Gebelik testi

smyymbrk

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2022
32
5
26
Kızlar gecen cuma günü idrar yolu enfeksiyonu için doktora gitmiştim. Adetime 1 hafta olmasına rağmen gebelik testi de yaptırdım nolur nolmaz hamileysem ona göre ilaç kullanayım diye. Ancak betahcg 0,296 çıktı. Doktor hamile olmadığı mı söyledi ve çok ağır bir antibiyotik yazdı. Yine de bir ihtimal hamileyimdir diye ilacı kullanmadım. Bugün salı ve ben evde kaset test yaptım ve silik çizgi çıktı. Cuma günü beta değerim kanda bu kadar düşükken salı günü hemen idrarda yükselip testte çıkar mı sizce yoksa enfeksiyon yüzünden kaset testte pozitif mi görüyorum ?

Eklentiler

• IMG20230516110131.jpg
    IMG20230516110131.jpg
    69,9 KB · Görüntüleme: 300
Kanda çıkmadıysa düşük bir ihtimal baya ama sıfır da değil başka marka testler de yapın onlar da pozitif gelirse kan verin ya da direk kana gidin tekrar testler bazen yanıltıcı olabiliyor enfeksiyon dolayısıyla değil de testlerde sıkıntı olabilir

Kanda çıkmadıysa düşük bir ihtimal baya ama sıfır da değil başka marka testler de yapın onlar da pozitif gelirse kan verin ya da direk kana gidin tekrar testler bazen yanıltıcı olabiliyor enfeksiyon dolayısıyla değil de testlerde sıkıntı olabilir
3 tane farklı test yaptım aslında. Bebetime, artımed, bir de prodoctor erken gebelik testi. Hepsi de silik çizgi gösterdi ama geçen ay da hep silik çizgi çıktı sonra adet oldum o yüzden sevinemiyorum şimdi

3 tane farklı test yaptım aslında. Bebetime, artımed, bir de prodoctor erken gebelik testi. Hepsi de silik çizgi gösterdi ama geçen ay da hep silik çizgi çıktı sonra adet oldum o yüzden sevinemiyorum şimdi
Tüm testler yanılmaz sanmam geçen ay kimyasal yaşamış olabilirsiniz
Kan verin bence

İnşallah vardır ya yarın test vermeyi düşünüyorum enfeksiyonum çok yüksekti acaba tehlikeli olur mu yada bundan dolayı kimyasal yaşıyor olabilir miyim
Enfeksiyon bebeğin tutunmasına engel olabilir eğer çok yüksekse diye biliyorum bir an önce kesinleştirip hamilelik varsa da yoksa da uygun tedaviye başlamanız lazım ☺️

Enfeksiyon bebeğin tutunmasına engel olabilir eğer çok yüksekse diye biliyorum bir an önce kesinleştirip hamilelik varsa da yoksa da uygun tedaviye başlamanız lazım ☺️
Çok üzüldüm ya gecen ay da böyle oldu çünkü. İnşallah tutunur hemen tedaviye başlarım

X