Gebeliğin erken belirtileri

moon_sunn

bekletme artıkın yaw..
Kayıtlı Üye
5 Mart 2008
411
1
selam kızlar benim reglime yaklaşık 2 hafta var acaba şimdiden gebelik belirtilerinin başlama olasılığı varmı? özellikle bu ay içimde çok kuvvetli hisler ve daha önce yaşamadığım belirtiler var gibi..ah keşkeee..ama Allah'tan hayırlısını dilemek lazım her zaman dimi..bu konuda fikir sahibi olanlar paylaşırsa sevinirima.s.

canım sen de belirtiler var mı peki.benim reglime 3-4 gün var.yakalşık 2 haftadır değişiklikler var gibiydi.tabi psikolojikde olabilir düşüncesi vardı.benmi belirtiler uyukluyodum sabah kalkamıyodum.sürekli idrara çıkmalarım idrarımı hafif koyu sarı görüyodum.bi halsizlik vardı.bu haftaya ise gögüslerimde bi hasasiyetlik var adet olamama yakın sadece gögüslerimin şiştiğini fark ederdim ama şimdi ağrıyorlar.hastaneye gitmeyede çekiniyorum.beklemeyede sabır edemiyorum ama napıcam bilmiyorum bundan bi hafta önce idrar testi yaptım negatif çıkmıştı.saten oda adet geçikmesinden sonra çıkıyomuş.bilmiyorum şimdi napıcam.ama rabbimden her zaman hayırlısını istiyorum hayırlısıysa rabbim saten nasip eder inş.sevgilerle

kızlar bu belirtiler psikolojik olabilir
çünkü bendede aynı şeyler oluyoo
fazla umutlanmayın derim
sonradan insan üzülüyoo

benımreglim yarın kızlar dun aksam evde ıdrar testı yaptım negatıf cıktı sızce dogrumudur:a015:

arkadaşlar merhaba; bende aranıza yeni katıldım.
1,5 senelik evliyim ve artık bebek için çalışmalara başladım.
yazdıklarınızı okudum arkadaşlar; en güvenlisi kanda gebelik testi (HCG), rengli gününü beklemenede gerek yok. inşaallah allah herkese nasip eder,

arkadaslar bende her ay acaba hamilemiyim diye icimde hep kendi kendime hisler yasardim ve kendime cok yipratirdim doktorlara ve yasayan herkese göre gebelik belirtileri en az anne rahmine düstükten 6 hafta sonra basliyor yani zatende alti haftaya kadar ilk belirgi olarak adet gecmesi oluyor diger belirtielrin hepsi psikilojik bizler kendimizi her ay daha adet olmadan cok kaptiriyoruz özellikede ben acaba hamilemiyim diye ama en az adetmiz bir hafta gectikten sonra bu soruyu kendimize sormamiz gerek bence

kizlar ya acillllllllllllllllll cavap

benim son 3 gunudr acayip derecede midem bulaniyo ac da olsam tok da olsam ...usuttum desem degil insan kendini iblmez mi adetime de 4 gun kaldi dayanamiyorum bir de ara ara kasiklarim ve belim agriyo ne yapacagim offfff ilk hamileligimde de böyle erken bulanti baslamisti acaba gene hamilemiyim yardim nolurrrrrr bir fikri olan var mi ????

valla ben ilk klomen kullandığım ay hamile kaldım.üstelik adetime 2 hafta gibi bi süre vardı ve aşırı derece göğüslerim şişti hassazlaştı,canım acayipte turşu istiyodu tabii heveslenmedim..ama eşimin ısrarlarına dayanayıp adetime 2 gün kala test yaptım ve pozitif çıktı..
umarım sizlerde bir an önce bebeğinize kavuşursunuz..

canım kanda mı baktırdın , fortel le mi baktın iki gün kala??????????*

fazla ümitlenme derim aynı şeyleri bende yaşadım mide bulantısı göğüslerde hassasiyet baş dönmesi rahim her ay kendini hamileliğe hazırlarmış hamile kalamayınca kanama başlarmış işte bu hamileliğe hazırlık aşamasında kadınlar bunu düşündükleri için kendilerini hamile gibi hissedermiş hani çok düşünüyoruz ya onun için hamile gibi hissediyoruz ama bellide olmaz umarım hamişsindir

