Gaviskon şurubun bağımlısı oldum destek!!!

selimekrpz1504

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2023
178
112
25
Merhabalar arkadaşlar
Tedavi süreci hamilelik başlangıcı derken burdan hamilelik sonlarında tekrardan sizlerleyim. Şuan 36+0 dan sesleniyorum.
Hamileliğimi çok rahat atlattım diyebilirim ama 30 haftalıktan sonrası birazcık ağır ve bolca mide yanmasıyla devam ediyor. Mide yanmasına GAVİSKON dışında hiçbir şey bulamadım. Beyaz nohut leblebi süt …. Hepsi denendi ama bunlar sadece anlık çözüm oldu 15-20 dk sonra yanma krizi tekrar geldi. Şuan belki de 20. Paketi açıyorum GAVİSKONDA doktor 5 kaşık dedi max ama bazen 5kaşık yetmiyor. Bende çözümü yarım kaşık olucak şekilde dağıttım ama yine 5 kaşık geçiyordur ilacım olmadan gece uykusu asla olmuyor çok zorlanıyorum ve kusmaya geçiyor yanma hemen ama artık çevremden de çok tepki görüyorum sen bağımlı oldun psikolojik gibi gibi ama kimseye acı çektiğimi anlatamıyorum. Bebeğin doğduğunda nane kokucak diyen bile oldu şimdi bu baskılardan dolayı da içime endişe soktular bu şekilde kullanım sağlayıp zararını gören oldu mu ? Yani bebeğe bi zararı oluyor mudur sizce?

Gaviskon değil
Gaviscon
Ve evet bebege zararı oluyor

Bu mide rahatlatıcılar besinlerin iyice emilmesini engelliyor sanırım. Yakın vadede vitamin eksikliği yaşamanız muhtemel. Mideyi rahatlatmak için tahin falan da öneriyorlar.

Evet bebege zarari olur tabi ki

38. Den selamlar bende senin kadar icmisimdir yatarken iciyorum yoksa geri dönüyor
Gerçekten bende çok yoruldum kullanmak da istemiyorum ama nöbet geçirir gibi geliyor artık acısından o yanma hissinden kıvranıyorum çok direniyorum içmemek için çok çare de aradım ama maalesef çok şükür çok sağlıklı ilerliyoruz kilo olarak da önde gidiyor ultrasonda 1 hafta önden kilo da 2 hafta önden görünüyor da insan endişe ediyor bu arada sağlıkla gelsin bebeği inş

İnşallah seninki de saglikla gelsin cnm. Valla insanlar ne ilaclar kullaniyor gebelikte mecburiyetten o yuzden ben cok dusunmuyorum doktor da icebilirsin diyor saldim :)

Benim önerim karbonatlı su olurdu

21+2den selam Deli gibi mide yanmam vardı artık ağlıyordum gece uykum 0a inmişti taaa kii 2 çocuk annesi kuzenim Salatalık yedin mi hiç diyene kadar Ne yani hıyar mı kurtaracak beni dedim. Denemediğim hiçbir şey kalmamıştı ama gece yatmadan küçükse 2 büyükse 1 salatalık beni bebek gibi uyutuyor .. Ne zaman yansa soğuk soğuk yiyorum anında kesiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…