Gebelikle ilgili sorular

bora bey 14 ağustos ve 14 eylül son adetim 29 eylülde dr gittim ve sınılasma gözüktüğünü ve yumurtamın çatlamış olabiliceğini soyledi ama biz değerlendiremedik ama 28 eylül gecesi birliktelik oldu ama ben 12 ekimde kan tahlili yaptırdımve negatif çıktı ama çatlamadan 14 gün sonra adet olmam gerekmezmiydi ben hala adet olmadım gebelikde yok sizce bu durum nedir kan tahlilini erkenmi yaptırdım sonuç 0 1çıktı

Beklentiler adet görme sürecini maalesef uzatabiliyor. Adet görmenizi sağlayan hormonların yönetimini de beyniniz yapıyor. Gebe kalmanız dileğiyle

mrehabalar Bora bey bebeğimi 2 ay önce normal doğumla dünyaya getirdim beyni doğumda oksijensiz kaldı 10 gün yoğum bakımda uyutularak tedavi edilmeye çalışıldı ama onu kaybettik şimdi ikinci bebeğimizi düşünüyoruz rabbimin izniyle inşallah hemen hamile kalabilirmiyim, kalmamda bir sakınca varmı kalırsam eğer hemen,yada nekadar beklemem gerek hamile kalmak için şimdiden teşekkürler

Ben 16 haftalık hamileyim ve yaklaşık bir aydır kabızlık problemim var.Dr um günde bir ölçek duphalac şurup verdi ve bunun yanısıra bol bol su tüketip sebze meyve yememi söyledi ama kabızlık sorunum geçmiyor.Benim sorum buna bir çözüm bulamazmıyım ne yapmalıyım?

Ve şuanda kabızlıktan dolayı zorlandığımda bebeğime birşey olacak diye korkuyorum bu zorlanmanın bebeğe bir zararı oluyormudur?

Son bir soruda ara ara vajina içinde anlık ağrı oluyor ve saniyelik geçiyor günde birkaç kez tekrarlıyor bunlar normal mi?

Ben hamile kaldığımdan beri gün içinde 3-5 kez hapşırmalarım oluyordu ama hiç ağrı yada kasılmam olmuyordu.Bugün uyurken bir hapşırma geldi uzanır haldeydim birden hapşırırken karnıma çok kötü bir sancı girdi rahimim kasıldı ölüyorum sandım o derece şiddetli bir kasılma oldu ama 3 sn sürdü ve geçti ben yinede çok korkuyorum bebeğe birşey olmuşmudur şuan hiçbir ağrım yok ama o anki kasılma beni çok korkuttu.

Ağrılar normal, ıkınmak zorlanmakla bebeğinize bir şey olmaz. Doktorunuzun önerilerine ekleyebileceğim bir şey yok. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Endişelenmeyin. Ani hareketler, hapşırma öksürme karında ağrı ve kasılmaya sebebp verebilir. Bebeğinize bir şey olmaz. sağlıklı bir gebelik dilerim..

Çok üzüldüm başınız sağolsun. Burada karar sizin, normal doğum yapmışsınız. Gebe kalabilirsiniz. bebeğinize sağlıkla kavuşmanız dileğiyle..

Ağrılar normal, ıkınmak zorlanmakla bebeğinize bir şey olmaz. Doktorunuzun önerilerine ekleyebileceğim bir şey yok. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Endişelenmeyin. Ani hareketler, hapşırma öksürme karında ağrı ve kasılmaya sebebp verebilir. Bebeğinize bir şey olmaz. sağlıklı bir gebelik dilerim..

Cevaplar için çok teşekkür ederim.8 yılın sonunda ilk gebeliğim olduğu için biraz fazla endişeliyim birşey olacak diye çok korkuyorum.Cevaplarınız içimi rahatlattı.

Doktor bey merhaba,

15. haftam dolunca 4'er saatlik iki ucak yolculugum, arada havalaninda beklemelerle ve ertesi gun de 9 saatlik otobus yolculugum olacak. Bu konuda rahat olabilir miyim?

merhaba dr bey rahatsız ettim kusura bakmayın ben 4 ay önce 11 haftalık bebeğimi kaybettim doktorum tekrar hamile kalabilirsin dedi sizden ricam yumurtmala günümü öğrenebilirmiyim ? ağustos 7 eylül 6 ekim 4 cevap verirseniz çok mutlu olurum iyi güner

28-30 günde bir adet görüyorsunuz, adetin 1. Gününden itibaren 12-14-16-18. Günşer ilişkiye girmenizi öneririm

slm bende bugün itibariyle 31+6 günlük ikizlere hamileyim ikiz olduğu için ve erken doğum riiskim olduğı çin bu sabah 2 adet celestone iğne 12 saat sonra tekrar 2 adet iğne vurulacağım birdaha vurulmayacağım sizce zaman uygunmu vurulmam için ve bu iğnenin yan etkileir varmı teşekkürler

Ben erken doğum eyleminde olmayan gebelerime rutin uygulama yapmıyorum. Celestone sonrası ağrılarda artış ve bebek hareketlerinde azalma olabiliyor. Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim...

lütfen soruma cevap verin.ilk gebeliğimde bebeğimde spina bifid çıktı bebeğimi 18 haftalıkken aldırdım.şuan çok korkuyorum ne yapmam gerek.folik asit diyorlar ama folik asitimi ölçtürdüm çok düşük çıkmadı B12 vitaminim biraz düşük alt değerin üsütnde ama düşük ikinci gebeliğimde riski azaltmak için ne yapmam gerek

Folik asit seviyesine bakılmaksısızın takviye yapılıyor. Çok geçmiş olsun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…