Gebe kalamayanlar buraya.....

Arkadaşlar kafama takılan bir şey var,hepimiz araştıra araştıra dr olduk zaten :) Eşimin gittiği hastahanede 3 kere test yaptırdık ve sonuçlar hareket toplam %57-67-70 sayı ml de 16-18-16 milyon morfoloji 8-11-11 lökosit 1milyon üzeri ve sıvılaşma abnormaldi, sorunumuz lökosit ve sıvılaşma idi ve bunun için ağır bir ilaç kullanıyordu eşim,dikkat ettim ve sıvılaşma sorununun çözüldüğünü fark ettim ama geçen hafta gittiğimiz fakültede yapılan testlerde hareket toplam %35 sayı ml de 20milyon morfoloji %7 çıktı lökosit yine 1milyon üzeri sıvılaşma 25dk çıktı. Dr ve bir biyolog arkadaş bana sonuçlar değişiklik gösterebilir,herkes farklı değerlendirebilir sonuçta lam üzerinde bulunan 300-400 karecikten sadece bir tanesine bakılıyor ve kimisi lamın üstündekine kimisi altındakine kimisi de ortasındakine bakar,lökosit için yeterli antibiyotik almışsın,yeni oluşmaya başlayan spermler lökosit olarak görülebiliyor çoook küçükken dedi ve sonuçlar kötü değil normal deneyin dedi. ama kafam allak bullak oldu. Sözde kafama takmayıp 3 ay daha normal deneyip ondan sonra aşılama düşünecektik ama ben testler arasındaki farktan dolayı çok karışığım. Bana devlette yaptırın diyen arkadaş bana fikir verebilir misin acaba?

Hamilelik Takvimi :KK37::anneadayı::nazar:
bebeem bebeem ----------------:anneadayı:---13 Ocak-10.deneme :nazar: İyi ki doğdun Prens Umut Alper:emir_bebek:19 Eylül 2015 Doğum Saati 23:45
@pembebasliklikiz----:anneadayı:---9 Şubat-6.deneme :nazar: İyi ki doğdun Prens Muhammed Eymen:emir_bebek: 20 Eylül 2015 Doğum Saati 22:30
tm26 tm26 -------------------:anneadayı:---3 Şubat- 3.deneme :nazar: İyi ki doğdun Prens Mert :emir_bebek:11 Ekim 2015 Doğum Saati
umutbitmz umutbitmz ------------:anneadayı:---17 Mart-12.deneme :nazar: Prens Buğra Miraç:KK37:bekliyoruz
aysima00 aysima00 --------------:anneadayı:---24 Mart-26.deneme :nazar: Prens Mehmet Eymen:KK37:bekliyoruz
@emikra-----------------:anneadayı:---31 Mart-13.deneme :nazar: Prens :KK37:bekliyoruz
esoes1919 esoes1919 --------------:anneadayı:---21 Nisan-3.deneme :nazar: Prens :KK37:bekliyoruz
zeynepsibel zeynepsibel ------------:anneadayı:---9 Haziran-14.deneme :nazar: Prens Muhammed Erdem:KK37:bekliyoruz
@Melekkaya19 ----------:anneadayı:---2 Temmuz-24.deneme :nazar::emir_bebek:Cinsiyetini :KK37:bekliyoruz
Karabocugum Karabocugum -------- :anneadayı:---3 Eylül-6.deneme :nazar::emir_bebek:Cinsiyetini :KK37:bekliyoruz
gamzeli es gamzeli es -------------:110:---3 Ağustos-15.deneme:KK69:Çalışmalara devam
@mdk35------------------:110:---01 Ekim-28.deneme:KK69:Bu sefer doktora gitmekte kararlı hayırlısı:KK39:
nurun_ala_nur nurun_ala_nur ----- :110:---18 Ekim-16.deneme:KK68:Prensesini bekliyor
@ebrar09----------------:110:---19 Ekim-17.deneme:KK69:Çalışmalara devam

ciftsariliyumurta ciftsariliyumurta ----:110:---20 Ekim-29.deneme:KK69:Çalışmalara devam
yaren92 yaren92 ---------------:110:---22 Ekim-13.deneme:KK69:Çalışmalara devam
ftsch ftsch -------------------- :110:---24 Ekim-21.deneme :-) Totem motem hak getire:KK70:
Sirinemm_lina Sirinemm_lina -------:110:---22 Ekim-13.deneme:KK69:Çalışmalara devam
@RUKAYYE44 ---------:110:---29 Ekim-12.deneme:KK69:Çalışmalara devam
Ezra35 Ezra35 -----------------:110:---30 Ekim-12.deneme:KK69:Çalışmalara devam
citlembik1994 citlembik1994 --------:110:---3 Kasım-11.deneme :KK64:Sabırla bekliyor
cansu1109 cansu1109 ----------- :110:---30 Ekim-5.deneme :KK69:Çalışmalara devam

@yusufseyma ---------- :110:---8 Kasım-6.deneme :KK69:Çalışmalara devam

Aleyküm selam abla.. Hastalikla uğraşiyorum grip oldum bugün dr. randevum var inş bişey çikmaz. Ha bide işkura gittim çalişmak istiyorum artik birazdan da görüşmem var.. Hepsi bu güne denk geldi hayirlisi olsun bakalim. Sen neler yapiyon abla??
geçmiş olsun canım herkeste yine salgın.ben ne yapayım amh baktırdım 0,05 çıktı düşük yani yumrta rezervim.bende doktordan 24 ekime randevu aldım sadece ön görüşme bakalım ne diyecek bekliyoruz görüşme gününü.

