göründü ama çok ufak yani nokta kadar daha bebek falan yada yolk kesesi görünmedi bi sorun yoktur dimi yani geçen sene de bu soruyla sizi yordum sonra düşük olmuştu yorum bekliyprum ltf

22 ekimde hamile olduğumu öğrendim 29 ekimde dra kontrol için gittik iki kese göründü ama çok ufak yani nokta kadar daha bebek falan yada yolk kesesi görünmedi bi sorun yoktur dimi yani geçen sene de bu soruyla sizi yordum sonra düşük olmuştu yorum bekliyprum ltf

1 hafta sonra görülecek maalesef sabırlı olmalıyız

Merhabalar
GNC'nin ultra Mega women vitaminini kullanıyorum çocuk isteyen bir bayan olarak kullandığım vitaminin içerisinde 1mg. civanperçemi olduğunu ve Civanperçeminin düşüğe yol açtığını da öğrendim. 1mg. civanperçemi sorun yaratır mı yoksa bırakmalı mıyım?

Ben soruma cevap alamadımmmmm...............

X