Gebe kalamayanlar buraya.....

Âmin canım inşallah teşekkür ederim. Benim sorunum yumurtalarım boş çıkıyor malesef 2 aşılama 3 tüp bebek tedavisi oldum ama transfer bile olmadı çünkü yumurtalar boş Çıktığı için bu sene tekrar düşünüyoruz ama çok korkuyorum yine aynı Şeyler Yaşanacak diye çok üzülüyorum napcam bilmiyorum Rabbim büyük olacak inşallah isteyen herkese hayırlısıyla tadıyla versin inş.
Amin canım inşallah güzel sonuçlar alırsın olumsuz düşünme hep olacak de Allahın izniyle bizlerin istemeden de olsa yaptığımız stres olumlu sonuç alamamanın verdiği umut kaybı ister istemez etkiliyor iyi düşünelim iyi olsun Rabbim gönlüne göre versin canım tez zamanda önce göbüşüne sonra kucağına alasın bebişini :anneadayı:

merhaba arkadaşlar. uzun yazacağım,şimdiden hakkınız helal edin ne olur. Kendimi çoook kötü hissediyorum ağlayacağım ama kocam üzülür diye ağlayamıyorum bile.:KK61::KK42::KK42: Yeni bir Dr a gittik dün çünkü benim Dr normal yolla olur eşimin dr u lökosit hallolmadan aşılama bile tutmaz demişti,(nitekim lökositin spermlerin sağlığını etkilediğini biliyorum)ama hareket gayet iyi,morfoloji de iyi,lökosit hallolursa sayı artar çünkü antibiyotik kullanıyorsun dedi. Arkadaşım bir dr tavsiye etti,her şeyi en ince ayrıntısına kadar anlatır açıklar kafanızda soru işareti kalmaz falan filan,gidelim dedik ve randevu aldık saat 2ye,ama biz taaaaa 4,30a kadar bekledik,bi ara hazırlanın muayene edecek dediler hazırlandım 40 dk çıplak bekledim gelen giden yok,sinir krizi geçirecektim,öyle köhne bir yer ki anlatamam küçücük oda lamba bile yanmıyor,etraf karman çorman,pis,tekrar giyindim 20dk sonra tekrar hazırlan dediler.En sonunda teşrif etti dr,rahime bakmak için bir şeyler yaptı ölüyorum sandım.Rahim ağzına bakmışmış. Sonra aldık eşimin bütün sonuçlarını benim hsg mi falan odasına girdik,eşimin sonuçlarına doğru düzgün bakmadı bile,değerler kötü dedi,bu sonuçlar bir işe yaramaz makine testi bunlar,ben geçersiz sayıyorum bunları,burada yapmanız lazım dedi,dedim hocam biz bua-rada değil de başka yerde yaptırsak nasıl olur diye,yoook illa ya burda ya da diğer tüp bebek merkezinde ya da üni.de androlojide yapılması lazım,manuel yapılması lazım,ben bu testlere bakıp bir şey diyemem,eşine yarın test yaptıralım burada dedi,bir sürü test yazdı bize,testler toplam 700 TL tutuyor bu arada sperm testini de kendisi yapıyormuş,kadın doğumcu sperm testini nasıl kendi manuel yapacak hala anlamadım ama neyse.Adama diyorum ki ya dr bey,ilk teste bakın bir bir de sonrakilere,6 aydır tedavi görüyor,sonuçlar çok değişti,bize diyin ki normal olur ya da olmaz ona göre kendimizi hazırlayalım önümüze bakalım tekrar test yapmadan bir şey diyemem diye tutturdu,varikosel olabilir,harekette sıkıntı var,dedik varikosel falan yok ki 3 dr a gittik hiçbiri de yok dedi bize,biz olmayanlara da ameliyat öneririz sonuçları daha iyi düzelir dedi, Yav arkadaş adam durduk yerde varikoseli olmayan kocamı ameliyat edecek neredeyse, bu arada eşimin testleri de sayı ml de 15,5 milyon,toplam 49 milyon,ileri hareket 43,toplam 70,morfoloji 11,lökosit ve sıvılaşma sorunu vardı,sıvılaşmanın hallolduğunu düşünüyorum şimdi.2-3 dr a gittim Hiçbiri olmaz,tüp bebek yapalım demedi çünkü sonuçların kötü olmadığını düşünüyorum. Adam bu sonuçlarla 10-15 sene beklersiniz,bu sonuçlarla aşılama mı yapılır dedi.Bu adam kafamızı beynimizi allak bullak etti. Bu sabah üni.hast.gittik. Tanıdık bir dr bulduk,neden paranızı sağda solda harcıyorsunuz dedi,eşimden testler istedi,benden de,bir de spermiogram yaptırın ilaçtan sonra ne durumdaymış bakalım,sıkıntı yapmayın dedi.Benim sonucumun 1tanesi 15gün sonra çıkacak,diğerleri de bugün 3 buçukta. Yüreğim dilim dilim,her köşesi ayrı kanıyor.kime inanıp kime gideceğimi bilemez oldum,ne yapacağımı hiç bilmiyorum resmen. Ne psikoloji kaldı ne moral. :KK61::KK61::KK61:
cnm bnm ya kıyamamm üzülme ne olur
ama doktorda paragözmüş resmen hadta ile nasıl bu şekilde konusur ya
moral kalmaz insanda bide doktor olacak sözde sen üzülme cnm bence degerleriniz cok güzel bem eşimin sayı 48 milyon ileri hareket %15 yerinde hareketi % 30 yavaş ileri hareket % 15
molilite % 60 hareketsiz % 40
bizimde sperm hareketlerinde hız sorunu var
ama üroloji doktoruda bnm doktorumda dogal yoldan hamile kalabilirsiniz dedi
sizinde sonuçlar iyi cnm üzülme

