Aile Planlaması gebelik öncesi muayene

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

nese_23

Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2012
2
0
arkadaşlar ben doğum kontrol hapı kullandım 2 yıl şimdi eşim ve ben bebek istiyoruz.
bunun için ilk önce ikimiz de muayeneden geçmek istiyoruz nereye gitceğimiz konusunda bilgi verebilir misiniz? eşimle beraber kadın doğum uzmanına gtmeyi düşünüyorum ama o başka bir yere ben kadın doğuma mı onu merak ediyorum. ikimiz birlikte kadın doğuma gidersek o bize bilgi verir herhalde bilgisi olan yazsın lütfen... teşekkürler.

öncelikle hayırlı olsun bu kararırınız ve çok beklemezsiniz inşallah diyorum.. sonra kendine bir kadın doğumcu belirlemeni ve hep onda devam etmeni tavsiye ederim.. yada başlangıç olarak hastanedeki bir kadın doğum uzmanına görünebilirsin.. eşin için kadın doğumcun sperm analizi isteyecektir. bunu özel laboratuvardada yaptırabilirsin.. kadın dopumcun seni muayene edecek ve hangi günler ilişki olması konusunda bilgilendirecektir...

teşekkür ederim merak ettiğim kadın doğum uzmanına beraber gidip gitmeyeceğimdi 2 yıllık evliyim bu tür konulara yavaş yavaş alışıyoruz herşeyin hayırlısı...

biz eşimle gidiyoruz ama tabiki muayene odası doktorun masasından ayrı bir odada.. oraya gelmiyor eşim.. muayeneden sonra eşim doktor ben üçümüz konuşuyoruz yani.. doktor bize dururmu anlatıyor:KK34: eşinle git yani bence :44:

Ben de bu ay korunmayı bıraktım, artık bebek istiyoruz :))
Bayramdan sonrası için doktor randevumu aldım, eşimle birlikte gideceğiz.
Orada eşime de bana da nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda bilgilendirme yapacaktır doktor mutlaka..
Allah tüm isteyenlere hayırlı zamanda hayırlı evlatlar nasip etsin :)

X