Gebe kalamayanlar buraya.....

bizlerin doktora çıkma gibi alışkanlığı olmadığı için doktor kelimesi duyunca geriliyoruz Bi heycan basıyo ama bak ALLAH'a şükür bir şeyin çıkmamış :KK66:
Aynen canim hep yazilanlari okuyup kimisi acili kimisi acisiz diyo insanin akli karişiyo ama gördüm ki hiç acisiz ağrisiz oluyormuş doktorum çok iyiydi ilgilendi benimle

bir sene oldu işte öle olunca doktor yolu göründü :KK17: benim adetlerim çok sancılı gecikiyodu evlenmeden öncede kadın doğuma gitmiştim kist var demişti sonra suda eritilen haplardan verdi ismini unuttum kistler erimiş dedi sonra işte evlenince tekrardan çıktım çikolata kisti var 3.57 lik dedi oh ne güzel dedim bende :) ölelikle tedaviye başladık

Tekrar günaydın arkadaşlar. Bir konuda fikrinize ihtiyacım var,malum zamanla dr lardan daha fazla tecrübe kazanıyor insan araştıra araştıra. Ben eşime evde yapılan sperm testlerinden almıştım,malum bize lökosit ve sıvılaşma sorunu dediler,antibiyotiklerden dolayı da sayımız ml de 15-18 arası değişiyor. Dün testi yaptık ve eşimin semen örneği 15 dk içinde su gibi oldu. Acaba hastahane özensiz mi çalışıyor testi,kafamız karıştı. Başka bir hastahanede mi test yaptırsak???
bz ilk özelde yaptırdık en az 3 kere falan sonra tekrar emin olmak için 2 kerede devlette yaptırdık zaten sorun çıkıyosa doktor testi tekrar istiyo yani devletin farklı ve özellerinkide farklı çıkıyo özelden özele bile değişiyo

bir sene oldu işte öle olunca doktor yolu göründü :KK17: benim adetlerim çok sancılı gecikiyodu evlenmeden öncede kadın doğuma gitmiştim kist var demişti sonra suda eritilen haplardan verdi ismini unuttum kistler erimiş dedi sonra işte evlenince tekrardan çıktım çikolata kisti var 3.57 lik dedi oh ne güzel dedim bende :) ölelikle tedaviye başladık
Benimde adetlerim sancilidir ama kist yok dedi şükür inş seninde erir gider canim kistin

çikolata kistinin tek tedavisi ameliyat diyorlar yavrum ya keşke erise gebeliğe engelmiş ama bebekde olabiliyormuş ne enterasan işte ALLAH ol dedi mi önünde hiç bir engel kalıyo mu kalmıyo bu da öle bir şey herhalde :KK36: bat 8 ağustos bakalım beklemedeyiz 21 eylülde çatlatma iğnesi oldum hayırlısı hepimiz için düşünmekten kafaları yicez :)

ayyy kızlar şuan gıcık oldum birşey anlatmak istiyorum .
benim ailem şehir dışında beni arada senede bir yada iki kez gören komşuları annemin. bu arada anlatayım kendimi ben normalde uzun iri kemikli ama zayıf bir kızım small beden gıyerım ama iri ldugumdan inanası gelmez kimsenin belimde incedir tabi hamilelikten önce. neyse ben hamilelikte 7 kilo aldım , bu komşular gecen beni gördüler bu arada 7 aylık olduğumu bile bile. annem pijama almış bana olmazsa kızıma veririm demiş. onlarda kızın senden iri ki ona nasıl olsun demişler . yahu ben 7 aylık hamileyim tabiki annemden kilolu durabilirim göbeğim büyüdü sonuçta . boylu poslu kızım önceden small giydigimde bile iri olunca arkadaslarım inanmazdı bakarlardı harbıden 36 38 gıyıyor ve small giyiyorum ama uzun ve iri gösterişli kızım . neyse sinirlerim bozuldu bunları duyunca . annemde demiş hamil e tabiki öyle olucak öncesinde zayıftı demıs manyalşar sinirimi bozdular yaaa. ben bi doğurayım da görsünler zayıflıgı. ayyyyy nasıl atlatıcam bu piskolojiyi göbeğim doğal olarak büyüor 7 ayı deviriyoruz daha ne olsun . off yaaaaaaaa:KK42:

çikolata kistinin tek tedavisi ameliyat diyorlar yavrum ya keşke erise gebeliğe engelmiş ama bebekde olabiliyormuş ne enterasan işte ALLAH ol dedi mi önünde hiç bir engel kalıyo mu kalmıyo bu da öle bir şey herhalde :KK36: bat 8 ağustos bakalım beklemedeyiz 21 eylülde çatlatma iğnesi oldum hayırlısı hepimiz için düşünmekten kafaları yicez :)
Inş sende bebek olur iğnenin faydasi olur canim

bz ilk özelde yaptırdık en az 3 kere falan sonra tekrar emin olmak için 2 kerede devlette yaptırdık zaten sorun çıkıyosa doktor testi tekrar istiyo yani devletin farklı ve özellerinkide farklı çıkıyo özelden özele bile değişiyo
Canım biz hiç devlette yaptırmadık hiç,ilk testi yaptırdığımız özelde sadece lökosit ve hareket sorunu vardı,diğerlerini başka bir yerde yaptırdık yine özelde Orada da sayı yarı yarıya az çıktı,sıvılaşma ve lökosit sorunu çıktı,hareket düzeldi tedavi sonucu. ama nedense yaptırdığımız 3testte de sıvılaşma lökosit sorunu çıktı bu yaptırdığımız yerde,oysa dün sıvılaşması 20 dk bile sürmeden su gibi oldu. Devlette mi yaptıralım yoksa başka bir özelde mi yaptıralım*

Tekrar günaydın arkadaşlar. Bir konuda fikrinize ihtiyacım var,malum zamanla dr lardan daha fazla tecrübe kazanıyor insan araştıra araştıra. Ben eşime evde yapılan sperm testlerinden almıştım,malum bize lökosit ve sıvılaşma sorunu dediler,antibiyotiklerden dolayı da sayımız ml de 15-18 arası değişiyor. Dün testi yaptık ve eşimin semen örneği 15 dk içinde su gibi oldu. Acaba hastahane özensiz mi çalışıyor testi,kafamız karıştı. Başka bir hastahanede mi test yaptırsak???
Tek laboratuvar ve tek testle yetinme zaten. Arastir en iyi yer neresi ise bir ay veya 15 gün arayla ayni hastaneye 3 gün perhizle örnek versin. Bizim ilk 8.8 ikincisinde 17.4 çıktı sonuc o ay hamile kaldım doktor tüp bebek ile bile zor dediği halde

X