GEBE KALAMIYORUM

xxzehraxx

Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2022
58
14
29
Öncelikle merhabalar…
Ben 30 eşim 37 yaşında… Birbuçuk yıldır evliyiz… Evlendikten iki ay sonra korunmayı bıraktık. Ben evlenmeden önce kadın doğum uzamanına göründüm herhangi bir sağlık problemim olmadığını normal yollardan hamile kalabileceğimi söyledi. Eşim doktora gitmedi. Beraber bi hekime başvurmadan önce size danışmak istedim normal yollarla sizin deneyimlediğiniz tavsiyeleriniz var mıdır?
Bu arada ovülasyon kiti vs hepsini denedim fakat gebelik oluşmadı.

Öncelikle merhabalar…
Ben 30 eşim 37 yaşında… Birbuçuk yıldır evliyiz… Evlendikten iki ay sonra korunmayı bıraktık. Ben evlenmeden önce kadın doğum uzamanına göründüm herhangi bir sağlık problemim olmadığını normal yollardan hamile kalabileceğimi söyledi. Eşim doktora gitmedi. Beraber bi hekime başvurmadan önce size danışmak istedim normal yollarla sizin deneyimlediğiniz tavsiyeleriniz var mıdır?
sağlıklı çiftlerde 1 yıl korunmasız ilişkide %90 gebelik oluşması beklenir. eğer oluşmamızsa eşiniz bir an önce doktora görünsün bir sorun olabilir. sorununuzu bilmeden de tavsiye almayın bence.. sorunu öğrenip ona göre bir yol izleyin.
kadın doğumda larından muayene yeterince bilgi vermeyebiliyor bu arada. beni karından muayene eden 2 doktor sorun görmedi ama alttan muayene eden doktorum direkt pcos gördü. o yüzden siz de tekrar detaylı bi muayene olun derim.

sağlıklı çiftlerde 1 yıl korunmasız ilişkide %90 gebelik oluşması beklenir. eğer oluşmamızsa eşiniz bir an önce doktora görünsün bir sorun olabilir. sorununuzu bilmeden de tavsiye almayın bence.. sorunu öğrenip ona göre bir yol izleyin.
kadın doğumda larından muayene yeterince bilgi vermeyebiliyor bu arada. beni karından muayene eden 2 doktor sorun görmedi ama alttan muayene eden doktorum direkt pcos gördü. o yüzden siz de tekrar detaylı bi muayene olun derim.
doğru

Öncelikle merhabalar…
biz denemeye başladıktan 6 ay sonra doktora gitmiştik, eşim de bende. onda sorun çıkmadı. benim prolaktin hormonum yüksek çıkmıştı, ilaçla düşmüştü. sonrasında bi takım sorunlar yaşadım ama tamamen doktor hatası.. prolaktin normale döndükten 2 ay sonra hamile kaldım.

her şeyden önce ikinizin de kontrolden geçmenizi tavsiye ederim. sonuca göre ilerlersiniz.

Eşinin ürolojiye senin de adet gününde (2. Gün de olabilir) hormon testine gitmen gerekiyor.

Esin sperm testi versin sende Rahim filmi çektir.Belki tüplerin kapalıysa istediğin kadar uğraş olmaz. Bunları öğrenmen lazım herşey normalse denemeye devam edersiniz.

X