gebelik sonrası memem eski haline dönecek mi?

Selamlar. şu an 8.5 aylık hamileyim, ilk gebeliğim.
memelerim çok kötü görünüyor. hem çok büyüdüler, sarktılar hem de meme ucu çevresi kocaman kahverengi bir hale geldi. eski haline geri gelecek mi? emzirmeyi tamamlayınca filan eskisi gibi olur mu?

bunu kafama takıyorum, memelerimi beğenmiyorum şu an maalesef.
Ben de 8.5 aylık hamileyim ve aynı dertten muzdaribim ya. Cevaplarda da dendiği gibi meme ucu küçülüp rengi açılıyormuş ama estetiksiz eski haline dönmesi zormuş. Ben de çocuk defterini kapattıktan sonra estetik olurum diye avutuyorum kendimi şu an. Evlatlar için değer yapacak bir şey yok.

Ben de 8.5 aylık hamileyim ve aynı dertten muzdaribim ya. Cevaplarda da dendiği gibi meme ucu küçülüp rengi açılıyormuş ama estetiksiz eski haline dönmesi zormuş. Ben de çocuk defterini kapattıktan sonra estetik olurum diye avutuyorum kendimi şu an. Evlatlar için değer yapacak bir şey yok.
Yani estetik olacak kadar sarkık kalacaksa düşünebilirim ama birazcık toparlanacaksa idare ederim. Beni asıl rahatsız eden devasa meme ucu halkası ve kahverengi olması.
Anladığım kadarıyla onlar düzeliyor 🥹

memelerim çok kötü görünüyor. hem çok büyüdüler, sarktılar hem de meme ucu çevresi kocaman kahverengi bir hale geldi. eski haline geri gelecek mi? emzirmeyi tamamlayınca filan eskisi gibi olur mu?

2.5 sene emzirdim oğlumu ama küçüktü komşumun nazarı sayesinde daha küçük kaldılar koyulaşma gidiyo korkma sarkması da vücut yapısına göre değişiyor kuzenimin ki hiç sarkmadı mesela benimkide küçücük kaldığı için sarkma oluşmadı sarkacak bişey yok yani 😂😂😂😂😂😂

Meme ucu küçülüp rengi normale dönüyor. Benim memelerim yüzde 70 eski haline geldi ama ben sadece 3 ay emzirebilmiştim. Sütüm gelmedi 3 ay bile mama ile süt dönüşümlü yetmişti. 2 yıl emzirince biraz daha bozulma artabilir ama şimdiki gibi kalmaz merak etmeyin

Cahilliğimi mazur görün 3 bebeden sonra benimkilerin ne hale geldiğini siz tahmin edin artık. Ciddi ciddi estetik düşünüyorum çünkü aynadaki halimi sevmiyorum ama estetikten sonra iz kalır mı
Hiçbir fikrim yok ne yazık ki ama kalsa bile dikkat çekmeyecek kadar küçüktür sanırım.

Şişkinlik iniyor, kahverengilik de gidiyor ama sarkma değişmiyor maalesef , eskisi gibi dik ve dolgun durmuyor , benim çok sarkmadı ama bir teyzemin masallah göbeğine değiyor memeleri , çok çocuk doğurmuş ondan galiba ...

Bu arada göğüs kaslarını çalıştıran egzersizler var, onlar da bir nebze toparlama sağlıyormuş. Youtubea yazarsanız bulabilirsiniz ben de yapmayı düşünüyorum estetik son çare artık

İçi boş oluyor yorumlarına katılıyorum hatta arttiriyorum bomboş oluyor 🙄
Ay hayir ya, mesela benim memelerimde fibrokistik var. Sıkı bir dokuya sahipler. 6 ayda bir meme kontrolune gitmemi gerektiren durumlarim var. Can sıkıcı bir durum ama memelerimin sarkamasina da engel oldu. Icleri de bosalmadi. Her kadinin meme dokusu farkli. Benim gibi fibrokistiklerde cok sarkma olmuyor.

