Gebelik şekeri olan anneler

Breeze48

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2018
77
75
35
Merhaba arkadaşlar.
33+5 haftalık hamileyim.
Gebelik şekeri sebebiyle 2 aydır diyet yapıp insülin kullanıyorum. . Allaha şükür diyetle kontrol altına alındı. Arada bir yükseliyor. Son kontrolümde bebeğim haftasıyla uyumlu çıktı. Ben kilo vermişim ama bebek şükür almış kilosunu. Doktor şekerin bebişi şu an için etkilemediğini söyledi. Ve 39. Hafta Sezaryana alacağını söyledi.
Gebelik şekeri olup doğum yapan anneler kaçıncı haftada doğum yaptınız? Normal mi sezaryan mı oldu? Ayrıca şeker herhangi bir soruna yol açtı mı?
Doğum yaklaştıkça korkularım daha da arttı. Stres olmamak için uğraşıyorum şekerim çıkmasın diye ama internette okuduklarım etkiliyor maalesef( ailemden de uzakta başka şehirde yaşıyorum
Teşekkür ederim şimdiden. Allah herkesin evladını korusun

Bi arkadasim gebelik sekeri ile.dogum yapti hic bir problem olmadi. Normalden erken yapti ama sekerle alakasi yoktu bebek dönmedi doktoruda alalim son 2 haftada zaten dönmez dedim ve hamile kaldigi kilodan daha dusuk bir kilo ile doguma girdi. Ama bebek gayet iyiydi ne kilo ne seker problemi var simdi

Cevabınız için teşekkür ederim. Son zamanlar olunca endişe artıyor

Merhaba ilk gebeliğimde gebelik sekeri sebebiyle bebeğim 2 - 3 hafta önden gitti. Ben de 30dan sonra diyet yapmıstım. 39 haftada sezeryan oldum. Son zamanlarda gününde gidiyordu ztn bebiş. Şimdi ikinciye hamileyim yine bebek önden gidiyor haftaya seker ölçümü yaptıracağım...

Yanıtınız için teşekkür ederim. Bebişlerinize Allah sağlık versin. . Benimde bu haftalarda günüyle uyumlu gidiyor bebiş. Ama insülin ve diyete rağmen sabah şekerim yüksek çıkıyor( bunun için korkuyorum. Ara sıra yükseliyor muydu sizinde.

İnsülin kullanmadım ben hiç ama sıkı diyet yaptım...
Nerdeyse ac geziyordum...

Doktorunuz ne diyor bu arada yükselme durumuna?

Sekerin kaçın altında olması gerekiyor? Bende de şeker var ve malesef yeterince hassas davranmıyorum..

Bebek büyüdüğü için pankreasa baskı yaptığını ve bundan yükselebileceğini söyledi. Tekrar insülin dozlarını arttırdık
sıkıntı yapmayın bence ikizlere hamile bir arkadasım da arttırarak ilerlemişti ... Saglıkla doğsun bebeğiniz insallah... Diyete devam

merhaba ben de yeni gebeyim ve doktorum bazı testler istedi yaptırdım ve şekerimin olduğunu buna dikkat etmem gerektiğini söyledi. o ana kadar şekerim olduğuna dair hiç bir fikrim yoktu ve sürekli olarak beyaz şeker kullanıyordum. üzüldüm açıkçası ... doktorum yediklerime çok dikkat etmem gerektiğini ve akşam 5 ten sonra meyve ,beyaz un içeren ürünler yememem gerektiğini söyledi. o saatten sonra vücut şeker olarak algılayıp depoluyormuş vs vs vs. canım da sürekli tatlı istiyor nasıl yemiycem bilmiyorum

Merhaba. Hiç üzülmeyin. Bende ilk duyduğumda nasıl alışırım diye ağlamıştım. Ama şimdi rutine döndü diyetime alıştım. Evet. Beyaz ekmek pirinç patates çok etkiliyor. Canım tatlı istediğinde yoğurtla meyveleri karıştırış dondurma yapıyorum mesela. Meyve yediğinizde mutlaka yanında süt ürünleri tüketirseniz inanılmaz dengeler. Kuruyemiş(çiğ badem, çiğ fındık,ceviz) tüketebilirsiniz. Beyaz ekmek yerine tam buğday veya çavdar tüketin. Ve bol bol su için.. üzmeyin kendinizi. Ben 2 aydır bu şekilde sürdürüyorum alışıyor insan. Sonlara gelince sabırsızlandığım için endişelerim var ama yemek konusunda inanın aramıyorum o kadar çok.
Allah bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin

çok teşekkür ederim aminnn cümlemizin

Onceki 2 gebeligimde de bu gebeliğimde de gebelik şekeri saptandı şükür diyetle iyi gidiyor şimdilik. Önceki gebeliklerimde bebeklerim sağlıklı doğdu 39. Haftamda sezeryan yapıldı sezeryanın nedeni seker hastalığı değil. Bu gebeliğimde de herşey yolunda şükür. 38 haftam dolunca alınacak bebek (3. Sezeryan olduğu icin). Evde günlük kan sekeri takiplerime ve diyetime uyuyorum. Inş sağlıkla kucaklarız bebeklerimizi

Merhaba
Ben hamile kalmadan önce insülin direncim olduğu için ilaç kullanıyordum. Ama bu ilaç kan yolu ile bebeğe geçtiği için hamilelik öğrenilince bıraktırılıyor.. ben de iki hafta önce ilacı bıraktım. Endokrin doktoru yükleme şeker için 24. Haftayı beklemeden direk takibe alınacağımı söylemişti. Öyle de oldu.
Bugün endokrinde ve diyetisyende randevum vardı. Bir hafta şeker ölçümü yapacağım haftaya duruma göre ilerleyecekler. Diyetisyenle bugün beslenme programım belirlendi. Yarından itibaren hamilelik şekerim varmış gibi yaşamaya ve kontrol edilmeye başlıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…