Ha sen misin canim :KK200: evet ya kafaya takmiyordum tabi istiyordum ama hani yaş henüz müsait hamile de kalabiiyorum Allah verir diyordum. Kimyasal gebelik bile insanda en azindan hamile kalıyorum duygusunu oluşturuyor. Allah gerçekten en hayırlı zamanda versin. Benim 19 ay sonra oldu işte. Hamilelik de baya stresli her an birşey olur mu ki endişesi var. Allaha emanet buyuyorlar bakalım
hayırlı uğurlu olsun canım Allah kucağına sağlıkla almayı nasip etsin maşaallah

Kizlar doktordan geliyorum herşeyim normal yumurtam büyüyüp çatlayabiliyomuş.. Senlik bi durum yok gibi eşin görünsün ona göre adetin üçüncü günü başlariz tedavine dedi.. Ama eşim daha yanaşmiyo dr. gitmeyi off zor süreç beni bekliyo..
ama sen üstüne düşeni yapmışsın tabiki onunda görünmesi gerekir ve tabiki sağlıklı çıkmasını ister gönül en azından iç ferahlığı.dua et sen canım Allah'a o gitmeyenleri götürtür gerekiyorsa hiç üzülme.

Herkese merhaba. Ben de 2 yıldır denediğimiz halde doğal yöntemlerle hamile kalamayanlardanım. Ben ve eşim bütün testleri yaptırdık, ikimizde de bir sorun yok şükür. En son Ağustos gibi rahim filmi çektirdim, tüplerimin açık olduğu görüldü. Yalnızca rahim girişinde 5-6 mm.'lik bir polip varmış. Çok büyük olmamasına rağmen spiral görevi görüp hamile kalmamı engelliyor olabilirmiş. Bu ay çatlatma iğnesi deneyeceğiz. Eğer olumsuz olursa polibin alınması gerekecek. İnşallah iş bu noktaya kadar gelmez diye dua ediyorum ama ortada belli bir sorun yokken 2 yıldır hamile kalamamam da pek normal gelmiyor artık bana.
polip ameliyatı için hiç korkma çok kolay şükürler olsun.ama yinede tabiki gerek kalmaz inşaallah.normal gelmiyor deme senin gibi sağlıklı olup bekleyenler var rabbimin ol demesini.dilerim rabbim gönlüne göre verir üzmeden sağlıkla sıhhatle

bebeem bebeem ----------------:anneadayı:---13 Ocak-10.deneme :nazar: İyi ki doğdun Prens Umut Alper:emir_bebek:19 Eylül 2015 Doğum Saati 23:45
@pembebasliklikiz----:anneadayı:---9 Şubat-6.deneme :nazar: İyi ki doğdun Prens Muhammed Eymen:emir_bebek: 20 Eylül 2015 Doğum Saati 22:30
tm26 tm26 -------------------:anneadayı:---3 Şubat- 3.deneme :nazar: İyi ki doğdun Prens Mert :emir_bebek:11 Ekim 2015 Doğum Saati
umutbitmz umutbitmz ------------:anneadayı:---17 Mart-12.deneme :nazar: Prens Buğra Miraç:KK37:bekliyoruz
aysima00 aysima00 --------------:anneadayı:---24 Mart-26.deneme :nazar: Prens Mehmet Eymen:KK37:bekliyoruz
@emikra-----------------:anneadayı:---31 Mart-13.deneme :nazar: Prens :KK37:bekliyoruz
esoes1919 esoes1919 --------------:anneadayı:---21 Nisan-3.deneme :nazar: Prens :KK37:bekliyoruz
zeynepsibel zeynepsibel ------------:anneadayı:---9 Haziran-14.deneme :nazar: Prens Muhammed Erdem:KK37:bekliyoruz
@Melekkaya19 ----------:anneadayı:---2 Temmuz-24.deneme :nazar::emir_bebek:Cinsiyetini :KK37:bekliyoruz
Karabocugum Karabocugum -------- :anneadayı:---3 Eylül-6.deneme :nazar::emir_bebek:Cinsiyetini :KK37:bekliyoruz
gamzeli es gamzeli es -------------:110:---3 Ağustos-15.deneme:KK69:Çalışmalara devam
@mdk35------------------:110:---01 Ekim-28.deneme:KK69:Bu sefer doktora gitmekte kararlı hayırlısı:KK39:
nurun_ala_nur nurun_ala_nur ----- :110:---18 Ekim-16.deneme:KK68:Prensesini bekliyor
ciftsariliyumurta ciftsariliyumurta ----:110:---20 Ekim-29.deneme:KK69:Çalışmalara devam
ftsch ftsch -------------------- :110:---24 Ekim-21.deneme :-) Totem motem hak getire:KK70:
Sirinemm_lina Sirinemm_lina -------:110:---22 Ekim-13.deneme:KK69:Çalışmalara devam
citlembik1994 citlembik1994 --------:110:---3 Kasım-11.deneme :KK64:Sabırla bekliyor
cansu1109 cansu1109 ----------- :110:---30 Ekim-5.deneme :KK69:Çalışmalara devam

