gebelik ve kanamaaa..!! yardım edin..

cyhnzlm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2010
23
0
merhabalar arkadaşlar..en son 3 ağustosta adet gördüm 8 ağustosta bitti..5 gün sonraayın 13 ünde kanama ve kasık ağrısı başladı..doktora gittim kist ve polipler var dedi.kan testinde gebelik çıktı..şok geçirdim resmen.çünkü adetim yeni bitmişti gecikme falan yoktu. ben kanama ve kasık ağrısı için gitmiştim. doktor 5 haftalık hamile olduğumu,keseyi henüz göremediğini söyledi.kanama da bugün 11. gün.. genelde kahverengi şeklinde oluyo kanamalarda..cumartesi doktora gidicem ultrasonla bakılacak bebeğin gelişimine.. hamileliğinde böle sorunlar yaşayan varmı? dış gebelik olmasından çok korkuyorum(

Son düzenleme:
dün akşam evde kendim test yaptım yine pozitif.doktorun rahat tavırları içime su serpiyo ama bu bitmeyen kanamada korkutuyo

dün akşam kendim test yaptım pozitif çıktı ama bu kanamalar korkutuyo hala bi yandan da doktorun rahat tavrı içime su serpiyo.cumartesiye kadar nasıl dayancam bilmiyorum bazı insanlarda kanamalar oluyomuş böyle.

dün akşam kendim test yaptım pozitif çıktı ama bu kanamalar korkutuyo hala bi yandan da doktorun rahat tavrı içime su serpiyo.cumartesiye kadar nasıl dayancam bilmiyorum bazı insanlarda kanamalar oluyomuş böyle.

Canım umarım biyokimyasal gebelik değildir. Kese ultrasonla gözükmediyse ve kanama varsa bir problem var demektir.

ben en son 10 temmuzda adet görmüştüm.13 ağustosta yaptığım idrar tahlilinde pozitif çıktı.17'sinde kanamam gelmeye başladı.aynı gün doktora gittik.dr.bey ultrasonda gördüğünün bebek keseside,kan pıhtısı da olabileceğini söyledi.düşük yapıyor olabileceğimi belirtti.o günkü idrar tahlilinde gebelik negatif çıktı.kan tahlili sonuçlarını ise dün yani 23 ağustosta aldık.dr.kanda hamilelik göründüğünü söyledi.Bhcg değeri o zaman 264,6 idi.yapılan idrar tahlilinde ise şüpheli pozitif çıktı.26 ağustos perşembe günü gidip tekrar Bhcg sonuçlarını alacağız.siz dehamileliğinizde böyle şeyler yaşadınız mı?ümidimi kaybetmiyorum.Rabbim tüm bebek isteyenlere hayırlı,sağlıklı bebekler nasip etsin inşallah.
cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Bende de buna benzer bişey olmuştu. Beta Hcg 293 çıkmıştı, ancak idrar testinde negatif çıkıyordu. 48 saat sonra beta Hcg değeri düştü,3 gün sonrada normal adet kanaması oldu. Ama zaten kan kırmızısı gibi değilde , kahverengi lekelenme oluyordu. Sonrasında normal adet oldum. Biyokimyasal gebelikmiş.

merhaba canım,
benim geçtiğimiz kasım ayında adetim 10 gün gecikmişti ve evde idrar testiyle hamile olduğumu öğrendim. doktora gittim 5 haftalık hamilesin dedi. 1-2 gün sonra hafif hafif pembemsi kahverengimsi lekelenmeler başladı. 1 hafta sonrasında tekrar doktora gittiğimde düşük tehlikesi var dedi ama bebeğin kalp atışlarını duyduk..herşey normaldi. ama benim lekelenmeler sürekli devam etti ve ben gün içinde sürekli yattım..dinlendim...hiç bir iş yapmadım...derken 10. haftada lekeler kırmızıya döndü ben o panikle doktoru aradım..yapacak bişi yok dinlenmeye devam, bunlar normal senin durumun için dedi.. 2 gün sonra çok ağır bir sancıyla acile kaldırıldım ve 2 gün hastanede yattım,,,ağır bir kanama geçirdim...bebek gayet iyiydi ama ben çok kötüydüm...sancıdan duramıyordum...en sonunda bebişimin kalbi durdu ve kaybettik...kürtajla aldılar...

bunları bu kadar detaylı anlattım sakın üzülüp korkma...benim başıma gelen senin başına gelmesin inşallah ama çok da hafife alma ve her türlü tedbiri al ...benim doktorum biraz ilgisizdi..bana bu bebek doğar merak etme falan demişti...aman sen bu işi çok ciddiye al ve alman gereken ilaç vs. varsa mutlaka sor öğren..doktorun peşini bırakma..gerekirse başka bir doktora da danış...ben çok acı çektim...Allah sana hayırlı bir hamilelik nasip etsin ve hayırlısıyla al yavrunu kucağına...

büyük geçmiş olsun sana da... korkmuyorum da çok merak ediyorum neler olduğunu içimde..bnm kanamam genelde kahverengi..gebelik çıkmadan önce dr et parçaları var onlar düşüyo demişti.. gebelik çıkınca verdiği ilaçları da kestirdi..1 gün kullandım sadece.cumartesi günü dr a gidicem Allahın izniyle.inşallah bişi çıkmaz.9 ay boyunca kanaması olan ama sağlıklı doğum yapan insanlar da var..kişiden kişiye değişiyo işte.kesin bişi denemiyor.bu durumda en çok biz kadınları etkliyor(

umurım tahlil sonuçların iyi çıkmıştır benimde çok fazla kanamalarım oldu şimdi 11 haftalık hamileyim ve 1 haftadır kanama yok inşallah bebeğinin ve senin durumun iyidir bu arada bende kocaelide yaşıyorum ve konak hastanesi erkan beye gidiyorum..

bende konakta kazım beye gidiyorum..kanamam olduğu için kimden randevu alabildiysem ona gitmiştim..ama daha önce erkan beye de gittim..herkes çok memnun ondan ama çok yoğun oluyo..bu yoğumluktan dolayı paldır küldür muayene ediyo pek beğenmedim o yüzden..kazım bey daha rahat o konuda..11 e kadar muayene alıyo zaten..bu yüzden de fazla hastası olmuyo..çok beklemiyosun yanii:)

bu arada tahlil sonuçlarım iyiydi.şimdi keseye bakmak için çağırdı ama kanama hala devam ediyo..pek umutlu değilim bu hamilelikten

Canım uzme kendini herseyin hayırlısı bende bu ay kimyasal gebelik geçirdim 4haftalikti kanamam başladı ve dusukle sonuçlandı ne yapalım kısmet değilmiş bize bu ay öbür aylara inşallah ilk günler insan çok kötü oluyor ama zamanla insanoğlu her acıya alışıyor bunada alisacagiz Öbür aylar bizi bekler

kan değerim 709 dan 385 e düşmüş..yarın son kez hcg yaptırıcaz eğer 385 ten düşük çıkarsa kürtaj yapacak dr (

canım çok geçmiş olsun
normal adet kanamasından farklı gebeyken adet görmek yada kan gelmesi bende bu ay bebek için çok umutlanmıştım sanki tutmuş gibiydi beklenen adetten 3 gün önce yani bugün önce sadece açık pembe leke geldi aradan 2 saat sonradan kanlı akıntı geldi şimdi yine pembeye dönmüş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…