Gebelik için testler....

ilknuray

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2007
309
2
41
arkadaşlar,
14 aydır bebek istiyoruz ama hala gelmedi bebeğimiz.
Hayırlısıyla, sağlıkla gelsin de...:emir_bebek:
Doktora gittik ve doktorumuzun yaptırın dediği tüm testleri yaptırdık, şimdi beklemedeyiz.
Yapılan testler...

*Jinekolojik muayene,
*Sperm sayımı,
*Progesteron,
*LH,FSH,TSH,E2,PRL,
*HSG çekimi,

bunların hepsinin sonucu normal çıktı, doktor devam dedi,
sizlerin fikirlerini almak istiyorum,
sizlerde de süreç bu şekilde mi ilerledi?

Allahın izniyle bebkleriize kavuşacağız hepimiz inş..:nazar:

canım stres yapma.arkadaşımın 18 ay üstüne kendiliğinden oldu.beslenmene dkkat et.
inşallah kısa zamnda kavuşursun nazlı bebeğine

inş cnm bizimde hiç bi sorunumuz yoktu rahim filmide çekildim ama allahın takdiri işte korunmadığımız halde 2yıl sonra hamile kaldım. allah gönlünüze göre versin inş en yakın zamanda müjdeli haberi alırız

canım yumurta gelişimine bakıldı mı? bizimde bu ay 13. ayımız, hakkımızda hayırlısı olsun inşallah, tez zamanda gelsin bebişler

canım bir şey sormak istiyorum... bende aralık ayında dış gebelikgeçirdim ve o zamandan beri hala bir gebelik olmadı banada saydığın bütün testler yapıldı sonuçlar normal çıktı, tek sorun dış gebelik geçirdiğim tüpüm hsg de tıkalı çıktı dr. beklememizi söyledi fakat biz başka bir rahatsızlıktan dolayı başka bir dr. gittik oda yumurta takibi yaptı bana ve yapılan muayenede yumurtalarımın tam gelişmediği zayıf olduğu ortaya çıktı şimdi adet olmayı bekliyorum ve bu ay yumurtalarım gelişmesi için klomen kullanmaya başlayacağım....

jinekolojik muayenede ne yapıldı bilmiyorum ama eğer yapılmadıysa yumurta takibi yapılmasını istesen iyi olur.... ama yinede herşey normalsede olmuyorsada rabbimin bildiği bir şey vardır zamanını bekliyordur biz elimizden geleni yapıyoruz gerisi ona kalmış allah hepimizin yüzünü güldürsün hepimize yardımcı olsun....

çok teşekkür ederim canlarım..
ALLAH 'ım isteyen herkese, sağlıklı, akıllı fikirli,hayırlı evlatlar nasip eylesin inş. tez vakitte.

yumurta takibi yaptırmadık, yumurtaların gelişimine yakın gittim doktora "yumurtalar gelişiyor, gün aşırı ilişki" dedi.
herşey normal çıkınca, "kafana takacak problem arama" dedi, canım benim ya çok seviyorum doktorumu.

çok teşekkür ederim canlarım..
ALLAH 'ım isteyen herkese, sağlıklı, akıllı fikirli,hayırlı evlatlar nasip eylesin inş. tez vakitte.

yumurta takibi yaptırmadık, yumurtaların gelişimine yakın gittim doktora "yumurtalar gelişiyor, gün aşırı ilişki" dedi.
herşey normal çıkınca, "kafana takacak problem arama" dedi, canım benim ya çok seviyorum doktorumu.

çatlayıp çatlamadığını öğrenmen gerek canım, gelişmesi normal olabilir ama belki çatlamada problem vardır.

Aralık ayına kadar bekleyelim, olmazsa yine gidelim diye düşünüyoruz.
eşimin sperm sayımında hareket ve sayı çok çok iyi çıktı fakat morfoloji %1 çıktı.
biz bunu düşündüm, kafamızı kurcladı sorduk ama normal yolla olur dedi.
internetten bazı doktorlar da tüp bebek diyor anlamadım gitti.

anım benim herşeyin normal çıkmasıı çok güzel bi durum.benimde herşeyim normaldi fakat ben bebeği kafama çok taktığım için son zamanlara hormonlarımı etkilemiştim.ama ne zamanki bebeği aklımdan çıkardı olursa olur olmazsa olmaz dedim o ay hamile kalmışımm haberimm bilee yok :) psikolojik olarak çoğu kadın anne olma zamanını uzatıyor.bu tamamen bizim elimizde kılzar.ben 12 ay boyunca her ay yok yumurtlam testleri yok şu gün yok bu gün derken 1 yıll olmadı.13 ayımdaa ise hiçç düşünmedimm bileee ve bebeğimm oldu :) allahım sizleerede en kısa zamanda göstersin inşallah...

amin canım bizimde 1,5 ylı geçti istiyeli ama bütün testleri yaptırdık kanallarım tıkalı çıktı işlemden sonra açıldı gonopene kullandım bu ay beklemedeyim 4 günüm kaldı eger hamile degilsem ekimde yumurta takipine gidecegim nasıl yapılıyor bilgi verirseniz sevinirim yarabbim en kısa zamanda verir inşallah isteyenlere...

canalrım çok teşekkürler.
sanırım biz biraz daha bekleyeceğiz.
ona göre başka bir doktorla yolumuza devam edeceğiz.
sanırım aralık ayına kadar bekleriz.

yumurta takibi nası oluyor inan hiç bilmiyorum.
arkadaşlar paylaşırsa öğreniriz.
beklemeye devam...

X