Gebelik belirtisimi mantar kaşıntısımı

masalperisi05

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2011
72
-7
mrb arkadaşlar bu ay ilk defa vajinamın girişinde kaşıntı oluştu her tuvalete gitmemdede hem yandı hem kaşındı ama ben daha önce mantar enfeksiyonu geçirdim kaşıntım olmuyordu akıntım oluyordu sadece acaba gebeliğin ilk haftalarında butür yanma kaşıntı oluyormu yoksa mantarmı başaladı yine bi bilgisi yada tahmini olan varmı adetime 1 gün kaldı ara ara kaşınma var ama sık değil kasıklarımda ve rahim bölgesinde batmalar var acaba hamilemiyim meraktan çatlıcam ya.:KK54:

İşin uzmanı değilim ama daha önce böyle bir hamilelik belirtisi ne duydum ne de yaşadım. Sanmıyorum hamile olduğunuzu.

kaşınma mutlaka olur,idrar yaparken yanma da olabilir mantar enfeksiyonunda..
ben böyle biliyorum..

arkadaşlar benim tsh değerlerim biraz yüksekti gebe kalmamı engelliyordu 4 aydır levotiron kullanıyorum değerlerim ilk ay normale döndü ama bu hapı 1 sene belki daha fazla kullanmam gerekiyormuş bide sabahları aç karnına içiyorum acaba zarar verirmi ben bu hapı kullanırken gebe kalabilirmiyim ya

Adete yakın dönemde günlük ped veya hazırlık için ped kullanıyorsan alerjik reaksiyon yapabilir.
Özellikle parfümlü günlük ped kullanmaktan kaçınmanı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
arkadaşlar benim tsh değerlerim biraz yüksekti gebe kalmamı engelliyordu 4 aydır levotiron kullanıyorum değerlerim ilk ay normale döndü ama bu hapı 1 sene belki daha fazla kullanmam gerekiyormuş bide sabahları aç karnına içiyorum acaba zarar verirmi ben bu hapı kullanırken gebe kalabilirmiyim ya

normal seviyeye indiyse gebe kalmanızda sorun teşkil etmez..ayrıca hapın zararı yok hamile kaldığınızdada kullanmaya devam ediceksiniz 3 haftada birde tsh tahlilini yenileyip ilacın dozunu ayarlıycak doktorunuz..tshın bebk üzerindeki etkisi çok fazla.. ama kontrol altında oldukdan sonra korkulacak birşey yok
sevgilerle

merhabalar ;
kendimden ornek vererek durumu anlatmaya calısayım,yaklasık 1 yıldır ayda bir 2 ayda bir doktora gidiyorum
benimdetsh degerim yuksekti gecen sene subat ayından bu gune kadar levotiron kullanıyorum.gecen yıl hazıran ayında gebe kaldım 3 aylıkken kalbi durdugu için kurtaj oldum.ilacima devam ettim ayni zamanda prolaktin hormonunmda yuksekti.prolaktin icinde ilac kullandim.sanırım bu ay gebe kaldım gunum gecti idrar testi yaptım pozitif cıktı ama kan testi henuz yaptırmadım :)
tsh hormonu gebe kalmayı zorlastırıyor fakat engel degil ,ben omur boyu hatta gebeyken dozu arttırarak kullanacagım levotironu doktorlar böyle soyluyor.ayrica sabah acken ve hergun gunun aynı saatinde içmen daha faydali.
gebelik istiyorsan prolaktin hormonunuda kontrol ettirmeni ayrıca yumurta takibide yaptırmanı tavsiye ederim. inş hersey gonlune gore olur :emir_bebek:

mrb arkadaşlar bu ay ilk defa vajinamın girişinde kaşıntı oluştu her tuvalete gitmemdede hem yandı hem kaşındı ama ben daha önce mantar enfeksiyonu geçirdim kaşıntım olmuyordu akıntım oluyordu sadece acaba gebeliğin ilk haftalarında butür yanma kaşıntı oluyormu yoksa mantarmı başaladı yine bi bilgisi yada tahmini olan varmı adetime 1 gün kaldı ara ara kaşınma var ama sık değil kasıklarımda ve rahim bölgesinde batmalar var acaba hamilemiyim meraktan çatlıcam ya.:KK54:

merhabalar ,
öncelikle seni umutlandırmak istemem ama benim ilk gebeliğimde aynen bahsettiğin gibi olmustu.ilk gebeliğimde mantar oldugu için cok fazla kasıntı ve yanma oldu ,bildiğim kadari ile gebe kalınca vajinanın florası degişiyor mikroplardan korunması için asit baz dengesi degişiyor buda mantar enfeksiyonu olasılıgını arrtitiyor.gebe kladıgın için boyle olmus olabilir
ilk gebeliim malesef kurtajla sonlandıktan sonra mantar tedavisi gordum bu ay sanıırm yine gebeyim ilk gebeliğimden tam 9 ay sonra ve yine ayni seyler oldu ama bu sefer cok hafif yanma ve çok az kasıntı ve gebelikte boyle olabiliyormus :) gunum gecti test yaptım pozitif :))) inş sende hamişsisndir ben cok ugrastım :)

canim benim hamilelik belirtim tamda buydu, mantar olmustum bir kac gün sonrada hamis oldugumu ögrenmistim, bide heran regl olacakmisim gibi kasiklarimda agri vardi, hamis olabilirsin canim:KK66:

arkadaşlar öncelikle cevaplarınız için çok saolun rabbim hepimizin kucaklarını hayırlı evlatlarla doldursun inşaallah yaşımı soran arkadaş 24 yaşındayım ama 4 yıllık evliyim küçük biyerde yaşadığım için artık herkez görünce bebek düşünüyomusun die sormuyoda doktora gidiyomusun diyolar direk yani resmen kısır muamelesi yapıyolar .ama ben kısır değilim biliyorum çok gücüme gidiyo eşimdede bir sıkıntı yok.sperm testi iyi çıktı.bide ben siteye yeni üye oldum daha nasıl kullanıldığını tam çözemedim raskele biyere açtım.bügün pikniğe gittik biraz hoplayıp zıpladım eve geldim midem bulandı ama öncesinde eşim künefe yiyelimmi dedi çok sevdiğim halde midem bulandı istemedim sağ kasığımdada yuvarlak bişi var sanki hareket ettikçe batıyo.yarın adet günüm bütün gün kendimi oyalamam lazım yarın sabah tsh testi yaptırcam aylık yaptırıyorum ama ilacın dozunu değiştirmiyo doktor hep aynı kullanıyorum.gebe olan arkadaşlar rabbim sağ sağlim kucağınıza almayı nasip etsin inşaallah:KK54:

arkadaşlar bu benim yazımın altına cevap yazıyosunuz ya onu nasıl yaptınızı bilmiyorum ben de böyle yazdım :KK61: kusura bakmayın

X