Gebelik haftası ultrason görüntüsü

zcnn09

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2023
20
6
29
Merhabalar, ben daha önce boş gebelik nedeniyle zorunlu kürtaj oldum. Doktorumuz kontrolleri yaptıktan sonra eğer istiyorsak beklemememizi rahmin hazır olduğunu söyledi. Bu nedenle adeti beklemedim ve gebe kaldım tekrar. En son muayenede ultrasonda çok şükür bu kez bebeğimiz kesede göründü. Bir sonraki haftaya da kalp atışını dinlemek için çağırdı. Ancak son adet tarihi belli olmadığı için hafta netleşmedi. Ultrasona göre bebek 6 haftalık görünüyor. Biraz araştırdığımda 6 haftada bebek görüntüsü yüzük görünümünde olması gerekiyormuş gibi bir sonuç gördüm bir çok ultrason görüntüsüne de baktım. O tarz bir görünüm gördüm. Ancak benim bebeğimde üstten yapılan ultrason muayenesinde yüzük görünümü yok. Ultrason hafta anlamında yanlışlık yapabilir mi? Ya da her 6 haftalık bebek görüntüsünde yüzük görüntüsü olmayabilir mi? İlkinde kayıp yaşayınca daha bir kaygılı oldum. Bu konuda bilgi ve deneyim sahibi olan annelerimiz yardımcı olabilir mi?

Eklentiler

• IMG-20230506-WA0017.jpeg
    113,8 KB · Görüntüleme: 315
Son düzenleme:
Merhabalar , hayırlı olsun sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah .
Ben geçen yıl kürtaj oldum kalp durması sebebiyle. Doktorum kürtaj olduğum gün adet başlangıcı olarak alabilirsin demişti. Öyle de oldu 1gün gecikti adet olmuştum. Şimdi tekrar hamileyim. Sata göre ve ölçüme göre iki değer oluyor. Eğer bebek gelişimini normal seyrediyorsa sat ile uyumlu olabiliyor. Benim şuan 3 gün ilerde ama kanamam var inşallah benimle kalır

İnşallah bebeğinizi sağlıklıkla kucağınıza alırsınız Benim kafamı karıştıran kesede görünen birşey var boş değil ancak yüzük şeklinde degil acaba bu şekilde olmadığı da oluyor mu yoksa ultrasonda gebelik haftası yanilmali mi? En son kürtajı 13 Mart'ta olmuştum. Ondan sonra 43 gün bekledikten sonra Nisan'da beklenen zamanda adet görmedim test yaptım pozitif çıktı geçen hafta cumartesi ultrasonda bakıldı bebek göründü dedi haftaya kalp atışını dinleyelim dedi. Tahminen 6 haftalık dedi. Ama bu yüzük görüntüsüne ben taktım öyle görünmüyor bende. Bu da beni korkutuyor.

İnşallah
ben hiç bilmiyordum yüzük gibi gözükmesini gerektiğini, nasıl olduğunu da hatırlayamadım ultrason görüntüleri de yanımda değil. Gebelik haftası geç döllenmeye bağlı olarak değişebiliyormuş. Siz telaş yapmamaya çalışın

Ben biraz stres yapınca eşim konuştu benimle ben yanlış hatırlıyor musum geçen hafta 4-5 haftalık tahminen demiş önümüzdeki hafta 6.haftaya girmiş oluruz o zaman da kalp atışını dinleriz demiş. İnşallah eşimin dediği gibidir. İlki hüsran olunca insan telaslaniyor. Rabbim yürekten isteyen herkese mutlu haberler almayı nasip etsin inşallah

Ben şuan tam 6 haftaligim
Doktor kendisi söyledi.bebek şuan yüzük görünümünde diye.o şekilde oluyormuş.

Sizin 5 haftalık olabilir.benimde bebeğim 5 haftalıkken tam böyleydi

Arkadaşlar ben 10 mayısta özel hastaneye gittim, 9+1 haftalık olmuş bebek dedi
Bugün devlete gittim herşey güzel gözüküyor 9+3 haftalık dedi
Acaba devlet ultrasonu ile özel ultrasonu fark yapar mı böyle

Arkadaşlar ben 10 mayısta özel hastaneye gittim, 9+1 haftalık olmuş bebek dedi
Bugün devlete gittim herşey güzel gözüküyor 9+3 haftalık dedi
Acaba devlet ultrasonu ile özel ultrasonu fark yapar mı böyle
Tabii her ultrason farklıdır değişiklik olabilir zaten 2 gün pek bir fark değil

Merhaba tatöım
Naptınız nasıl gidiyor ?
Bende tam 6 haftalıkken gittim bende de yüzük göremedim ya
Sizin ne durumda şuan bebiş

Merhaba tatöım
Naptınız nasıl gidiyor ?
Bende tam 6 haftalıkken gittim bende de yüzük göremedim ya
Sizin ne durumda şuan bebiş
Kusura bakmayın bayadir girmemistim yeni gördüm. Çok şükür iyi ilerledi. 37.haftadayim gebeliğe bağlı yüksek tansiyon nedeniyle salı günü doğuma alınacağım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…