Gebelik şekeri ve idrar da enfeksiyon yüzünden erken doğum korkusu...

Rossella

♡^♡♧○
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2016
1.079
831
1 aydır memleketteydik. şeker yüklemisi testi orada olduğumuz zamana denk geldi. devlet hastanesinde yaptırdım şeker yüklemeyi... 50 mg 1 saat.... sonç 185 çıktı. sınır 140 biliyorsunuz.... Birinci yükleme beni çok kötü yaptı midem kötü oldu diye ikinciyi yapmak istemedim dahililye doktoru da açlık ve tokluğa bakalım dedi. Açlık 93 çıktı 70-115 arası normal olduğu için normal çıktı fakat tokluk biraz yüksek çıktı. 155 çıktı tokluk şekerim. sınır 115 tokluk sınır... Doktor diyete sokcaz seni dedi beni diyetisyene yolladı... Diyetisyen klasik bi diyet verdi 2100 kalorilik. Şimdi evime geldim artık daha diyete yarın başlayacağım acaba geç mi kaldım diye endişe duyuyorum. 1 hafta önde gidiyor bebek zaten. Kendi doktoruma bu perşembe randevu bulabildim 2 aya yakındır kendi doktoruma muayene olmadım zaten endişeliyim devlet hastanesine gitmiştim memlekette. Devlet hastanesi biraz üstün körü bakıyor malum... Ayrıca 2 ay önce idrar testi yaptırmıştım idrar da enfeksiyon çıkmıştı doktorum çok su içeceksin enfeksiyonu söktürmek için dedi ama ben memlkette gezmekten oraya buraya gitmekten su içemedim pek. Artık evime geldim yarından itibaren suyu da diyete de uyacağım inşallah ama endişe duyuyorum geç mi kaldım acaba diye??? çatı kemiğim de bi 10 gündür ağrı var... karnıma kasıklara sancı geliyor Erken doğum olur gebelik şekeri ve enfeksiyon yüzenden diyorlar endişe duymaya başladım.

Bana bilgi verecek yok mu acaba... Erken doğum olabilir mi ?? Diyete yarın başlayorum geç mi kaldım sizce?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…