Ah canım ya,ben gaziantepte yaşıyorum. Bu dr u da öve öve bitiremediler ama adam tüp yapmak için işi yokuşa sürdü durdu. Eşim 3 tane üroloğa gitti ama varikosel yoktu,adamda diyor zaten olmasa da ameliyat ediyoruz ki daha iyi düzelme olsun. Dr mu başka bir şey mi belli değil. vallahi bizde eşimle bugün araştırma hash.gittik,sonuçları da aldıktan sonra duruma göre devletin kadın doğum hastahesine gideceğim. Özeller kesip biçmeye,kırk tane masraf çıkarmaya bayılıyor çünkü.
aaa cnm bende gaziantepteyim sen hangi doktora gittin cnm

cnm bnm ya kıyamamm üzülme ne olur
ama doktorda paragözmüş resmen hadta ile nasıl bu şekilde konusur ya
moral kalmaz insanda bide doktor olacak sözde sen üzülme cnm bence degerleriniz cok güzel bem eşimin sayı 48 milyon ileri hareket %15 yerinde hareketi % 30 yavaş ileri hareket % 15
molilite % 60 hareketsiz % 40
bizimde sperm hareketlerinde hız sorunu var
ama üroloji doktoruda bnm doktorumda dogal yoldan hamile kalabilirsiniz dedi
sizinde sonuçlar iyi cnm üzülme
Can'ım fakülteye gittik bugün,eşim ve ben test verdik hormon enfeksiyon ve spermiogram. Hormonlar enfeksiyonlar gayet iyi hiçbir sorun yok. Eşim Kemal bayındıra gidiyordu ve testlerini orada yapıyordu ama oradaki testlerle fakültedekiler farklı çıktı,fakültede manuel Bayındır'da makine sayımı olduğu için galiba. Sayı ml de 20 toplam 50 milyon likefikasyon 25 dk ileri hareket 29 yerinde 6 toplam 35 çıktı ve morfoloji 7. Ama Bayındır'da sayı ml de 15 milyon toplam 49 milyon süre abnormal hareket de toplam %70 çıkıyordu morfoloji de 11. Bugün gittiğimiz Prof eşimin yakın tanıdığıydı ve kafamızı çooook rahatlattı. Hiç de olumsuz konuşmadı,yarın da üroloji Dr una randevu aldı Prof arkadaşıymış onunla birlikte bir tedavi uygularız dedi içim rahatladı biraz. Bakalım yarın ne diyecekler!

Amin canım inşallah güzel sonuçlar alırsın olumsuz düşünme hep olacak de Allahın izniyle bizlerin istemeden de olsa yaptığımız stres olumlu sonuç alamamanın verdiği umut kaybı ister istemez etkiliyor iyi düşünelim iyi olsun Rabbim gönlüne göre versin canım tez zamanda önce göbüşüne sonra kucağına alasın bebişini :anneadayı:
Âmin inşallah Canım isteyen herkese inş

Eşimin testisinde varakosil mi neydi öyle bişey varmış 3 ilaç verdi eşime 3ay bekleyin dedi,ameliyatı van özel İstanbul hastanesinde 500 TL ye yaptılar,harika bi hastane

Ah canım ya,ben gaziantepte yaşıyorum. Bu dr u da öve öve bitiremediler ama adam tüp yapmak için işi yokuşa sürdü durdu. Eşim 3 tane üroloğa gitti ama varikosel yoktu,adamda diyor zaten olmasa da ameliyat ediyoruz ki daha iyi düzelme olsun. Dr mu başka bir şey mi belli değil. vallahi bizde eşimle bugün araştırma hash.gittik,sonuçları da aldıktan sonra duruma göre devletin kadın doğum hastahesine gideceğim. Özeller kesip biçmeye,kırk tane masraf çıkarmaya bayılıyor çünkü.
Canim hemen oule bi doktorun demesine bakma sen iyice arastir sorustur hepsi ayri biseyler diyor.... Canim benim yengemde 5sene olmadi sonra gaziantepde bi dr kemal neydi soy ismi ya onu cok duydum ona gitti ve 3 ay sonra hamile kaldi.. Dur tam bi ismini adresini ogrenimde

Canım akım demek varikosel demek,damar genişlemiş oluyor yani. Başka dr a mutlaka gidin çünkü elle muayene edilmeyen varikoseller için ameliyat gereksiz demişti eşimin dr u.
Benim esimede bakilmisti canim elle muaynede bisey cikmadi da ultrasonda baktilar grade 2varikosl izlenmistir yaziyodu ama doktor onla ilgili bisey dememisti. Demekki onlar onemli olmuyo

X