gebelik sonrası memem eski haline dönecek mi?

gkulata

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2022
456
689
Selamlar. şu an 8.5 aylık hamileyim, ilk gebeliğim.
memelerim çok kötü görünüyor. hem çok büyüdüler, sarktılar hem de meme ucu çevresi kocaman kahverengi bir hale geldi. eski haline geri gelecek mi? emzirmeyi tamamlayınca filan eskisi gibi olur mu?

bunu kafama takıyorum, memelerimi beğenmiyorum şu an maalesef.

memelerim çok kötü görünüyor. hem çok büyüdüler, sarktılar hem de meme ucu çevresi kocaman kahverengi bir hale geldi. eski haline geri gelecek mi? emzirmeyi tamamlayınca filan eskisi gibi olur mu?

Hayır tabi ki eski haline asla dönmeyecek. Tabi estetik operasyon yaptırırsanız belki.
Benim arkadaşımın göbeğine kadar sarkmıştı çok kötüydü estetikle toparlandı.

Valla emzirme işi bittikten sonra memede bitiyor. En azından benim mememde ve çevremdeki anne arkadaşlarımın hepsinde duyduğun şey bu.
Benimki tam sarkmadı ama böyle içi boşalmış gibi bir hale geldi. Yani eski sıkı dolgun hali kalmıyor.
Benim sütüm olmadı toplasan 15 gün emmiitir yavrum ama yine de sarkma oldu 🙁
Hayır çocuk emseydi en azından boşuna sarkmamış olurdu

Benim sütüm olmadı toplasan 15 gün emmiitir yavrum ama yine de sarkma oldu 🙁
Hayır çocuk emseydi en azından boşuna sarkmamış olurdu
Hamileyken mi başlamıştı sarkmaya? :KK43:

Benimkiler eskisine çok yakın ama ufak oldukları için muhtemelen. 😄 o koyulaşma geçiyor eski pembe haline geri dönüyor.
benim de eskiden çok büyük değildi 80 giyiyordum, şimdi 95e sığmıyor. en azından pembeye dönecekse o da iyi :KK43:

Ben de 7 aylık hamileyim benim de ilk başta deli gibi memelerim büyüdü hala büyüyor heralde. Zaten aldığım kilonun yarısı memeye yarısı çocuğa gidiyor. Yıllar önce kilo almıştım kilo verince küçülmüştü. Umudum yine kilo verdiğimde küçülür inşallah.

Hamileyken mi başlamıştı sarkmaya? :KK43:

benim de eskiden çok büyük değildi 80 giyiyordum, şimdi 95e sığmıyor. en azından pembeye dönecekse o da iyi :KK43:
Hamileyken daha büyük iri oluyor doğumdan sonra süt geldikçe yine dolgun görünüyor ama emzirme işi bitince sönmüş balon gibi mi desem
Vasfiye teyze gibi moral bozmak istemem ama sarkacak mecbur🙁

Rengi koyulaşıyor mu?
Hiç hatırlamıyorum.
Şu anda eski rengi.

Sarkık değil ama eski dolgunluğu yok,bu bir gerçek.

Estetik operasyon çok isterdim ama çok korkuyorum yalan değil.

Valla şu halka bölgesini gördükçe mememi kesip atasım geliyor, o ne öyle ya hayret bişi. İçi boşalacakmış üzse de şu ucu düzeleceği için sevindim yine de 🥲

Benim minnacık ve öyle olduğu için de gram sarkık olmayan memeler bile sarktı 😂🙈 Anca silikon + dikleştirme gerekli. Göbekte de sarkma min. ise yine bi şekil toplanır ama biraz fazlaysa o da toplamıyor...

ben de bunları gebeyken çok takıyordum . aman karnım çatlayacak mı, aman memem sarkacak mı... Şimdi kızım 2.5 yaşında. Çatlak ve sarkık bi karnım ve memelerim var. Ama hiç umurumda bile değil

Benim memelerim %80 olcude eski haline dondu. Meme ucu emzirmeyi biraktiktan sonra eski haline donuyor. 39 yasinda dogurdugum halde memelerimde rahatsiz edici olcude bir sarkma olmadi. Meme dokusunun yapisindan kaynakli aslinda. Her kadin farkli. Duzelip duzelmeyecegini ancak zamanla goreceksiniz. Dert etmeyin. Her seyin caresi var.

X