Cahilliğimi mazur görün 3 bebeden sonra benimkilerin ne hale geldiğini siz tahmin edin artık. Ciddi ciddi estetik düşünüyorum çünkü aynadaki halimi sevmiyorum ama estetikten sonra iz kalır mı
Neşter değen her yerde iz kalır. Anne estetiği dedikleri mommy makeover paket içinde meme dikleştirme (ihtiyaç varsa silikon) ve karın germe olması lazım.

Ben meme küçültme ameliyatı olmuş biriyim çocuğum yok. İzlerim meme ucu renkli kısım çevresi, ortadan aşağıya inen bir çizik ve meme altında yarım daire şeklinde (sütyen baleninin geldiği yer). İnternete ters T tekniği yazarsanız daha iyi anlarsınız. Benim memeler baya büyüktü bu yüzden çok kesi gerektirmiş herkeste böyle olmuyor. En kolay ameliyatlarda sadece meme ucu çevresinde iz oluyor, biraz daha zorlarında meme ucu çevresi + alta çizgi (lolipop tekniği diyorlar), daha zorlarında ise benimki gibi (ters T). Sadece silikon konacaksa koltukaltından da yapılabiliyor diye biliyorum. Memede deformasyon ne kadar büyükse kalacak iz miktarı o kadar fazla oluyor.

Karın germede ise sezeryan izine benzer ama daha uzun bir iz kalıyor diye biliyorum. Yaptıran biri yok etrafımda detay bilmiyorum. Karın germe bana memeden daha korkutucu gelmiştir hep.

Tabi bu izler bikini sütyen çamaşır vs içine saklanabildiği için ve dışarıdan mükemmel göründüğü için iz kalsa da büyük bir sorun oluşturmuyor. Bir de 1 yıldan sonra çook silikleşiyor bembeyaz bir çizgi oluyor. Ben hiç rahatsız olmuyorum. İlla ki kendiniz ve eşiniz göreceksiniz ama.

Estetik cerrahların insta sayfalarına bakabilirsiniz bazıları öncesi sonrası fotoğraflar paylaşıyorlar. Daha iyi anlarsınız demek istediğimi.

Koyu hali geçiyor. Büyüklüğü de meme terbiye olduktan sonra (doğumdan sonraki 4-5 ay) geçiyor ama ben boşalmış gibi halinin düzeleceğini sanmıyorum. Hala emziriyorum. 17 ay oldu. Tek dileğim oluşan damarların yok olması. Çok beyaz tenliyim ve emzirme sonrası damarlar oluştu yeşil yeşil. Umarım yok olurlar

Yani üzgünüm ama pekte donmuyor :/ o genisleyen cevre genis olarak kaliyor rengi belki bir tik daha açılıyor ama hani bir tik iste 🙃

Bir sene kadar emzirdim.Meme uçlarımda koyu halkalar olmadı.Emzirdiğim dönemler damarlarım belirginleşmişti şuan normal görünümdeler.
Yaklaşık 10 kilo verdim diyet ve sporla.
Özellikle göğüs çalıştım eski dik hallerine dönmelerini çok istiyordum ve şuan çok memnunum.
Estetik yaptırmayı düşünmüyor ve göğsünüz eskisi gibi olsun istiyorsanız emzirmeyi bıraktığınızda spor şart.

Dogum sonrasi emzirme surecinde de bir miktar buyur.sonra sonra zamanla kuculmeye baslar.emzirmeyi kesince baya kotu oluyor ama o da gecici.sonra o da toparliyor.bu arada siz de ufaktan sporla desteklersiniz, vucut yapiniz ve yasiniz da musaitse eski haline doner her sey.rengi de eski haline donuyor.
Baktiniz istediginiz gibi olmadi caresi var hic caninizi sikmayin.bebeginize saglikla kavusun anneliginizin tadini cikarin💐

Dogum sonrası anne estetiği yapılıyor. Kahverengi durumu geçecek ama sarkma oluyor.

benim de tqktigim bir konu. :olamaz: Kızımı 2.5 sene emzirdim. Renk değişimi yoktu ama içi boşandı bir de zayiflayinca iyice kötü olmuştu. Yine hamileyim emzirme dönemim bitince komple anne estetiği yaptiracagim galiba.

X