Arkadaşlar maşallahhhhhh. herkes prens bekliyor. Şu listeye birkaç tane prenses çokkk iyi olur de mi,inşallah prenses haberlerini de biz bebiş bekleyenlerden duyarsınız!

ameliyattan önce soğan kürü dene bence. boşuna bıçak altına yatma. soğan kürü çok etkili. eminim düzenli yaparsan faydası olacaktır.
polip et ben demek olduğu için canım anca olduğu yerden kazır gibi alıyorlar kazımak derken tabiri öyle yoksa kazımıyolar tel gibi bişeyle alıyorlar yani soğan kürü polipte etkili değil malesef canım

Tuzlama: Yenidoğan bebek tuzlu su ile yıkanır veya tuzla ovulur. Bu uygulamada tuzun bereket ve uğur vereceğine inanılır. Ayrıca bazı yörelerde bebeğin büyüdüğünde terinin korkmaması için bebeği tuzlamak gerektiği inancı da vardır. Bebeklerin vücuduna sürülen tuz, cildi çok hassas olan bebeklerde yanıklara neden olabilir. Ayrıca yoğun tuz, sıvı kaybına, kanda tuz oranının artması ile beyin kanamasına yol açabilir. Netten baktm canm tabi yinede sen bilirsin
bunları sıkıntı etmeye ne gerek var kızlar onu yaratırken herşeyini düşünen rabbim tuzlama işimi kusur kalmış.tuzlamayı bildiğin bereket falan için değil ilerde teni kokmasın diye yapıyorlar ve bana saçma geliyor açıkçası.bereket dediğin dediğin zaten bebeğinle beraber gelir ona hamileyken ettiğin ibadetlerin sonrasında nasıl imanlı yetiştirdiğinle alakalı bence.Hepimize hayırlı imanlı sağlıklı evlatlar nasip etsin rabbim

geçmiş olsun canım herkeste yine salgın.ben ne yapayım amh baktırdım 0,05 çıktı düşük yani yumrta rezervim.bende doktordan 24 ekime randevu aldım sadece ön görüşme bakalım ne diyecek bekliyoruz görüşme gününü.
canım amh testini nerede yaptırdın? adetliyken mi yaptırdın yoksa norma bir gün mü?

anladım canım teşekkür ederim. ben yumurta takbi yaptırmayı düşünüorum da. o nasıl oluyo bilgin var mı????
ben yaptırdım.adetin 2.günü kontrol yapıyordu.3.günü klomen kullanıyordum sabah 1 akşam 1 adet tok karnına 5 gün süreyle.klomen bittikten sonra 11.gün çağırıp yumurta büyüklüğüne bakıyodu.sonra 13.gün tekrar çağırıyordu tekrar bakıyordu eğer 18 mm. ve yukarısı olmuşsa yumurta büyüklüğü çatlatma iğnesi yazıyordu birde yanına duphaston yazıyordu bana.çatlatma iğnesini dediği gün ve saatte vurdurduktan sonra 36 saat içinde çatlaması gerekiyor en geç.hafif kasığında ağrı olursa bilki çatlıyor demişti.çatlama olduktan sonraki 1 hafta gün aşırı ilişki veriyordu ve 16.günü duphaston kullanıyordum bazı doktorlar progestan veriyormuş.oda adet olursa günü düzenliyor olmaz gebe kalırsan bebeğin tutunmasına yardımcı oluyormuş.böyle işte dilerim faydalı olur.birde klomenden sonra çatlama olmazsa kiste dönüşebiliyor yumurta benim bir defasında kiste döndü ardından 2 ay kontrollerde kist göründü. 15 gün önce baktırdım kist gitmiş artık.

heee zaten ilerleyen sayfada yazmışsın kız saatini öptüm seni :)

Kizlar tekrardan herkese çok teşekkür ederiz alıntı yaptığımda oldu yapamadigim da o yüzden kusura bakmayın çok sukur pazar gunu sabah 8 30 da suyum patladı azar azar gelmeye başladı hemen gittik hastaneye yatisim oldu 10 dkk da bir sonra 8 dkk ka 5 dukka derken 2 dkk ya geçti sancı kısmı zordu evet ama rabbim verdi kolayligini 4 saat sonunda 9 cm oldu dedi ebe çok iyi ilerledi dedi doguma aldilar dogumda kolaydi 10 dkk 4 . Ikinmada geldi sipam 13 56 da bizden boyle optum hepinizi

X