gebelik ihtimali ve röntgen???

scaarlet

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2008
223
3
Arkadaşlar biz bu ay eşimle korunmadık. Adetimin bugün 13.günü. Çalıştığım fabrikadan röntgen istiyorlar, peryodik kontrol nedeniyle. İlaç fabrikası olduğu için kurallar gereği çektirmem gerekiyor. Ama hamile miyim değil miyim bilmiyorum. Ne yapacağımı bilemedim. Eğer hamileysem bunu en erken ne zaman öğrenebilirim? Röntgen çektirsem ve sonra da gebe olduğumu öğrenirsem gerçekten de riskli olur mu? Böyle bir durumla karşılaşan var mı? Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım?

Ben sizin yerinizde olsam, sonuctan emin olduktan sonraya birakirdim röntgen isini..Zararli oldugu bilinen bir gercek...

ben gebe olduğumu bilmeden röntgende çekildim ilaçta kullandım şuan
7haftalık hamileyim ama kafam çok karışık sakın çektirme emin ol kanda baktır öyle çektir.

canım sakın çektirme,
sakın....
bence yetkili birine durumu anlatmalısın.
belki gebelik düşündüğünü işyerinde açıkmak istemeye bilirsin ama sırrını bir kişi ile paylaşman gerekecek.
benim çalıştığım fabrika da her yıl yapılan ciğer röntgenini ben bu yolla çektirmedim.
insanlar anlayışla karşılar.
sakın çektirme.

cnm benim bende hastanede çalışıyordum ordan istediler,gittim çeken dr.la konuştum,hamile olma ihtimalim var çektiremem dedim şuraya not yazın dedi,adımın yanına yazdım,sende öyle yap cnm.

canım kesinlikle çektirme, çalıştığın yerdeki yetkiliyle görüş, adet olursan eğer olunca çekitrirsin, 10-15 gün sonra versen ne olur röntgeni, hemen vermen şart mı?

canım çektirme çok tehlikeli şuan hamile olup olmadığını hiçbir şekilde öğrenemezsin daha çok erken kandada çıkmaz iş yerine durumu anlat 15 gün sonra çektirebiliceğini söyle.

Canim allah korusun ,bile bile riske girme belki hamile değilsindir ama olsun sen tedbirini al.lütfen
biizm bir arkadşimiz hamile olduğunu bilmeden 3 kere röntgene girmiş başka birinin yaninda yaridm için
ilaç ta kullanmiş sanirim o döenm.ve bebkerli ikizmiş ,doktor doktor gezmiş hepsie gebeliği sonrlandirmsini istemiş ve mecburen yaptirmiş.
şu an hala keşke diyor.
Hazirliksiz ve süpriz miş erkenmiş ama böyle bir durum tabi ki istenmez sen de dikkatli ol.
Olur mu canim

arkadaşım bu kadar korkmanı gerektirecek bi durum yok bende röntgen teknisyeniyim bir kaç ışınlamadan her hangi bi sorun çıkmıyo düşük dozlarda radyasyon veriliyo sanırım akciğer filmi çektireceksin ama yinede sen bilirsin ben uzamanlarımla görüştüm daha önce bu konuyu radyasyon ne kadar etkiliyo diye onun bana verdiği cevap hastanedeki arkadaşlar çalıştıkları dönemde adetleri geçmedikten sonra anlamıyolar gebe kaldıklarını ve 1 aygibi süre boyunca çalışmaya devam ediyolar dedi yani radyasyondan bu kadar korkmayınnnn,

arkadaşlar ben doktorumla görüştüm röntgen ışını direk karına vurmayınca hiçbi sorun olmuyoımuş bende çok korkuyodum oğlumun sinüzit filmi çekilirken yanındaydım bi sorun olmaz dedi

Çok teşekkür ederim arkadaşlar değerli cevaplarınız için. Adetimi görmeden çektirmemek için direnecem artık. Hiçbirşey için bu riske değmez.

http://www.mumcu.com/html/article.php?sid=414
Canım bende gebeliğimi bilmeden röntgen çektirdim. Allahıma şükür hiçbir problemim yok. Zararlı olduğunu biliyoruz artık. Ama bu sayfada kafandaki soru işaretlerini biraz olsun giderebilirsin. Yada işyerine böyle bir şüphen olduğunu söylesen, problem çıkarmı ki...

arkadaşlar banada yardımcı olun ben de hamile olup olmadığımı bimiyorum röntgen çektirmem gerek böbreklerimde çok sancılır var şu ana kadar neböbrek sancısı ne böbreklerde taş nede iltahab gibi sorunlarım olmadı belirsizlik yüzünden doktora gidemiyorum adetime 1 hafta daha var test yapabilmem için en az 3 gün daha beklemem grerk am anasıl bekleyeceğim sancım var aranızda böbrek sancısını doğal yollrdan giderici yada hafifletici formüller bilen varmı yardımcı olursanız sevinirim

canim reglkin kacgun suruyor bilmiyorum ama daha 13. gunde isen buyuk ihtimalle yumurtlaman gelmemistir ki senin.

ama duymustum. cok gerekli ise - mesela caliostigin yere soyleyemeyebilirsin hamile kalmayi dusundugunu- bir cesit korse giydiriyorlar. bebek zarar gormuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…