gebelik süresince aşı oldunuzmu???

H

hanimiş

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi hanimiş
kızlar hamilelilk süresince hiç aşı oldunuzmu? ilaç yazdırmaya sağlık ocağına gittim tatanoz aşısı olup olmadığımı sordu bende doktorum bana aşı olmam gerektiğini sölemedi dedim...5.aydan sonra yapılıyomuş son 1 ay kala ise olmuyomuş sizin doktorlar aşı ile ilgili bişey söledimi yada aşı oldunuzmu?:uhm:

• Konu Sahibi hanimiş
doktorum bana gerek görmedi bende olmadım

• Konu Sahibi hanimiş
tetanoz aşısı 3 doz şeklinde uygulanıyor bende ilk 2 dozunu oldum...sanırım 24 ve 28. haftalardı...son dozu kasım 1 de olacağımmm

bana da dr.um özellikle sölememişti..sağlık ocağı kontrollerinde söleyip yaptılar her ihtimale karşı....

• Konu Sahibi hanimiş
BENİM DOKTORUMDA AŞI OL ya da OLMA DEMEK İSTEMİYORUM.
BUNU TAMAMEN SANA BIRAKIYORUM DEDİ.
BEN OLMADIM DEDİ ( Dipnot olarak ) :))

BENDE OLMADIM.

• Konu Sahibi hanimiş
benim doktorum da mecburi tutmadı ben de olmadımbaşta , ama sağlık ocağı evimi aradı çağırdı 8 aylık olmama rağmen aşımı yaptı.. emzirmeyle ilgili bilgi filan verdiler bir doz daha vurulacam doğumdan 3 hafta önceye denk geliyor..göbek kordonundan bir bebekte sorun olmuş bu çevrede illaki ol dediler.. çok da ilgilendiler idrar testi , tansiyon , kilo baktılar , bebek doğunca 15 gün içinde getir topuğundan kan alıcaz dediler , hastaneler de alıyor ama tedbir olsun diye biz de alıcaz bakıcaz dediler.. hoşuma gitti doğrusu ..

• Konu Sahibi hanimiş
benim doktorum mecbur tutmadı ama yine de oldum aşımı
2 doz aşı oldum bide ekimde vurulucamm

• Konu Sahibi hanimiş
bende iki doz yaptırdım.sağlık ocağından gerek yok dediler ama dr um illa istiyorum dedi.bende iki doz yaptırdım.

• Konu Sahibi hanimiş
bende tetanoz aşımı oldum 2 doz...doktorum mutlaka ol dedi...burası turkiye allah göstermesin dogumda ne olacağı belli değil...
hepatit b aşısıda oldum...vucudumun hepatite karsı direnci zayıfmıs...

• Konu Sahibi hanimiş
arkadaşlar aşınızı mutlaka yaptırın hiç kimse doğum sırasında sizin ve bebeğinizin tetanoz mikrobu kapmayacağınızı garanti edemez bu aşıların yan etkisi yok sizin yatacağınız doğum masalarına sizden önce kimlerin yattığını bilemezsiniz 5ve 6.aylar idealdir ayrıca doğumdan 1 hafta sonra bebeğin ayağından alınan kanla hipotroidi ve fenilketüniri hastalıkları araştırılıyor bütün sağlık ocaklarında bu hizmetler ücretsizdir ilgilenenlerin dikkatine.......

• Konu Sahibi hanimiş
Geçenlerde bi özel hastanede sezaryan sırasında bebeğin kafasına neşter atılmıştı yanlışlıkla.

Çoğunuz izlemişsinizdir o haberi heralde.Yani Özel hastanede bile bunlar oluyorsa..

bende bu haberden sonra tetanoz olmya karar verdim.
Zaten yan etkisi zararı yokmuş.O halde neden olmayayım diye düşünüyorum.

• Konu Sahibi hanimiş
teşekkür ederim kızlar benm ilk aydan beri takibimi yapan doktorla doğum doktorum ayrı ikiside bu konuda bişey sölemediler 1 ay önce yine gitmiştim sağlık ocağına o zaman aşı olup olmadığımı sormadılar şimdi soruyolar...1 ayım kaldığı için olmazmış artık işallah bişey olmaz allahım korusun cümlemizi...

• Konu Sahibi hanimiş
Ben oldum. Burayada yazmıştım o zaman. Baya konuşulmuştu bu konu. Atlamayı diye uyaran arkadaşlarda olmuştu. İyi ki atlamamışım. Ne olur ne olmaz.

• Konu Sahibi hanimiş

kafamçokkarıştı ben de olmadım, doktorum ol demedi, ama artık 9. aya girdik istesek de olamayız, bu yüzden kötü örnekleri bulup da bize söylemeyin ne olur, çünkü zaten hormonlarımız tavan yapmış, moralimiz bozulur, stres yaparız, rüyalarımıza girer...senağlama

• Konu Sahibi hanimiş
ben gebe kalmadan once ıkı doz vurunmustum gebelıkte 1 kere vurunmam yeterlı dendı ve vurundum

• Konu Sahibi hanimiş
bana doktorum olabilirisn demişti ilk 2 dozunu oldum bidahaki ekimde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…