Fsh ve amh hormonu

serapii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2023
16
2
23
Kızlar selam. Ben 22 yaşında bekar bir kızım. Adet düzensizliğinden doktora gittim ve hormon tahlili sonucumda fsh 9.54 çıktı başta doktor erken menopozdan şüphelendi bir de amh testi yapalım dedi 4.5 çıktı sonraki ayda fsh 7.6 çıktı. Şimdi hangisi güvenilir oluyor ki hem fsh hem amh yüksek olması pek alışılagelmiş değil gibi burdan okuduğum kadarıyla (bekar olduğumdan vajinal ultrasonda yapılamıyor kafam çok karışık )

Canım fsh değeri 5 ile 10 arasında olması lazım 10n üstünde olursa yumurtalık rezervlerini düşürür
Senin bence yaşına göre amh ve fsh normal

Canım fsh değeri 5 ile 10 arasında olması lazım 10n üstünde olursa yumurtalık rezervlerini düşürür
Senin bence yaşına göre amh ve fsh normal
Ya adetlerimde son 3 aydır bazen az bazen normal geliyor ben ondan dolayıda biraz gerildim. Doktor direkt ailede erken menopoz var mı diye sorunca çok demoralize oldum.. bugün de başka doktora gittim amh asıl önemli olanı seninki gayet iyi dedi

Evet seninki gayet iyi Erken menopoz için yaşsa önemli reglide az veya çok gelmesi stres hava vs den de dolayı oluyor

Canım amh yüksek olması güzel birsey çünkü yumurta rezervleriyle alakalı yani doğurganlıkla olam birsey
Fsh testi de yanında referans aralığı olması lazım o kaç yazıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…