Gebelik haftası ile alakalı ?

CerkesMaria

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2024
549
157
35
Kızlar gecen hafta salı gunu doktora gıttım 4+2 dedı yolk olusmaya baslamıs dedı guzel dedı dun malesef trafik kazası gecırdım ve arabamız pert oldu halıyle bebege bırsey oldu mu dıye dusunerekten yıne doktora geldım 5+2 haftalık gunuyle uyumlu ama kese bıraz ufak olusmayada baslamıs 2 hafta sonra kalp atısı ıcın gel dedı acaba bebegımde bır sorun mu var neden ufak dedı gelısmıyor mu soruları kafamı yedı durdu moralım bozuldu haftasıyla uyumlu olan ama ufak olan kese sorun yaratır mı bebekte problem mı var dedıgımde bazen ole gozukur ultrasonda dedı korkuyorum bır kaybım var yıne aynı seylerı yasamak ıstemıyorum

Oncelikle cok gecmis olsun. Genelde 1 hafta -10 gunluk farklar cok onemsenmiyor. Ultrason hata payi olarak da kabul edilebiliyor. Bu haftada yolk saci gorduyseniz gayet normal gidiyor demektir.

Sorun yoktur endişe etmeyin, yolk kesesi de varmış bebek olacak demekki :) kazadan etkilenmemiştir henüz çok başında zaten. Düşecek olan otururken bile düşebiliyor endişelenmeyin

Tesekkur ederım o tarz bısey soyledı ama olumlu mu konustu olumsuz mu konustu anlayamadım
Normalde 4. Haftada yolk sac gorunmez. Ben 5+3de gormustum mesela. 6+3de de kalp atisi almistik. O yuzden sizin durumunuz bana gayet normal geldi. Haftaya da kalp atisi alirsiniz.

Ayrıca ne güzel yolku erken görmüşsünüz ben 5+5te gittiğimde kese vardı kocaman. İçim hop oturup hop kalktı boş gebelik diye. Gereksiz endişeler bunlar ama işte annelik başlayınca ardı arkası kesilmiyor :)
Aslında son adet tarıhıme gore gecen hafta 5+2 olmalıydı 4+2 gozukuyordu ama kese ve yolk vardı sımdı 5+2 de ama bır degısık konustu kese ufak fılan dedı anlamıyorum artık zaten kazadan berı nevrım dondu bır degısık oldum

X