Gebe kalma serüvenim..

yuppiie

Guru
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2011
555
291
Selam kızlar, günaydın.. biraz uzun yazdığım ama tazecik bir anne adayı olarak buradan gebe kalma ya karar verme ve çalışma serüvenimi yazmak istedim.

Bir buçuk yıllık evliyiz, en az 2 -3 yıl çocuk düşünmüyorduk ama çevremizden gelen hep hamilelik haberleri galiba bizim fikrimizi değiştirdi ve birden kendimizi ‘’ ay bizimde bir bebeğimiz olsa , onunla gezsek , ne kadar benciliz ya ‘’ derken bulduk. Temmuz ayında ilk çalışmamızı yaptık hatta bir havalara girdik ki görmeyin.. bat geldi sonuç hüsran.. sonra ağustos oldu yok ya bu sefer oldu neden olmasın ki dedik sonuç yine negatif.. sonra araştırmaya koyulduk.. Bilmiyorum ama Ben o iki ay olmamasını , düzensiz beslenmeye bağlıyorum, Sat ile beraber ben kendimi bir program yaptım ve onu uyguladım. 3. Ayımda yani Eylülde ben hamile kalmış oldum. Öncesinde abartmıyorum hep hamburger yerdim sabah akşam.. bazı günler hiç bir şey yemezdim , meyve asla..salam sosis patates kızartmasıydı kahvaltım sadece.. dediğim gibi ilk bunları düzelltim sattan sonra ; sabahları düzenli kahvaltımı yaptım , akşam , öğle yemeklerinide düzenli bir şekilde yaptım.. mutlaka her sabah akşam 1 kaşık incir receli yedik , hem eşim hem ben. Sütümü yoğurdumu eksik etmedim 1 kase mutlaka yoğurt tükettim, yumurta yedim. Akşamları eşim ile birlikte bol bol ceviz, fındık tüketttik. En önemlisi Balık haftada 1 kere Balık yedim. Yani sağlıklı beslenmeye o kadar dikkat ettim ki , Allahım bana nasip etti. Henüz doktora gitmedim , beklenen adet tarihim ; 11 eylüldü, 10 eylülde idrar testi yaptım silik çıktı inanamadım, 11 oldu bir tane daha yaptım oda silik çıktı.. 12 si oldu yani dün kan testi yaptırdım değerim 139,8 çıktı.. şimdi bugun durup yarın bir daha yaptırcam kan testi , sonuca göre pazartesi doktora gidecem , şans dileyin bana.. ben size, hamile kalmak isteyen tüm anne adaylarına her gece dua ediyorum ve edecem ; Allahım kimsenin kucağını boş bırakmasın tüm isteyenlere sağlıklı gebelikler nasip etsin.Uzun oldu ama bende bu anımı paylaşmak istedim, umarım bundan sonrası da güzel olur sağlıklı bir gebeliğim olur..

Belirtilerim için ; şuan için bir belirti yok hala.. ama öğrenmeden önceki belirtilerde adete yakın , gögsüm azıcık şişmişti , ucunda kuck kucuk şeyler çıktı ve ucunda beyaz akıntılar gibi şey vardı ama iç tarafındaydı..kasıklarıma ara ara sancı giriyordu yürürken zorlanıyordum 2 3 saniye de olsa , birde bir iki kere başım döndü O kadar haa birde çok duygusaldım hemen herşeye alınır olmuştum … şimdi ise hala mide bulantıları başlamadı inşallah başlamaz da , minik kavunum beni hiç üzmez .. İşte böyle …

:)

Y yuppiie canım öncelikle hayırlı uğurlu olsun Rabbım kucağına almayı da hayırlı evlat olarak yetiştirmeyi de nasip etsin inşallah.

canım benim hayırlı olsun, kolay kolay doğumların olsun, sağlıcakla kucağına alırsın inşaAllah :anneadayı::anneadayı::dua::dua:

Hayırlı olsun allah hayirlisiyla kucağınıza almayi da nasip etsin..
Ayni zamanda gebe kalmisiz :))..

