Gebelik tedavisi için doktor önerisi lütfen

Bende anlam veremedim anomali konusunda, tüp bebekte bu risk daha fazlaymış doğala göre. ama çoğul gebelik çok duydum. Bu ay tüp bebek olacaktım bende bir anda bu hastalık çıktı. Belki de tüp bebek denemeliyiz ameliyat öncesi, ameliyatında kesin iyileştireceği bilgisi yok

Aynen canım..çoğul gebelik te tup bebekte şu şekilde oluyor benim yaşım 24 1 tane transfer ediyorlar ama eğer ki 2 defa 3 defa deneyipte pozitif goremezsem onda 2 tane transfer ediyorlar.. eğer 35 yaş üstüyse 2 embriyo transferi oluyor..yine de en doğru kararı senn ve Esin vermeli murat mermerkaya var instagramda üroloji doktoru onada bak istersen gaziantepte

Ağrısı İçin mi ameliyat olmuştu yoksa gebelik elde edemediğiniz için mi canım.
Aslında ikisi de ağrı kaynaklı gittik varikosel oldugunu öğrendik, tabi bi çok doktora gittik bazısı gebeliği etkiler dedi bazı doktorlar gerek yok dedi. Ama bebek için de başka gözle görülür bi sorun olmadığı için birşey kaybetmeyiz dedik ve yaklaşık 2 sene olacak benim eşimin sperm değerleri yükseldi gittiğimiz doktorlar ameliyatın güzel sonuç verdiğini söyledi

Sanırım ameliyat sonrası doğal gebelik oluştu sizde ?

Tüp bebek denemiş miydiniz. Ben eşim ameliyat olursa en fazla 6 ay beklerim. Hemen tüp bebek yaparım. İnşallah bir mucize olur senin için biran güzel bir haber al inşallahhhh
Tüp bebek denemedik değerler az olduğu için zaten aşılama ve tüp bebek tutma olasılığı da az oluyor. Şimdi değerleri yükseldiği için bu ay aşılama yapacaz allah izin verirse. Bu arada ameliyat sonrası değerlerin yükselmesi için bize doktor bir yıl demişti gerçekten de biz yükselişini bir yıl sonra gördük

Kolayliklar diliyorum cok uzun ve zor bi surec. Bende ayni durumlardan gectim bu sekilde olan cok arkadasimda oldu. Benim size tavsiyem varikosel cok ileri boyutta degilse bosuna ameliyat olmasın. Biz olduk degerleri 6 ayda cok az yukseldi morfoloji 1 di 7ay sonra 2 oldu buda yeterli degildi. Benim size tavsiyem tup bebek icin sayiniz yeterliyse ameliyat falan ugrasmayin direkt tup bebek deneyin. Hem zaman hem paraniz size kalsin.. Benim doktorum Ali Rüştü Ergur tavsiye ederim paragoz bi doktor degil ekstra masrafa sokmamak icinde cabaliyor.

Inanın 3 kisi aybi donemde farkli doktorlara tedavi oldu esimde cift tarafliydi 9 ay bekledik 2den yukari cikmadi bir suru takviye kullandi onlarda ucuz degil bosuna odemis yapmis olduk streside cabasi. Ek olarak tup bebekte fetal dna testi diye bi test var onu yaptirirsin anomali vs icin, 2 embriyo istemezsen tek bebek olur. Bana cift transfer edildi teki tuttu

Hadi hayırlısı artık güzel haberlerle gel inşallah. Bir aşılama deneyin baktınız tutmadı ikinci üçüncü aşılama ile uğraşmayın bence. Zaten uzun sene beklemişsiniz. Aşılama ile doğal gebeliğin arasında bir fark yok çünkü fazla tutma oranı çok az. Vakit kaybetmemek adına tüp bebek daha mantıklı. Ben bir aşılama oldum. Doktor aşılama vermedi ikinci kez. Tüp bebek olacak eşimin ameliyatı sonrası canın.

Bende bu dediğinize katılıyorum benim de düşüncelerim bu yönde bakalım doktor ne dicek bi hafta sonra doktor kontrolüm var

Teşekkür ederim Doktorum varikosel sonrası tüp bebek tutma şanş oranı daha fazla olur dediği için ameliyat olalım önden diye düşündük mecbur. İçimizdeki acabalarla. Bana kalsa direkt tüp bebek isterim. Bir de doktor ameliyat sonrası doğal gebelik olur belki bu şanş varken tüp bebeği aZıcık bekletin size tavsiyem dedi. Yarın binirsin ürologa daha gidicez. Karar vermek çok zor Morfoloji 2 eşimin. Tüp bebek için sanırım çok yeterli değil

Bende bu dediğinize katılıyorum benim de düşüncelerim bu yönde bakalım doktor ne dicek bi hafta sonra doktor kontrolüm var
Yaaa morfoloji 2 ile mi tuttu canım ilk tüp bebek denemeniz mi peki. Ben tutma ihtimali düşük diye önce ameliyat olalım dedim. Ama böylede sonuç alınabiliyorsa tüp bebek denenebilir tabi Bu arada gelenisiniz. Bebiş dünyaya geldi mi. Ya böyle birinden gebelik duyunca acayip mutlu oluyorum

Ikincide tuttu ama tup bebekte morfoloji 1lede tutturuyolar sayi önemli demisti doktorum, sonucta kac yumurtan olursa o kadar sperme ihtiyaciniz oluyor. Henuz 6 haftaligim ama diger arkadaslarimin dogdu en kucugu 1 aylik suan. Bence onden bi tup bebek doktoruyla gorusup sorun onlar o degerlere gore karar veriyor zaten

Tüp bebek ile dr konuşucam kuzum. Çok güzel haber. Dikkat et kendine, dinlen boş bol, bir şey kaldırma ev işi falan Ya valla çok kafam çorba şimdi gidicem hastaneye rapor talebinde bulunucam tüp bebek için. Elimde olsun, tüp bebek yaparız belki ameliyat öncesi kafam deli karışık. Bir de doktor beni morfoloji düşük olduğu İçin anomali bebek olasılığı var dedi korktum biraz da

gerçekten boşver hiç takılmaa çünkü hepsi aynı şeyi söylüyor ve ameliyat yapmaya çalışıyor. Çift taraflı olup en az 2.seviyede olup ameliyat olup çocuğu olan bir kişi bile görmedim. Ameliyat sonrası herkes gerek yoktu dedi, bu halde aşılama deneyelim diyenler oldu aşılama denedik. En son 2 yıl sonra tüp bebek doktoruna gittik doktorda ne ameliyata gerek varmış ne aşılamaya madem beklemek istemiyorsunuz en baştan yapsaydınız dedi.

Mersin devlet hastanesinde oldu benim eşim bi kuruş para da ödemedik ve ameliyattan da güzel sonuç aldik
Kızımın gebeliğinde hep sorunlar oluyordu ve eşiyle kendisi çocuk sahibi olamıyordu araştırmalarımız sonucu yolumuz Dr. Emre Bakırcıoğluna düştü ve kızım şu an iki evlat sahibi umarım hepinizi yolu iyi doktorlar ile kesişir çünkü iyi bir doktor ve doğru tedavi yöntemi ile çözüm her zaman vardır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…