FSH hormonu

merviki

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2024
56
18
25
Kızlar merhaba, doktorum adetliyken gel yumurtalıklaria bakacağım dedi bide ovulasyon döneminde gelip iki durum arasindaki farkına bakacağını ve folikuler test yapacağını söyledi sanırım FSH olarak geçiyormus daha önce yaptıran varmı , ve değer kaç olmalı bilen var mı

Bu siralar hamilelik istediğim için çok fazla bu testleri verdim sorunuz neydi? Fsh 10 dan yüksek çıkmaması gerekiyor diye biliyorum. Regli döneminde sonuc daha gerçekçi çıkıyor evet ancak sadece 1 yerdekine güvenmeyin ben 3 yerde yaptirdim

Hmm ben bu yıl dördüncü ayda yaptırmıştım 7.25 çıkmış ama önümüzdeki hafta bidaha yaptıracakmis

Hmm ben bu yıl dördüncü ayda yaptırmıştım 7.25 çıkmış ama önümüzdeki hafta bidaha yaptıracakmis
Diger hormon testlerinde sorun çıktı mi? Yani neden tekrar test istedi acaba çünkü değeriniz sadece biraz yüksek ve normal aralikta. nar suyu fsh i düşürüyor diye biliyorum bu arada teste kadar hergun icmenizi tavsiye ederim (saraçoğlu demisti)

Aslinda doktor yumurtlamayi görmek için isteyeceğim dedi özellikle neden o hormonu belirtti anlamadım

Aslinda doktor yumurtlamayi görmek için isteyeceğim dedi özellikle neden o hormonu belirtti anlamadım
Ben bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum aslında ama regli dönemindede değerlerin iyi olduğuna emin olmak istemiştir diye düşünüyorum. Alttan muayene etti mi yani kaç yumurta gördü bu muayenede yada boyutlarını nasıl gördü bunlardan bahsetti mi size

Alttan muayene başka doktorum etmişti sorun yok dedi fakat ultrasonda bazen ovulasyon döneminde yumurta görünuyo ya bazen onu görmek istiyorum onun takibini yapalım dedi çatlıyormu vs herhalde catlamazsa dışarıdan destekleyeceğiz dedi

10 altı kabul edilebilir ama en sağlıklı ve doğurganlık için en cok istenen değer 8 ve altıdır.

kızlar 4,68 fsh çok mu düşük bilen var mı? doktora cuma günü gideceğim bilen varsa yazabilir mi

Normalde zaten 5 falan olması gerekiyor diye biliyorum yumurtlama gününe göre değişkenlik gösterebilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…