Size katiliyorum saglikli beslenmek cok onemli.. ben de gebe kalmayi planlamadan önce 7 kilo verdim bence kilo vermek de cok onemli.. detoks yaptim bir hafta , sonrasında da katkılı gidalardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalıştım.. hergun bir kase yoğurt mutlaka tüketiyorum.. ceviz cig badem mutlaka yanimda bulunuyor hep.. ozellikle çiğ badem cok onemli , ve tabi ki günlük 2.5lt su..

Allah bebislerimizin hayırlı haberlerini aldirsin insallah , saglikla kucagimiza alalim saglikla huzurla hayirla yetistirelim..

Gercekten zor bi imtihan evlat.. Allah isteyen herkese nasip etsin.. ben de sürekli dua ediyorum.. hatta testin pozitif oldugunu gördüğüm an ilk dedigim sey Allahim bu duyguyu isteyen herkese yasat demek oldu..

Hayırlı olsun allah hayirlisiyla kucağınıza almayi da nasip etsin..
Ayni zamanda gebe kalmisiz :))..

Size katiliyorum saglikli beslenmek cok onemli.. ben de gebe kalmayi planlamadan önce 7 kilo verdim bence kilo vermek de cok onemli.. detoks yaptim bir hafta , sonrasında da katkılı gidalardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalıştım.. hergun bir kase yoğurt mutlaka tüketiyorum.. ceviz cig badem mutlaka yanimda bulunuyor hep.. ozellikle çiğ badem cok onemli , ve tabi ki günlük 2.5lt su..

Allah bebislerimizin hayırlı haberlerini aldirsin insallah , saglikla kucagimiza alalim saglikla huzurla hayirla yetistirelim..

Gercekten zor bi imtihan evlat.. Allah isteyen herkese nasip etsin.. ben de sürekli dua ediyorum.. hatta testin pozitif oldugunu gördüğüm an ilk dedigim sey Allahim bu duyguyu isteyen herkese yasat demek oldu..
TamBirAzize TamBirAzize cok sagol canim cok tesekkur ederim . telaslianne telaslianne ayy hadi yaa canim sen doktora gorundun mu ben daha gitmedim pazartesi gideyim diyorum degerim dun 139 cikmisti pazartesiye kadar yukselir diye dusundummmm , saglikla bebislerimizi kucagimiza aliriz insallah

TamBirAzize TamBirAzize cok sagol canim cok tesekkur ederim . telaslianne telaslianne ayy hadi yaa canim sen doktora gorundun mu ben daha gitmedim pazartesi gideyim diyorum degerim dun 139 cikmisti pazartesiye kadar yukselir diye dusundummmm , saglikla bebislerimizi kucagimiza aliriz insallah

Yok daha gitmedim 6. Haftaya kadar gitmeyi düşünmüyorum da.. ya ben cok pimpirikliyim ilk gebeligimde herseyi kafama cok taktim ve husranla sonuclandi.. esimle karar aldik bu sefer rahat olacagiz yani o zaten rahat da ben daha rahat olacagim :)).. simdi gitsem bile kese görünür sadece nasipse.. bu haftasonu değil de sonraki haftasonu gideyim diye düşünüyorum 6 hafta bitmis olur nasipse kalp atışını dinleriz..

Yok daha gitmedim 6. Haftaya kadar gitmeyi düşünmüyorum da.. ya ben cok pimpirikliyim ilk gebeligimde herseyi kafama cok taktim ve husranla sonuclandi.. esimle karar aldik bu sefer rahat olacagiz yani o zaten rahat da ben daha rahat olacagim :)).. simdi gitsem bile kese görünür sadece nasipse.. bu haftasonu değil de sonraki haftasonu gideyim diye düşünüyorum 6 hafta bitmis olur nasipse kalp atışını dinleriz..
Bende oyle dusunuyorum canim ya bir problem olmaz herhalde demi ilk haftadan ilac vermez bende o stresi yasamamak icin gec gideyim diyorum kendim beta hcg yi kontrol edecegim

X