önce gebelik testi aldım testi yaptım ama ikİnci çizgi silik çıktı emin olamadım tabii akşamıda gİdip kanda baktırdım pozitif çıktı

belenaya katılıyorum.ümitlenmeyin arkadaşlar.kötü düşünün iyi si size süpris olsun.bende kendimi çok kaptırmıştım.ama dün gittim kan testi yaptırdım bu gün sonuç alcaktım ki bu sabah regl oldum.çok üzücü bi durum.aslında kendimi fazla kaptırmamış olsaydım belkide böyle olmicaktı.neyse inş bir dahaki aya.sevgilerle

merhaba benimde adetime 1hafta var.göğüslerim her adetten önce çok hassas olur ama daha önce düşük yapmıştım hamile kaldığımdada çok acıyodu.akıntım ve inanılmaz ateş var durduğum yerde terliyorum.çok istiyorum bebek umarım vardır hayırlısı.

Merhaba kızlar bende umutla bekleyenlerdenim , 2 ay oldu daha bişey yok ama son 15 gündür kasıklarım kronikleşmiş biçimde müthiş ağrıyor midemdede sürekli bir şişkinlik ve zaman zaman yanma oluyor birde müthiş gaz üretiyorum yakında patlıycam diye çok korkuyorum artı bel ağrısı vede sabahları uyanınca mide bulantısı var bilemiyorum henüz 3 hafta 1 günlükmüş eğer hamile isem bunların hepsi pisikolojikmi bunu da bilmiyorum ama ağrılarım beni korkuttu doktorumdan randevu aldım cuma öğleden sonbra gideceğim kontrole hamile olmasam bile umarım başka bir rahatsızlık değildir ağrıların sebebi, bu arada reglime de 9 gün var daha,detayları size anlatırım.

Son düzenleme:
benimde normal şartlarda yarın adet olmam gerekiyor ama adet olmama yakın yaşadığım belirtilerin hiç birisi yok!!
ne kasık ağrısı ne gögüs ağrısı ne daralma.. ki ben genelde hep bunları yaşarım..
acaba hamilemiyim diye çok merak ediyorum..
eğer yarın adet olmazsam cuma test yapıcam:)
yaa böle olmam normal mi ne demek bilmiyorum kii
genelde herkesde bi takım belirtiler var bende hiçç yok:1no2:

arkadasımdan duymustum o ay gebe oldugunu dusunuyordu adetıne 1 hafta vardı netet okumus gebe kadının goz bebeklerı buyuk olur okumus bıze sormustu goz bebeklerim buyukmu dıye buyuktu 2 gun sonra kan testi yaptırdı gebe cıktı goz bebeklerıne bakın bırtane daha arkadas vardı o 3 aylık hamıle onunda gozbebeklerı buyuk ben aynada gozlerıme bakıyorum

Kızlar bakın belirtiler bunlar oluyomuş herkes kendi belirtilerini işaretlesin hatta hamile olan varsa onlarda öğrenmeden önce yaşamış olduğu belirtileri yazarsa çok güzel olur diyorum...

1-Mide bulantısı
2-Baş dönmesi
3-Tansiyon düşmesi
4-Alt karında şişkinlik ve hassaslık
5-Kasıklarda batma yada sancı, KRAMP
6-Kirpiklerin karışması
7-Bel ağrısı
8-Akıntı artması
9-Göğüslerde hassasiyet
10-Göğüslerde şişme
11-Göğüs uçlarının acıması
12-Göğüs uçlarının renginin koyulaşması
13-Sık idrara çıkma
14-Uyku hali
15-Halsizlik
16-Ağızda kuruluk
17-Ağızda metal tadı hissetmek
18-Dudakların fosur fosur olması
19-Göz bebeklerinin büyümesi
20-İdrar kokusunda değişme
21-Kokulara aşırı hassasiyet
22-Gazlı olmak
23-Mide yanması
24-Avuç içlerinde sıcaklık hissi
25-Bel kalınlaşması
26-Adet gecikmesi
27-Akşamları aşırı üşüme

bir yerde okumuştum, vajinanın dış kısmının yani vulvanın rengi açık pembe rek alıyormuş ve yumuşak oluyormuş çok...bir de bacakların kaşınması oluyormuş.
benim gebelik çalışmam yok, bekarım zaten :) ama paylaşmak istedim...=)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…