Gebelik Şekeri?

Cynthia24

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2015
118
3
31
Herkese merhabalar. 28 haftalık hamileyim. Dün şeker yükleme testi yaptırdım. Normalde doktorum sende şeker çıkmaz ama istersen yapalım demişti. Hamileliğimin başından beri 8-9 kilo aldım. 1 kilosu da bebeğimin zaten. Doktor buna normal demişti. Bebeğimde de hiçbir sorun yok çok şükür. Suyu, boyu, kilosu her şeyi normal. Doktor yüklemeyi 75 mg olarak vermişti. Sonuç olarak açlık 79, tokluk 206 çıkmış. Ben de endişelendim tabii ki. Henüz sonucunu doktora göstermedim fakat hemşire olan bir kuzenim var ona sordum. Çok fazla kafama takmamamı, normalde bile yediğimiz şekerin vücuda zararlı olduğunu, doğuma da zaten az kaldığını ve bir sorun olmayacağını söyledi. Tekrar bu testi yaptırmana bile gerek yok dedi. Zaten midemde reflü olduğu için şekerli suyu midem zor tuttu. Benim durumumda olup testi tekrarlamayan, bir sorun yaşamadan bebeğini kucağına alanlar var mı?

Doktorunuz endokrine gönderir büyük ihtimal. Çünkü yüksek çıkmış baya. İlk saat sınır 180.
Benim 50lik yüklendi. 174 çıktı. Ertesi hafta 100luk yüklendi ilk saat 180.4 çıktı. Direk endokrine yolladim doktorum. Şu an diyet yapiyorum.
Endokrin de şeker ölçüm cihazı için rapor çıkarıp, diyetisyene yolluyor. Gebelikte şeker tehlikeli maalesef. Bir an önce doktorunuzla görüşün.

Açlık 95, tokluk 255le direkt insuline başladım
Bebeklerim iyi çok şükür
Diyetle düzelmezse insulinle kontrol altına alınıyor

Benim sonuçlarım 2 saatlik sonuç. Yine de çok mu yüksek acaba? Bir de ben bu ara kendim şekeri biraz fazla kaçırdım. Mide bulantılarım hala geçmediği için naneli şekerle yola falan çıkıyorum. Belki de ondan olmuştur diye düşünmüştüm.

Yok o o kadar etkilemez. 2 saatlikse mutlaka görünün. 2. Saat için sınır 140 çünkü.

Merhaba. Su an diyetle sekeriniz nasil ? Benim de 50lik yukleme sonucum 174 cikti. Doktorum p.tesi gunune 75lik onerdi. Ona gore bi yol cizecek sanirim.

Merhaba. Su an diyetle sekeriniz nasil ? Benim de 50lik yukleme sonucum 174 cikti. Doktorum p.tesi gunune 75lik onerdi. Ona gore bi yol cizecek sanirim.
Gayet iyiyiz çok şükür. Benim de önce 50lik yapıldı 174 çıktı. 1 hafta sonra 100luk yapıldı 180.4 cikti ilk saat.

En fazla tokluk da 135-140 arasını görüyorum. Açlık 75-95 arası. Zaten devamlı olcturmuyor doktorum. 5 gün ölçtüm 10 gun ara verdik. 5 gün ölçtük. Şimdi de 15 gün ara verdik.

Iyi olmaniza sevindim. Sanirim 200 uzerinde olmadigi surece bi sorun yasanmiyor. O yuzden ara sira olcumler yapiliyor, 200 uzerine cikip cikilmadigina bakmak icin. Siz bu surecte karbonhidrat ve sekeri tamamen mi kestiniz ? Yoksa azaltarak mi devam ettiniz ?

Diyet listem var. Karbonhidrat da almak zorunlu. 9 dilim tam buğday ya da çavdar ekmeği iznim var.

Gebelikte şeker yüklemesinden önce 3 gün diyet yapanlarınız oldumu acaba hemşireye gebe olduğumu belirtmedim normalmi acaba aklıma takıldı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…