Gebelik belirtisi var ama test kiti negatif çıkıyor

gullaccc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2024
25
8
29
Selam kızlar. Yıllardır takip edip ilk defa konu açıyorum sizden fikir alma zamanı geldi bence.
Uzun yıllardır pcos yaşıyorum. 9 ay önce evlendim ve 2 haftaya yakındır bir takım belirtiler yaşıyorum. Adet düzensiz olduğu için onu artık saymıyorum ama şiddetli akıntı, göğüslerimin şişmesi, kasık ağrım,aşırı yorgunluk sıcak basması,bulantı ve aşırı mide kazanmaları son günlerde de karnımda gurultular yaşıyorum. 3 aydır adet olmadım fakat bu kadar belirti epey kafamı kurcaladı. Test yaptım negatif ama belirtiler geçmiyor. Limon testi dediler yaptım parmak testi dediler yaptım çamaşır suyu dediler yaptım hepsi pozitif ama tabi koca karı yöntemi bunlar ne bileyim bi umut

Hormonlara bir baktırın gebelik değilse. Aylarca adet olmadığımda prolaktin sorunum çıkmıştı.

Limon testi parmak testi nasıl oluyor anlamadım

Evet maalesef geçen ay baktırdığımda prolaktinim ve tsh yüksek çıkmıştı
Vermedi mi dostinex peki? Dostinexle düzenledim ben. Tsh yüzünden yüksek çıkıyorsa da tiroid tedavisi lazım sanırım. Benim hipofiz bezi yüzünden yükseliyor prolaktin. Tsh tedavisine gerek duymuyorlarsa ona da bir baktırın.

Çok ciddi derecede değil o yüzden ilaca gerek duymuyorum dedi ama nasıl düşüreceğimi hiç bilmiyorum. Beslenmeme dikkat etmem gerekiyor heralde

Çok ciddi derecede değil o yüzden ilaca gerek duymuyorum dedi ama nasıl düşüreceğimi hiç bilmiyorum. Beslenmeme dikkat etmem gerekiyor heralde
Ciddi derecede değilse bir şey yükseltiyordur prolaktini. Değerleri bilmiyorum ama benimki 104 tü. Aylarca başka sebepleri öne sürdü hep doktor. Boşuna yaş ilerledi. Düzelince anca hamile kalabildim. O da 1 seneyi buldu. İlaçla da uzun sürede düzeliyor

Aaa çok üzüldüm. Doktorun da iyisini bulmak zor. Benim doktorumun randevulari dolmuş bende onu bekliyorum başkasına gidip yanlış teşhis ilaçlardan korkuyorum bakalım ne diyecek. Pcos,prolaktin zaten geç gebeliğe sebep oluyor inşallah çok beklemem ben de . Sizin için de çok sevindim sağlıkla büyütün

Reactions: Gao
Sağolun. Sizin de istediğiniz gibi olur inşallah her şey

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…